بهترین راهکارهای رفع آلودگی شهرهای جهان تا سال ۲۰۱۷

نوشته شده توسطمجید عطایی
پست قبل

بهترین راهکارهای رفع آلودگی های درون شهری اجرا شده در جهان تا سال ۲۰۱۷ میلادی، موضوعی مهم که در این مطلب از ملک بانک به صورت یک گزارش تصویری به آن خواهیم پرداخت .

شرایط آلودگی روز افزون شهرها بر اثر انواع آلاینده های سمی یک زنگ خطر جدی برای تمام دنیا بوده و در سالهای اخیر شاهد آن هستیم که به شدت با استفاده از سوخت های فسیلی و همچنین سایر مواد آسیب زننده به محیط زیست در کشورهای توسعه یافته مقابله میشود. به عنوان مثال بهترین و کم مصرف ترین خودروهای بنزینی نیز کم کم جای خود را به خودروهای هیبرید و در نهایت به خودروهای برقی خواهند داد.

در گذشته نه چندان دور باور ها بر این بود که خودروهای برقی نمی توانند همانند خودروهای بنزینی و دیزلی، پیشرانه و قدرت تولید نمایند و تنها استفاده شهری دارند، اما هم اکنون این باورهای غلط با بسیاری از خودروهای سوپر اسپرت و یا کراس اوور تسلا موتورز و تعدادی از برند های دیگر در هم شکسته اند. اما صنعت خودرو تنها گوشه ای از این راهکار ها برای کاهش و یا رفع آلودگیست.

۱- ساخت ساختمان ها و آسمان خراش های سبز که علاوه بر تصفیه هوای داخلی خود به پاکسازی محیط زیست نیز کمک بزرگی کرده اند. در برخی از این ساختمان ها علاوه ایجاد فضای سبز طبقاتی و عظیم از مصالح برگشت پذیر و همگام با محیط زیست نیز استفاده شده است.

 

۲- استفاده از خودروهای کاملا برقی در کلاس های سواری و کراس اوور و همچنین افزایش ایستگاههای شارژ خودرو در مناطق مختلف شهری. قراردادن حذف خودروهای بنزینی و دیزلی در برنامه های بلند مدت  ۱۰ ساله و ۳۰ ساله کشورها .

 

۳- افزایش فضای سبز شهری و همچنین ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی فراوان در داخل این اماکن جهت گذارندن زمان بیشتر شهروندان در آنها.

 

۴- ساخت سیستم های حمل و نقل عمومی برقی و کاهش هزینه های رفت و آمد و یا رایگان نمودن آنها در بسیاری از شهر های جهان به علت افزایش استقبال شهروندان.

 

۵- ساخت دستگاههای غول آسای تصفیه هوا در محیط های شهری و پارک ها جهت استفاده شهروندان و همچنین از بین بردن آلاینده های سمی.

 

 

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

شرایط انتشار رایگان آثار معماران ایرانی در ملک بانک
شرایط انتشار رایگان آثار ...

خدمات جدید و ویژه ملک بانک برای معماران و مهندسین خلاق ایرانی....

جایزه بین المللی پایان نامه معماری / ATA2020
جایزه بین المللی پایان ...

Archistart چهارمین دوره مسابقات جایزه پایان نامه معماری برگزار می کند.این مجموعه،...

6 نکته برای ساخت سازه های چوبی مقاوم تر و ایمن تر
6 نکته برای ساخت ...

چوب ماده ای بسیار کاربردی و راحت برای سازندگان آماتور و حرفه...

طراحی و معماری ساختمان مسکونی شماره صفر / شرکت طرح و ساخت طَرا
طراحی و معماری ساختمان ...

ساختمان شماره صفر با هدف ایجاد یک بنای مسکونی ایجاد شد.طراحی مراحل...

راهنما و نکات مهم خرید زمین
راهنما و نکات مهم ...

اگر به دنبال خرید یک زمین در تهران، شمال و یا هر...

مهمترین نکات در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی چیست؟
مهمترین نکات در طراحی ...

در این مطلب از ملک بانک همراه ما باشید، تا نظرات و...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت