طراحی هتل “Svart” برای ایجاد انرژی مثبت در کنار دریاچه، در دایره قطب شمال

نوشته شده توسطمجید عطایی
پست قبل

طراحی هتل “Svart” توسط شرکت معماری “Snøhetta ”  به سفارش شرکت گردشگردی پایدار  Arctic Adventure  در نروژ که هدف اصلی خود را ایجاد انرژی مثبت در این ناحیه و در محیط داخلی هتل بیان نموده اند.

طراحی هتل و ساختار ساختمان  توسط شکل حلقه ای متمایز طراحی شده است که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا با محیط اطراف خود ارتباط برقرار نموده و تمامی جزئیات آن را احساس کنند، ساختار ساختمان از سازه های سنتی نروژی الهام گرفته شده است:  “fiskehjell,”، یک ساختار چوبی به شکل A است که برای خشک کردن ماهی و یا “rorbue” یک نوع خانه فصلی توسط ماهیگیران مورد استفاده قرار میگرفته .

این دو منبع به ساختار پشتیبانی ساختمان در قطبها کمک می کند که از ساختمان در بالای آب حمایت کنند و حداقل تماس با اکوسیستم را داشته باشند تا از هر گونه آسیب به اکوسیستم طبیعی توسط سازه جلوگیری شود. این پشتیبانی همچنین امکان راه رفتن در اطراف حلقه هتل را فراهم می کند که بازدید کنندگان در تابستان بتوانند از آن لذت ببرند.

به گفته “Kjetil Trædal Thorsen، شریک بنیان Snøhetta : ساخت و ساز در چنین محیط ارزشمندی با برخی از تعهدات روشن در حفظ زیبایی طبیعی و جانوران و گیاهان همراه است” برای ما مهم بود که یک ساختمان پایدار طراحی کنیم که ریزش محیطی کمتری در این طبیعت زیبای قطب شمال به وجود آورد. ساختن یک هتل با انرژی مثبت، یک عامل ضروری برای ایجاد یک مقصد توریستی پایدار است که یکی از ویژگی های منحصر به فرد این طرح است.

به منظور دستیابی به این سطح پایداری در طراحی هتل Svart شرکت Snøhetta بررسی گسترده ای از شرایط خورشیدی در این سایت دریاچه ای در طول یک سال انجام داد، و در نهایت شکل حلقه ای را به منظور قرار دادن اتاق ها، رستوران ها و تراس ها در مکان هایی که بیشتر انرژی های خورشیدی موجود بود انتخاب نمودند. به دلیل ۲۴ ساعته روز بودن در  طول تابستان ها استفاده از پانل های خورشیدی مهمترین نقش را در ذخیره انرژی در این ساختار حلقه ای شکل ایفا خواهد نمود.

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

فراخوان جالب وب سایت آرک دیلی برای ساخت شهرهایی بهتر
فراخوان جالب وب سایت ...

معروف ترین وب سایت معماری جهان یعنی آرک دیلی در سال های...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

ویلای دوقلوی مشا / استودیو معماری “فضای خاص”
ویلای دوقلوی مشا / ...

پروژه ویلای دوقلو در مشا در بخش مرکزی دماوند واقع شده است...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت