افزایش خرید مسکن در ترکیه به دلیل سقوط ارزش لیر

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

به گزارش ملک بانک به نقل از اقتصاد نیوز، سقوط ارزش لیر ترکیه باعث شده تا سرمایه گذاران خارجی از کشورهای اطراف حوزه خلیج فارس به خرید آپارتمان در استانبول و دیگر نقاط ترکیه رو بیاورند.

در همین حال کاهش ۴۰ درصدی لیر در برابر ترکیه از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل اختلافات سیاسی میان آنکارا و واشنگتن منجر شده تا سرمایه گذاران منطقه ای از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.به گفته برخی از فعالان در حوزه مِلک و مسکن ترکیه، مراجعه متقاضایان برای خرید مسکن در بنگاه های مستغلات به بیش از ۲ برابر رسیده و متجاوزه از ۵ هزار نفر در روز است.

در حال حاضر، بیشتر علاقمندان به املاک در ترکیه از عربستان سعودی، اردون، عراق، تونس و دیگر کشورهای خاور میانه هستند. همچنین انتظار می رود با تثبیت لیر، تقاضا برای خرید مسکن در ترکیه توسط سرمایه گذاران خارجی دو برابر شود، چون در حال حاضر برخی از آنها منتظر تثبیت لیر ترکیه و انجام سرمایه گذاری در این کشور هستند.

بر همین اساس اداره آمار ترکیه اعلام کرد در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد ۴ هزار و ۳۱۶ ثبت فروش مسکن به سرمایه گذاران خارجی ثبت شده است؛ در حالی که این رقم برای مدت زمان مشابه در سال جاری میلادی ۵ هزار و ۳۶۷ معامله ثبت شده است. بر پایه این گزارش، اداره آمار ترکیه اعلام کرد افزایش فروش مسکن در ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با سال قبل از آن ۲۲ درصد جهش نشان می دهد.

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت