برنده مسابقات جنگل عمودی هزاره، طراحی مجتمع Arboricole

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

برنده مسابقات جنگل عمودی هزاره، ساختمان Arboricole در سال ۲۰۱۸ در  بخش رای های عمومی به عنوان سازه برتر انتخاب شد و دارای بخشهای جدیدی نسبت به رقبای خود تا به امروز میباشد.

 

Vincent Callebaut به عنوان طراح برنده مسابقات بین المللی معماری در همکاری با گروه Bouygues Immobilier برای ارائه طرح پیشنهادی خود برای شهر فرانسوی با در نظر گرفتن نوآوری های اجتماعی و تکنولوژیکی با تمرکز بر محیط زیست و مهمان نوازی جزییات را تکمیل نمود. این نام یعنی Arboricole ، به معنی “درخت” و “کشت” است.

 

برای طراحی این سازه عظیم، الهام گرفتن از سرمایه گیاهی اروپایی و همچنین دیدگاه تاریخی با جهت گیری نمادین برای مرکز شهر از نگاه معمار ضروری بود.

به گفته Vincent Callebaut : چشم انداز طرح این بود که محیط زندگی منحصر به فرد را در قالب یک جنگل عمودی ایجاد کند و با استفاده از پنج اصل معماری بیوفیلی ، تنوع زیستی را به پروژه ای مانند یک اکوسیستم کامل متصل سازد. بیومتریک و بیوفیلیک بودن این کار معماری نیز جزوی از اساس آن بود. از منظر چشم انداز، به شکل بیومورفیک ساختمان خود به خود با تغییرات جزئی در محیط حرارتی و استفاده از مواد طبیعی همانند ایجاد یک تجربه طبیعت از کامل است.

در هر واحد مسکونی ، پارتیشن ها با پانل های متحرک، ساخته شده است، که به ساکنین اجازه می دهد که فضای خود را سفارشی کنند. سالن کنسرت “بخش موسیقی” در بخش هسته مرکزی ساختمان است. در طبقه دوم، دفاتر کسب و کار ، ارائه داده شده است.

 

 این طراحی، سه استراتژی انرژی تجدید پذیر را هماهنگ می کند : بیوکلیماتیسم، آکواپونیک، و مواد زیستی. شکل بیومورفیک خود را از مسیر خورشید و بادهای غالب به وجود می آورد. انرژی زمین گرمایی و خورشیدی (یک پمپ یخچال حرارتی در پروب های زمین گرمایی با پانل های خورشیدی هیبریدی) ساختمان را گرم و سرد می کند. زیست توده “انرژی سبز” زباله های گیاهی را از باغ های آویزان به منابع تبدیل می کند و کاشت گیاهان میسر می شوند، که اجازه می دهد آب از پشت بام به طبقه اول به یک آبشار جمع آوری آب باران منتقل شود . مواد قابل بازیافت نیز در سراسر طرح استفاده می شود.

 

مسابقات طراحی به ما اجازه می دهد تا نوآوری هایی را که ممکن است وقت نداشته باشیم در پروژه های متداول کشف کنیم، در این طرح و طرح های مشابه به آنها دست یابیم .

 

 

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

فراخوان جالب وب سایت آرک دیلی برای ساخت شهرهایی بهتر
فراخوان جالب وب سایت ...

معروف ترین وب سایت معماری جهان یعنی آرک دیلی در سال های...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

ویلای دوقلوی مشا / استودیو معماری “فضای خاص”
ویلای دوقلوی مشا / ...

پروژه ویلای دوقلو در مشا در بخش مرکزی دماوند واقع شده است...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت