قانون حمایت از تولید مسکن اجرایی نشده است

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

به گزارش ملک بانک به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ عضو هیئت‌مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: بعد از گذشت ۱۰ سال هنوز قانون حمایت از تولید مسکن اجرایی نشده است.

ایرج رهبر عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران، با بیان اینکه طبق مصوبه قانونی سال ۸۷ باید دولت قانون حمایت از تولید و عرضه مسکن را اجرایی می‌کرد، گفت: هم اکنون ۱۰ سال از این مصوبه قانونی گذشته و دولت در این سال‌ها خلاف این مصوبه را اجرایی کرده است.

وی ادامه داد: در سه سال گذشته دولت مالیات از نقل و انتقالات مسکن را اجرایی کرده در صورتی که اگر عکس این طرح اجرایی می‌شد هم‌اکنون شاهد افزایش چند درصدی تولید مسکن در کشور بودیم.

رهبر تأکید کرد:‌ اجرای طرح‌هایی از جمله اخذ مالیات از خانه‌های خالی و زمین‌های دولتی می‌تواند راهکاری برای بهبود وضعیت بازار مسکن به شمار آید.عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران تصریح کرد: در سال‌های گذشته عوارض صدور پروانه‌های ساخت واحدهای مسکونی و همچنین میزان تراکم ساخت و ساز کاهش یافته که این خود نشان دهنده کاهش انگیزه تولید کنندگان مسکن است.وی در پایان گفت: دولت باید پکیج کاملی از راهکارهای موجود برای بهبود وضعیت بازار مسکن را با همکاری کارشناسان مسکن و اقتصاددانان آماده کند تا بتواند در ماه‌های آینده طرح‌هایی را برای بهبود این بازار اجرایی کند.

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت