تورم ۲۶ درصدی اجاره مسکن و ۳۶ درصدی قیمت مسکن

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

حداقل قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در بهار سال ۱۳۹۷ معادل ۹۴۰ هزار تومان و حداکثر آن ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است.

به گزارش ملک بانک به نقل از تجارت نیوز طبق آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار، مبلغ اجاره به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیر بنای مسکونی در فصل بهار سال ۱۳۹۷ در مقایسه با بهار سال ۱۳۹۶ در شهر تهران با ۲۶٫۷ درصد تورم همراه بوده است، به طوری که اجاره یک متر مربع زیر بنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران حدود ۲۹ هزار تومان با میانگین مساحت ۷۸ متر مربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۶٫۷ درصد و نسبت به فصل قبل ۵٫۸ درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در بهار سال ۱۳۹۷ در شهر تهران شش میلیون تومان با میانگین مساحت ۲۵۹ مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل ۳٫۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۳٫۷ درصد افزایش داشته است.

حداقل قیمت فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در بهار سال ۱۳۹۷ معادل ۹۴۰ هزار تومان و حداکثر آن ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است. تعداد معاملات زمین یا زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی انجام شده در این رنج قیمتی نسبت به بهار سال ۱۳۹۶ با افزایش ۳۳٫۳ درصدی همراه بوده است.

همچنین بر اساس داده‌های مرکز آمار، در فصل بهار سال ۱۳۹۷ متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۶٫۲ میلیون تومان با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمربنای ۱۱ ساله بوده که نسبت به فصل قبلش ۶٫۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۶٫۹ درصد افزایش یافته است.

حداقل قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی در بهار ۱۳۹۷ معادل ۶۶۰ هزار تومان و حداکثر آن حدود ۳۸ میلیون تومان بوده است. تعداد معاملات انجام شده در این رنج از قیمت نسبت به بهار سال ۱۳۹۶ معادل ۹ درصد افزایش داشته است.

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت