طراحی رقابتی شرکت های ۳XN و GERNER GERNER PLUS برای آکواریوم باغ وحش شهر وین

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

۳XN و GERNER PLUS جزئیات مربوط برای ورود خود به رقابت برای طراحی آکواریوم جدید در باغ وحش Schönbrunn شهر وین در اتریش را منتشر کرده اند. این طرح ها با همکاری متخصصان آکواریوم ATT،  به نام “قلمرو پوزیدون” (یکی از خدایان یونان باستان) طراحی شده بود که “ظریف، ساده و مرموز بود و در سراسر چشم انداز مانند حجاب بزرگ جلوه خواهد می نمود. این طرح دومین جایزه در رقابت بین المللی برای طراحی آکواریوم بود، اما برنده نهایی هنور از بین این دو مجموعه اعلام نشده اشت.

 

طرح قلمرو “Poseidon’s Realm” توسط یک چشم انداز متشکل از یک سقف سبز بزرگ است که در شبکه مسیر باغ وحش تعریف شده است شروع میگردد. این آکواریوم با مساحت ۶۵۰۰۰ فوت مربع (۶۰۰۰ متر مربع)، به چهار سطح تقسیم شده و دارای ورودی بزرگ به شکل لعابدار و موجدار است که بازدیدکنندگان را برای گذر از میان سرسبزی فضای باز و یک “آب و هوای بی نظیر”  آماده می نماید.

همانطور که بازدیدکنندگان از طریق آکواریوم سفر خود را آغاز میکنند، درجه حرارت های متفاوت، صداهای پس زمینه، چراغ ها و ارتفاع سقف، جو غالب بر فضای آکواریوم را تغییر خواهد داد.

با نزدیک شدن به مخازن انفرادی  این مسیر  زیبا به خلیج های کوچک گسترش می یابد تا حس صمیمیت بین ناظران و حیات آبزی بیش از پیش ایجاد شود. در پایان این سفر نیز، یک کافه و مغازه برای بازدید کننده وجود دارد و به سمت یک تراس بیرونی می رود.

کافه و مغازه نیز دسترسی و دید مستقیم به مخزن کوسه ها و اتاق رویدادهای عمومی را فراهم می کند؛ فضاهایی که می توانند در خارج از ساعات کار آکواریوم نیز برای مراسم های رسمی استفاده شوند.

 

 

در هر دو طرح پیشنهادی، مخزن کوسه، به عنوان یک عنصر شکل دهنده مرکزی عمل می کند. به منظور مقابله با بارهای بسیار زیاد تولید شده توسط مخزن، تقویت طبقه اضافی مورد نیاز بود، به همین دلیل یک صفحه نمایش شیشه ای با ضخامت ۲۱ اینچ (۵۵ سانتیمتر) به عنوان محافظ آکواریم ایجاد شد.

 

مواد ساختمانی استفاده شده برای آکواریوم عمدتا بتنی هستند و می بایست بتوانند در مقابل فضای پرخاشگر داخلی که از توسط آب و نمک ایجاد شده مقاومت کنند.

برای ساده سازی فرایند ساخت و ساز، شکل سقف منحنی موجدار شامل بخش های قابل تقسیم است که با استفاده از قالب بندی استاندارد ساخته می شوند.

 

پیشنهاد میکنیم مطلب  زیر را نیز بخوانید :

رستوران زیر آب در اروپا، به نام “Under” تا سال ۲۰۱۹ افتتاح میشود

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
معماری باشگاه ورزشی دشت ...

شرح متن ارائه شده توسط : این ساختمان یکی از ساختمان های...

راهنمای جامع املاک و مستغلات
راهنمای جامع املاک و ...

املاک و مستغلات یک صنعت قدیمی در تمامی جوامع است و نیاز...

معماری مفهومی موزه هنرهای زیبا در نروژ
معماری مفهومی موزه هنرهای ...

با گذر از رودخانه راندسلوا، به پروژه موزه هنرهای زیبا می رسیم،...

نحوه آکوستیک کردن یک اتاق / انواع پوشش های عایق صدا
نحوه آکوستیک کردن یک ...

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید پس برایتان پیش آمده که...

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت