رشد حیرت‌انگیز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش مسکن

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساختمان‌های جدید شهری که در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ با رشد منفی مواجه شده بود در سال ۱۳۹۶ مثبت شد و بیش از ۱۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش ملک بانک به نقل از تجارت‌نیوز، بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی در سال ۱۳۹۶ مجموع سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساختمان‌هـای جدیـد مناطق شهری ایران، به قیمت جاری بالغ بر ۷۳٫۷ هزار میلیارد تومان بـوده که نسبت به سال ۱۳۹۵ معادل ۱۴٫۹ درصد افزایش داشته است.

در سال ۱۳۹۶ برای شروع احداث ساختمان‌ها در مناطق شهری ایران ۱۸٫۱ هزار میلیارد تومان هزینه شده که در مقایسه با سال ۱۳۹۵ رشد ۸٫۵ درصدی داشته است.آمارها نشان می‌دهد در سال گذشته برا احداث ساختمان‌های تکمیل شده بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که نسبت به سال ۱۳۹۵ معادل ۵۴٫۱ درصد افزایش داشته است.

در بخش ساختمان‌های نیمه تمام بیشتر از دیگر بخش‌ها سرمایه‌گذاری شده است به طوری که، در سال ۱۳۹۶ بیش از ۴۲٫۵ هزار میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی هزینه پرداخت شده است.سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه ساختمان‌های نیمه تمام در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ با رشد قابل توجه ۵۴٫۱ درصدی همراه بوده است.

در مجموع، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساختمان‌های جدید شهری که در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ با رشد منفی مواجه شده بود در سال ۱۳۹۶ مثبت شد و بیش از ۱۴ درصد افزایش یافت.بر حسب توزیع جغرافیایی در سال ۱۳۹۶ معادل ۱۸٫۳ هزار میلیارد تومان در تهران، ۲۶٫۵ هزار میلیارد تومان در شهرهای بزرگ و ۲۸٫۸ هزار میلیارد تومان در سایر مناطق شهری از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.بیشترین رشد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ساختمان‌هـای جدیـد مناطق شهری ایران در سال ۱۳۹۶ با ۳۴٫۹ درصد به شهر تهران مربوط است.

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت