مجموعه Bee Breeders برندگان چالش آسمان خراش را معرفی کردند

نوشته شده توسطمجید عطایی
پست قبل

مجموعه پرورش دهندگان زنبور عسل یا همان “Bee Breeders ” معروف چالشی برای طراحی آسمان خراش ها و سازه های عظیم به نام “SKYHIVE” در جهان مطرح و جازه ای ۶۰۰۰ دلاری برای آن تعیین کرده بود .

به تازگی برندگان این چالش به همراه طرح ها توسط این مجموعه معرفی شدند. در این مطلب قصد داریم به طرح های برندگان این چالش بپردازیم و تا حدودی با سازوکار این طرح های جدید و همگام با محیط زیست آشنا شویم .

هدف چالش “SKYHIVE Skyscraper” این است که ایده های طراحی جدید و محیط زیستی را برای ساختمان های بلند و عظیم را در شهرهای مختلف، در سراسر جهان ایجاد کند.

دانشجویان طراحی معماری، مهندسان و هنرمندان به چالش کشیده شده اند تا پیشنهادهایی را مطرح کنند که به پتانسیل ساخت و سازهای بلندپروازانه می پردازند تا طراحان آسمان خراش ها را با تکنولوژی های جدید، مواد، برنامه ها، فرم ها، راه حل های نمایشی و ابزارهای دیگر دوباره تعریف کنند.

جایزه اول :

Aero Hive: Suraksha Acharya, Midori Architects

Suraksha Acharya معماری اصلی این طرح از شرکت midori در هند است که تخصص آن در معماری، طراحی پایدار است. این طرح که به عنوان طرح اول و برنده اصلی انتخاب شده است محل اجرای آن هنگ کنگ خواهد بود . این بنا از “دیافراگم عمودی” در قالب آتریوم های سبز استفاده می کند و در سرتاسر آسمان خراش هوا را تمیز و تصفیه میکند.

 

جایزه دوم :

Fallout: Alex Sullivan-Brown, Sindre Johnsen

 

جایزه سوم :

Chicago Pillar: Jon Carag, Klein & Hoffman

این طراحی بر روی منطقه مشهور Chicago Spire, واقع شده است.  این طراحی با استفاده از یک ساختمان برجسته استوانه ای است و در دل یک محوطه فضای سبز محیط قرار دارد. این ساختمان جدید و محوطه آن یک پیوند جدید نیز با رودخانه شیکاگو ایجاد مینماید.

 

جایزه دانشجویی :

The Wall: Elizabeth Compeán Michel, Gabriel Alejandro Madrigal Betancourt, Juan Jesús García Castro, Rodrigo Zertuche Rodríguez,Universidad Autonoma de San Luis Potosi

چهار دانش آموز از دانشگاه Autonoma de San Luis Potosi در مکزیک برای طراحی دیوار در امتداد مرز مکزیک و ایالات متحده کار می کردند. دیوار مشکلات مهاجرت را حل می کند، اما “به جای تقسیم، مردم را متحد می کند”. این ساختمان دارای تمام ویژگی های لازم برای بهره برداری و زنده ماندن مانند امکانات یک شهر است که شامل یک “مسیر ۴۰٫۵ کیلومتری” می شود.

 

جایزه سبز :
Evoluzione: Alessandro Buffi ، Gian Maria Angelini

آلساندرو بوفی و ​​جیان ماریا آنجلینی، دو معمار جوان ایتالیا، پیشنهاد می کنند که به جای یک مدل معماری با تنوع بالا یک مدل ثابت در مکانهای مختلف اجرا و در نتیجه باعث رفتار انطباقی شود. این ساختمان یک مدل است که به نظر میرسد در هر شهر قرار میگیرد، زیرا زمینه طراحی “سیاره زمین” است.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

فراخوان جالب وب سایت آرک دیلی برای ساخت شهرهایی بهتر
فراخوان جالب وب سایت ...

معروف ترین وب سایت معماری جهان یعنی آرک دیلی در سال های...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

ویلای دوقلوی مشا / استودیو معماری “فضای خاص”
ویلای دوقلوی مشا / ...

پروژه ویلای دوقلو در مشا در بخش مرکزی دماوند واقع شده است...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت