اولین Hyperloop تجاری جهان در سال ۲۰۲۰ به ابوظبی می آید

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

شرکت فن آوری های حمل و نقل Hyperloop (HyperloopTT) جزئیات طرح های خود را برای ایجاد اولین سیستم Hyperloop تجاری در ابوظبی منتشر کرده است.

HyperloopTT در مرز بین ابوظبی و دبی واقع در نزدیکی فرودگاه بین المللی المکتوم و نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۲۰، HyperloopTT با ساخت شش مایل (ده کیلومتر) زیرساخت آغاز خواهد شد و توسعه آینده آن به طور بالقوه با ایجاد یک شبکه تجاری Hyperloop در سراسر امارات متحده عربی و فراتر از آن خواهد بود.

در حالی که مفهوم Hyperloop مغناطیسی برای چندین دهه وجود داشته است، اما توانایی ساخت یک سیستم عملیاتی که به تنهایی عمل کند در سال های اخیر ظهور کرده است، در سال ۲۰۱۳ نیز توسط Elon Musk مبحث مالکیت معنوی این طرح بزرگ، مطرح شد. در صورت پیاده سازی و توسعه، Hyperloop مردم و کالاها را در سرعت های بسیار بالایی، به طور بالقوه تا سرعت (۷۶۰ مایل بر ساعت) امکان جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر را خواهند داشت، به این ترتیب چالش های اصلی روبروی  محیط زیست، از جمله، جمعیت بیش از حد، ترافیک و آلودگی، را حل خواهد نمود.

این توافق، مبنای نخستین سیستم Hyperloop تجاری در جهان را، در امارات ایجاد می کند و هدف آن در نهایت اتصال ابوظبی به العین، دبی و ریاض عربستان سعودی است. با پشتیبانی نظارتی کامل، بخش اول در  Expo 2020 عملیاتی  می شود.

در توسعه پروژه امارات متحده عربی، HyperloopTT در ماه آوریل، تولید نخستین سیستم حمل و نقل عمومی را در تولوز فرانسه آغاز کرد. پس از جمع آوری و بهینه سازی در تولوز، کپسول ها در امارات متحدۀ عربی اجرا خواهند شد، جایی که این پروژه با ساخت مرکز نوآوری XO HyperloopTT و مرکز بازدید کننده گان Hyperloop تکمیل خواهد شد.

سیستم HyperloopTT بوسیله ترکیبی از منابع انرژی جایگزین برای افزایش پایداری تولید می شود و امکان تولید انرژی بسیار زیادی از طریق پانل های خورشیدی که در امتداد خطوط و ایستگاه ها قرار دارد خواهد داشت و انرژی در طی ترمزهای احیا کننده نیز بهبود یافته و دخیره می شوند.

انتظار میرود مرحله اول HyperloopTT در زمان نمایشگاه جهانی Expo 2020 در امارات متحده عربی به پایان برسد. شما می توانید در مورد اجزای زیربنایی پروژه در وب سایت رسمی HyperloopTT اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

طراحی و معماری ساختمان مسکونی شماره صفر / شرکت طرح و ساخت طَرا
طراحی و معماری ساختمان ...

ساختمان شماره صفر با هدف ایجاد یک بنای مسکونی ایجاد شد.طراحی مراحل...

راهنما و نکات مهم خرید زمین
راهنما و نکات مهم ...

اگر به دنبال خرید یک زمین در تهران، شمال و یا هر...

مهمترین نکات در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی چیست؟
مهمترین نکات در طراحی ...

در این مطلب از ملک بانک همراه ما باشید، تا نظرات و...

چگونه یک دیوار آجری پیچیده را با واقعیت افزوده می سازند؟
چگونه یک دیوار آجری ...

با ترکیب واقعیت افزوده (augmented reality) با فضا و محیط داخلی؛ Fologram...

تفاوت یک مشاور املاک با کارگزار املاک چیست؟
تفاوت یک مشاور املاک ...

آیا میدانید تفاوت مشاوران و کارگزاران املاک چیست؟نماینده یا مشاور املاک شخصی...

معماری آپارتمان فرایبورگ / دفتر معماری، طراحی و تحقیقات میان “MIAN”
معماری آپارتمان فرایبورگ / ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است. آپارتمان مسکونی فرایبورگ در...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت