بانک سوئیسی هم اقدام به تعلیق فعالیت ها در ایران کرد

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

به دنبال تصمیم ترامپ به خروج از برجام، بانک “بی سی پی” سوئیس هم کلیه فعالیت‌های تازه را در ایران تعلیق می‌کند.

به نقل از رویترز، این بانک سوئیسی وام دهنده فعال در حوزه تجارت و مسکن اعلام کرده در واکنش به خروج آمریکا از برجام، معاملات تازه با ایران را متوقف و در چارچوب اعلامیه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه آمریکا روند پایان دادن به این فعالیت‌ها را آغاز می‌کند.

بنابراین گزارش، اظهارات دونالد ترامپ در ۸ مه ۲۰۱۸ مبنی بر خروج واشنگتن از توافق جامع هسته‌ای موسوم به برجام و بازگشت تحریم‌های ایران طی ۱۸۰ روز بعد از آن، موجب شده برخی شرکت‌های اروپایی روند خروج از ایران را شتاب دهند.

سه قدرت اروپایی بریتانیا، فرانسه و آلمان، به عنوان دیگر اعضای گروه ۱+۵ طرف توافق با ایران، که پیشتر با تصمیم ترامپ به خروج از توافق تیر سال ۹۴ مخالفت کرده‌اند، در تلاش برای یافتن راهی برای ادامه تجارت شرکت‌های اروپایی با ایران و محافظت از آنها در برابر تحریم‌های آمریکا هستند.

با این حال، دولت‌های اروپایی قادر نیستند تصمیمی را در این زمینه به شرکت‌های تجاری دیکته کنند و این شرکت‌ها هستند که باید منافع تجارت با ایران را با ریسک مقابله با آمریکا ارزیابی کنند همانطور که شرکت‌های زیادی، مانند توتال اعلام کرده‌اند فعالیت‌ها را در ایران متوقف می‌کنند.

به نقل از : اخبار بانک

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت