ماشین های جدید کابلی تا ۲۰۲۱ در گوتنبرگ، سوئد شروع به کار میکنند

نوشته شده توسطamlak nemoone
پست قبل

ماشین های جدید کابلی جهت کاهش بار ترافیک شهری تا سال ۲۰۲۱ در گوتنبرگ دومین شهر بزرگ کشور سوئد افتتاح خواهند شد . این ماشین هی غول آسا شاید در نگاه اول چیزی شبیه به تله کابین هایی که در گذشته نیز وجود داشته به نظر برسند اما جدید ترین تکنولوژی روز در آنها استفاده خواهد شد.

UNStudio یک شرکت طراحی معماری است که برنده مسابقه ای برای طراحی ماشین های جدید با طول ۳ کیلومتر در شهر گوتنبرگ سوئد شده است.

مسیر کابلی، که شهر قدیمی را در جنوب رودخانه با سه محل به شمال متصل می کند، مجموعا شامل شش برج است که در اطراف یک سیستم ساختاری نامتقارن طراحی شده اند که به منظور تقلید شماتیک جرثقیل ها در شهر به اینصورت قرار گرفته اند. تاریخ افتتاحیه برای این ماشین های کابلی عظیم در سال ۲۰۲۱ میلادی در نظر گرفته شده است و جالبتر اینکه این سیستم حمل و نقل جدید به عنوان بخشی از جشن تولد و سالگرد ۴۰۰ سالگی شهر گوتنبرگ افتتاح خواهد شد.

این سیستم کابلی به عنوان راهی برای کاهش بار سفر در شهر با حداقل تاثیر بر سطح خیابان، پیشنهاد شده است و دارای چهار ایستگاه با کمترین میزان اشغال فضای شهری میباشد.سیستم طراحی ایستگاه ها نیز قابل انطباق است، و بخش مرکزی این طرح قادر به جابجایی هندسه های مختلف در هر مکان می باشد، به ویژه اجازه می دهد که دو ایستگاه بین المللی به زوایای کابل های ورودی سازگار شوند.

خود برج ها نیز برای انطباق با شرایط محلی طراحی شده اند، و طراحی باز و سبک آنها باعث می شود که عبور و مرور در خیابانها، مسیرها و پارک ها در محوطه و در اطراف آنها به سهولت صورت پذیرد. این ساختار باز نیز مانع microclimates منفی ناشی از سایه های سنگین و یا اثرات باد می شوند.

در شبها نیز، به لطف طراحی روشنایی این برج ها که در همکاری با شرکت Licht & Soehne ایجاد شده است، برج ها در شهر به چراغ های شفاف تبدیل می شوند؛ در حالی که در طول روز، نورپردازی های ظریف به شرایط نور محیطی تنظیم می شوند، تا اطمینان حاصل شود که روشنایی همیشه در سطح مطلوب است.

سیستم کابلی جدید همچنین با اصول پایدار محیط زیست و اجتماعی طراحی شده است؛ برج ها با عناصر بتنی، پر شده از فیبر تقویت شده پیش ساخته، تجهیز و ساخته می شوند،که به این شکل مواد مورد نیاز و زمان ساخت در محل کاهش می یابد. ایستگاه ها از فانوس های شیشه ای استفاده می کنند تا مقدار نور مصنوعی مورد نیاز را نیز کاهش دهند.

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

محوطه سازی برای حیاط خانه و ویلا
محوطه سازی برای حیاط ...

آیا می خواهید یک محوطه و باغ زیبا برای ویلای خود داشته...

راهنما و آموزش نگارش حرفه ای آگهی املاک
راهنما و آموزش نگارش ...

برای نوشتن یگ آگهی املاک جذاب باید بدانید مشتریان به دنبال چه...

دهکده ساحلی الیت یک شهرک ویلایی لوکس / اجرا :B.P. BUILDERS CANADA INC
دهکده ساحلی الیت یک ...

دهکده ساحلی الیت یک شهرک ویلایی کاملا لوکس، در پنج تیپ متفاوت...

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟
چرا تعمیر و نگهداری ...

تعمیر و نگهداری ساختمان مخصوصا برای شرکت ها و اجاره دهنده هایی...

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مشاوران املاک
آموزش بازاریابی شبکه های ...

آینده بازاریابی املاک و مستغلات در اینترنت و محیط وب است و...

نوسازی منحصربه فرد یک آپارتمان در تهران / دفتر معماری رویداد
نوسازی منحصربه فرد یک ...

این آپارتمان یکی از آپارتمان های موجود در تهران است که توسط...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت