بهترین راهکارهای رفع آلودگی شهرهای جهان تا سال ۲۰۱۷

نوشته شده توسطمجید عطایی
پست قبل

بهترین راهکارهای رفع آلودگی های درون شهری اجرا شده در جهان تا سال ۲۰۱۷ میلادی، موضوعی مهم که در این مطلب از ملک بانک به صورت یک گزارش تصویری به آن خواهیم پرداخت .

شرایط آلودگی روز افزون شهرها بر اثر انواع آلاینده های سمی یک زنگ خطر جدی برای تمام دنیا بوده و در سالهای اخیر شاهد آن هستیم که به شدت با استفاده از سوخت های فسیلی و همچنین سایر مواد آسیب زننده به محیط زیست در کشورهای توسعه یافته مقابله میشود. به عنوان مثال بهترین و کم مصرف ترین خودروهای بنزینی نیز کم کم جای خود را به خودروهای هیبرید و در نهایت به خودروهای برقی خواهند داد.

در گذشته نه چندان دور باور ها بر این بود که خودروهای برقی نمی توانند همانند خودروهای بنزینی و دیزلی، پیشرانه و قدرت تولید نمایند و تنها استفاده شهری دارند، اما هم اکنون این باورهای غلط با بسیاری از خودروهای سوپر اسپرت و یا کراس اوور تسلا موتورز و تعدادی از برند های دیگر در هم شکسته اند. اما صنعت خودرو تنها گوشه ای از این راهکار ها برای کاهش و یا رفع آلودگیست.

۱- ساخت ساختمان ها و آسمان خراش های سبز که علاوه بر تصفیه هوای داخلی خود به پاکسازی محیط زیست نیز کمک بزرگی کرده اند. در برخی از این ساختمان ها علاوه ایجاد فضای سبز طبقاتی و عظیم از مصالح برگشت پذیر و همگام با محیط زیست نیز استفاده شده است.

 

۲- استفاده از خودروهای کاملا برقی در کلاس های سواری و کراس اوور و همچنین افزایش ایستگاههای شارژ خودرو در مناطق مختلف شهری. قراردادن حذف خودروهای بنزینی و دیزلی در برنامه های بلند مدت  ۱۰ ساله و ۳۰ ساله کشورها .

 

۳- افزایش فضای سبز شهری و همچنین ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی فراوان در داخل این اماکن جهت گذارندن زمان بیشتر شهروندان در آنها.

 

۴- ساخت سیستم های حمل و نقل عمومی برقی و کاهش هزینه های رفت و آمد و یا رایگان نمودن آنها در بسیاری از شهر های جهان به علت افزایش استقبال شهروندان.

 

۵- ساخت دستگاههای غول آسای تصفیه هوا در محیط های شهری و پارک ها جهت استفاده شهروندان و همچنین از بین بردن آلاینده های سمی.

 

 

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
معماری باشگاه ورزشی دشت ...

شرح متن ارائه شده توسط : این ساختمان یکی از ساختمان های...

راهنمای جامع املاک و مستغلات
راهنمای جامع املاک و ...

املاک و مستغلات یک صنعت قدیمی در تمامی جوامع است و نیاز...

معماری مفهومی موزه هنرهای زیبا در نروژ
معماری مفهومی موزه هنرهای ...

با گذر از رودخانه راندسلوا، به پروژه موزه هنرهای زیبا می رسیم،...

نحوه آکوستیک کردن یک اتاق / انواع پوشش های عایق صدا
نحوه آکوستیک کردن یک ...

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید پس برایتان پیش آمده که...

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت