برای انتخاب و خرید خانه رویایی خود یک چک لیست تهیه نمایید!

نوشته شده توسطمجید عطایی
پست قبل

برای انتخاب و خرید خانه این که آیا شما آنرا را به عنوان سرمایه گذاری، ارتقاء سبک زندگی و یا هر دو، خریداری می کنید، یکی از مهمترین تصمیماتی است که برای انتخاب محل زندگی خود خواهید گرفت. محل خانه شما نه تنها ارزش آینده سرمایه گذاری شما را تعیین می کند، بلکه جنبه های بسیاری از زندگی روزمره شما را نیز تعیین می کند. در اینجا برخی از عواملی که هنگام انتخاب محل زندگی بسیار مهم هستند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

برای انتخاب و خرید خانه رویایی خود همیشه ابتدا اولویت های خود را مشخص کنید:

موقعیت جغرافیایی :
انتخاب یک شهر و یا منطقه برای خرید خانه تصمیمی مهم است اما نکاتی که باید به آنها توجه شود چیست ؟ کاملا به الویت های شما بستگی دارد! آیا میخواهید در نزدیکی بستگانتان باشید ؟ میخواهید به محل کارتان نزدیک باشید؟ یا محل مدرسه بچه ها ؟

شما باید یک یا چند اولویت را باهم داشته باشید . قبل از همه این موارد باید قیمت متوسط خرید ملک را در منطقه  بدست آورید تا با بودجه شما همخوانی داشته باشد .

داخل شهر و یا حومه :

شما میخواهید در حومه شهر یک خانه امن و آرام داشته باشید ؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس باید حسابی به فکر آینده  باشید چون راههای ارتباطی و نزدیکی به مراکز خدماتی، درمانی و تفریحی بزودی جزو مواردی خواهند بود که به آنها به شدت نیاز پیدا میکنید . حتما باید از قبل به فکر مدرسه کودکان و همچنین محل خرید های روزانه خود باشید .در مقابل اگر میخواهید در شهر زندگی کنید باید آپارتمانی  متناسب با نیازها و تعداد افراد خانواده ی خود تهیه نمایید . در انتخاب خانه همه چیز لذت بخش خواهد بود اگر از قبل برای آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشید . در خرید یک آپارتمان حتما به وجود راههای کم ترافیک و دسترسی به مرکز شهر توجه کنید .

محله :

انتخاب یک محله برای زندگی و دسته بندی الویت های شما مانند امنیت و آرامش محله؛ با توجه به بودجه معمولا میتوانید بین چندین منطقه یا محله حق انتخاب داشته باشید.

اگر دارای فرزند هستید حتما به نزدیکی مدرسه و محل تحصیل به خانه یا آپارتمان خود و همچنین میزان امنیت محل سکونت برای آرامش فرزندان دقت نمایید و همچنین این گزینه باعث صرفه جوبی مالی بسیار زیادی برای شما و خانواده شما خواهد بود و از هزینه های بالای رفت و آمد و سرویس مدرسه جلوگیری خواهد شد.

برخی موارد در زمان خرید خانه زیاد مهم و حیاتی به نظر نمی رسند اما در جزئیات زندگی شما تاثیر بسزایی دارند . یکی دیگر از موارد مهم چک لیست خرید یک خانه وجود محل و مکانی برای بازی و تفریح کودکان است، همیشه وجود یک پارک یا مکان تفریحی باز و رایگان در اطراف خانه به شما کمک بسیار بزرگی خواهد نمود .

 ارزش سرمایه گذاری:

اگر علاوه بر سکونت و آرامش به دنبال ارزشمند شدن ملکی که خریداری میکنید هستید پس میبایست اطلاعات جامع تری راجع به منطقه مورد نظر خود کسب نمایید . به عنوان مثال هر منطقه به اصطلاح نمودار رشدی دارد . برخی از مناطق شهری به دلیل مجاورت با راههای اصلی شهری و نیز امنیت منطقه از رشد قیمتی بالاتری برخوردارند .

یکی دیگر از عوامل رشد املاک در مناطق قابلیت تراکم ساخت آنهاست و نیز طرح های اجرایی شهری که قرار است در سالهای آینده تکمیل شود و بسیاری فاکتور های دیگر اما مهم این است که ابتدا انتخاب کنید می خواهید در یک محیط کاملا مسکونی و کم ترافیک باشید و یا یک منطقه شهری شلوغ و مملو از املاک تجاری ؛ هر کدام از این انتخاب ها مولفه های مربوط به خود را در بخش سرمایه گذاری دارند.

برای-انتخاب-و-خرید-خانه-رویایی-خود-یک-چک-لیست-تهیه-نمایید-!-(2)

کیفیت ساخت :

مهمترین نکته خرید ! بله کیفیت ساخت خانه یا آپارتمان شما . شما باید خیلی پیگیر باشید و سازنده ساختمان رابشناسید اگر دسترسی به سازنده ندارید حتما از یک کارشناس در زمینه ساخت و معماری  کمک بگیرید و هیچ گاه به ظاهر و نمای ساختمان اکتفا نکنید .

شما یک ساختمان زیبا و صفر را خریداری میکنید اما باید بدانید حتی در بدترین کیفیت های ساخت نیز معمولا بعد از دو یا چند سال ایرادات اساسی نمایان میگردند که شاید بسیاری از آنها صدمات جبران ناپذیری در پی داشته باشند. دقیق بودن هنگام خرید و همچنین استفاده از نظرات افراد متخصص برای شما سالها آرامش را به دنبال خواهد داشت .

همسایه ها :

برای انتخاب و خرید خانه یکی دیگر از موارد مهم همسایه ها هستند . مخصوصا در زندگی آپارتمانی میبایست به آن دقت بسیار زیادی داشت .

وقتی پس از انتخاب محله ساختمان مورد نظر خود را از لحاظ کیفیت ساخت انتخاب میکنید حتما باید بدانید در آن ساختمان به عنوان مثال ۸ یا ۱۰ واحدی سایر ساکنین چه کسانی هستند .

اگر خرید شما دائمی یا طولانی مدت است و اقامت پر آرامشی را میخواهید حتما همسایه های خود را بشناسید . همه چیز به الویت ها و نوع نگاه شما بستگی دارد اما برخی گزینه ها نیز مهم تر هستند .

مثلا شاید کل ساختمان روی زندگی شما تاثیر مستقیم نداشته باشند اما ترجیحا اگر شما طبقه ای به صورت تک واحدی نمیخرید و در ساختمان های دوواحدی یا چند واحدی زندگی میکنید، بهتر است شناخت کاملی از همسایه هم طبقه  خود پیدا کنید آن هم قبل از خرید و ساکن شدند .

اگر در ساختمان های قدیمی تر که پارکینگ های  اختصاصی ندارند ساکن میشوید همیشه از قبل در مورد نحوه پارک ماشین با مدیر ساختمان یا مالکین قبلی هماهنگی کنید تا یک نکته ساده و سطحی برای شما به یک مشکل روزانه تبدیل نشود .

تمامی نکاتی که بیان شد جهت خرید و سرمایه گذاری موفق تری برای شما عزیزان بود و هیچ گاه نباید در خرید ملک بدبین بود بلکه باید دید وسیعتری داشت و همچنین از افراد متخصص در هر زمینه کمک گرفت .

امیدواریم  این مطلب از ملک بانک برای شما مفید بوده باشد و در انتهای همین مطلب نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال فرمایید .

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

فراخوان جالب وب سایت آرک دیلی برای ساخت شهرهایی بهتر
فراخوان جالب وب سایت ...

معروف ترین وب سایت معماری جهان یعنی آرک دیلی در سال های...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

ویلای دوقلوی مشا / استودیو معماری “فضای خاص”
ویلای دوقلوی مشا / ...

پروژه ویلای دوقلو در مشا در بخش مرکزی دماوند واقع شده است...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت