طراحی بزرگترین گلخانه گرمسیری جهان به نام Tropicalia

نوشته شده توسطسمیه آقایی نژاد
پست قبل

طراحی بزرگترین گلخانه گرمسیری جهان توسط شرکت فرانسوی  Coldefy & Associates برای ایجاد محیطی سر پوشیده برای گردهمایی های عظیم در رابطه با گلخانه ها و فضاهای طبیعی.

شرکت فرانسوی Coldefy & Associates تصاویری از طراحی بزرگترین گلخانه ی گرمسیر جهان تحت یک سقف عظیم عرضه کرده است. محل اجرای این طرح واقع در Pas-de-Calais فرانسه ، “Tropicalia” یک منطقه شامل ۲۱۵۰۰۰ فوت مربع (۲۰،۰۰۰ متر مربع) می باشد که دارای یک جنگل استوایی، یک ساحل لاک پشت، یک استخر برای ماهی های آمازونی و مسیر پیاده روی یک کیلومتری است.

 

این طرح در همکاری با شرکت انرژی Dalkia، با بودجه ای ۶۲ میلیارد دلاری توسط کلدیفی و همکاران، با هدف ایجاد یک محیط ۲۶ درجه ای سانتیگراد پایدار در داخل گلخانه طراحی شده است. برای رسیدن به این هدف، معماران راه حل مشابهی را برای پروژه Eden Nicholas Grimshaw با استفاده از ترکیبی از فولاد ساختاری و تکنولوژی پلاستیکی ETFE به کار گرفتند .

این طرح دارای یک “گنبد دوتایی” از نوارهای ETFE  است که بین یک “بالشتک” تحت فشار قرار میگیرند که اجازه می دهد تا نور UV بعد از عبور، از طریق کنترل شرایط حرارتی در داخل و لایه سوم ETFE زیر آن ساختار ، گرمای تولید شده توسط اثر گلخانه ای را برای انرژی حرارتی مورد بهره برداری قرار دهد. گنبد تا حدودی از منظر جغرافیایی به منظور بهبود عملکرد انرژی در این طرح و ادغام ساختار بزرگ با محیط طبیعی آن، تقویت خواهد شد. این طرح یک طرح صرفه جوئی در انرژی است که می تواند انرژی را بین ساختمان های اطراف تقسیم کند.

این گنبد دو جداره، اکوسیستم گرمسیری را از حرارت تابستان و سرمای شدید زمستان محافظت می کند و بافت های گیاهی را به خوبی حفظ میکند.

Tropicalia همراه با محیط گرمسیری شامل یک سالن دیدنی کاملا شیشه ای، رستوران، تختخواب و صبحانه و یک منطقه علمی برای همکاری های ملی و بین المللی شامل اتاق کنفرانس، آزمایشگاه و کلینیک خواهد بود. انتظار می رود که این طرح در صورت باز شدن، ۵۰۰۰۰۰ بازدید کننده در هر سال جذب نماید.

نظر شما در رابطه با ایجاد گلخانه های مصنوعی و اکوسیستم های مشابه در ایران چیست . این طرح ها با وجود پتانسیل بالا برای جذب گردشگر خارجی چقدر به افزایش رتبه ایران در مبحث گردشگری کمک خواهد نمود و تبلیغات برای معرفی این مجموعه ها چگونه خواهد بود…

نظرات خود را در انتهای همین مطلب درج نمایید و با سایر مخاطبان به گفتگو بگذارید .

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معرفی نوع جدیدی از خانه های مدولار در دانمارک
معرفی نوع جدیدی از ...

شرکت دانمارکی Njordrum در حال ارائه مفاهیم نوآورانه ای برای مسکن های...

ترک خوردن سازه های بتنی چه دلایلی دارد و هر کدام نشانه چیست
ترک خوردن سازه های ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری اولین شهر فضایی توسط بنیاد گالاکتیکا
معماری اولین شهر فضایی ...

گروه معماری Asymptote طراحی جدید خود را برای یک مرکز فضایی جهت...

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت