اولین Hyperloop تجاری جهان در سال ۲۰۲۰ به ابوظبی می آید

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

شرکت فن آوری های حمل و نقل Hyperloop (HyperloopTT) جزئیات طرح های خود را برای ایجاد اولین سیستم Hyperloop تجاری در ابوظبی منتشر کرده است.

HyperloopTT در مرز بین ابوظبی و دبی واقع در نزدیکی فرودگاه بین المللی المکتوم و نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰، HyperloopTT با ساخت شش مایل (ده کیلومتر) زیرساخت آغاز خواهد شد و توسعه آینده آن به طور بالقوه با ایجاد یک شبکه تجاری Hyperloop در سراسر امارات متحده عربی و فراتر از آن خواهد بود.

در حالی که مفهوم Hyperloop مغناطیسی برای چندین دهه وجود داشته است، اما توانایی ساخت یک سیستم عملیاتی که به تنهایی عمل کند در سال های اخیر ظهور کرده است، در سال ۲۰۱۳ نیز توسط Elon Musk مبحث مالکیت معنوی این طرح بزرگ، مطرح شد. در صورت پیاده سازی و توسعه، Hyperloop مردم و کالاها را در سرعت های بسیار بالایی، به طور بالقوه تا سرعت (۷۶۰ مایل بر ساعت) امکان جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر را خواهند داشت، به این ترتیب چالش های اصلی روبروی  محیط زیست، از جمله، جمعیت بیش از حد، ترافیک و آلودگی، را حل خواهد نمود.

این توافق، مبنای نخستین سیستم Hyperloop تجاری در جهان را، در امارات ایجاد می کند و هدف آن در نهایت اتصال ابوظبی به العین، دبی و ریاض عربستان سعودی است. با پشتیبانی نظارتی کامل، بخش اول در  Expo 2020 عملیاتی  می شود.

در توسعه پروژه امارات متحده عربی، HyperloopTT در ماه آوریل، تولید نخستین سیستم حمل و نقل عمومی را در تولوز فرانسه آغاز کرد. پس از جمع آوری و بهینه سازی در تولوز، کپسول ها در امارات متحدۀ عربی اجرا خواهند شد، جایی که این پروژه با ساخت مرکز نوآوری XO HyperloopTT و مرکز بازدید کننده گان Hyperloop تکمیل خواهد شد.

سیستم HyperloopTT بوسیله ترکیبی از منابع انرژی جایگزین برای افزایش پایداری تولید می شود و امکان تولید انرژی بسیار زیادی از طریق پانل های خورشیدی که در امتداد خطوط و ایستگاه ها قرار دارد خواهد داشت و انرژی در طی ترمزهای احیا کننده نیز بهبود یافته و دخیره می شوند.

انتظار میرود مرحله اول HyperloopTT در زمان نمایشگاه جهانی Expo 2020 در امارات متحده عربی به پایان برسد. شما می توانید در مورد اجزای زیربنایی پروژه در وب سایت رسمی HyperloopTT اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معرفی نوع جدیدی از خانه های مدولار در دانمارک
معرفی نوع جدیدی از ...

شرکت دانمارکی Njordrum در حال ارائه مفاهیم نوآورانه ای برای مسکن های...

ترک خوردن سازه های بتنی چه دلایلی دارد و هر کدام نشانه چیست
ترک خوردن سازه های ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری اولین شهر فضایی توسط بنیاد گالاکتیکا
معماری اولین شهر فضایی ...

گروه معماری Asymptote طراحی جدید خود را برای یک مرکز فضایی جهت...

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت