مشاور املاک خوب و حرفه ای کیست و چگونه به موفقیت در معاملات میرسد؟

نوشته شده توسطمجید عطایی
پست قبل

مشاور املاک خوب و حرفه ای کیست ؟ قبل از هر توضیحی باید یه نکته بسیار مهم بیان شود ؛ حقیقت در مورد املاک و مستغلات این است که مشتریان به شما وفادار نیستند، آنها وفادار به استانداردهای شما هستند. شما باید، فلسفه خود را در کنار این مفهوم با یک برنامه استراتژیک برای ارائه خدمات عالی املاک و مستغلات به تمام مشتریان خود بسازید.

تحقیقات و جوامع آماری گسترده ای در سرتاسر جهان باعث شده تا مشاوران و آژانس های املاک در کل دنیا ارزش مشارکت کاری را درک کنند و در کنار یکدیگر در بسیاری از پروژه ها به برطرف کردن نیازهای مشتریان خود بپردازند .

با نیم نگاهی به بازار املاک ایران میتوان دریافت جای این نوع مشارکت ها در بسیاری از معاملات و بازارها خالی است . یکی دیگر از معضلات همکاری مشترک بدقولی و یا عدم پرداخت کمیسیون پس از انجام معاملات است که بیشتر در موردهای بزرگتر پیش میاید و تمامی این دست مشکلات با عقد یک قرارداد اصولی بین طرفین قابل حل است که اغلب با تعارفات معمول انجام نمیشود.

املاک و مستغلات مبنای پایه ریزی بسیاری از کسب و کارهای عملیاتی و چند میلیاردی صنعت در سراسر جهان است که بوسیله دانش و تجربه و همکاری امکان پذیر خواهد شد . حالا چرا نیاز به مشارکت است ؟!

مشاور املاک به این موضوع فکر میکند، زمانی که میشود تمام مزیت مالی یک قرارداد را از آن خود کرد چرا باید با یک همکار و مجموعه خارجی شریک شوم ؟

پاسخ هم بسیار ساده است : هر مشاور املاک به فایل های محدودی دسترسی دارد و هیچگاه به کل شهر و یا استان و … دسترسی نخواهد داشت با هر میزان از روابط !! هر مشاور املاک در برخی از زمینه های کاری تخصص دارد به عنوان مثال برخی آژانس ها تخصصی ویلای ساحلی و خارج شهر و برخی بیشتر آپارتمان و برخی نیز زمین و…. و همین طور مواردی هست که یک املاک به تنهایی یکجا همه را ندارد.

حالا بیایید فکر کنیم در ماه به یک واحد مشاور املاک، چند مشتری حظوری مراجعه میکند؟! و در پایان چه تعداد منجر به معامله میشود ؟! اگر نه همه آنها بلکه حتی نصف آنها با شما و یکی از همکارانتان مجموعا معامله میکردند شما الان درآمد ۵۰ درصد از کل آنها را داشتید. واقعا با این شیوه ساده چقدر به درآمد هر بنگاه اضافه خواهد شد و چقدر مشتریان راضی تر خواهند بود چون مجبور نیستند تمام شهر را زیر پا بگذارند.

البته این فرآیند یک شبه انجام نخواهد شد و ایجاد یک رابطه تجاری خوب نیازمند اعتمادسازی بر مبنای اصول و صداقت دوطرفه است. اگر نیم نگاهی به بازار معاملات جهانی بیاندازید حتی از طریق شبکه های اجتماعی آنها به این نتیجه مشترک خواهید رسید .

یک مشاور املاک حرفه ای میتواند شخصی باشد که میخواهد در وهله اول نیاز مشتری را برطرف کند و در نهایت خروجی آن؛ یک معامله سودمند خواهد بود و مشتری راضی که شما را به تمام نزدیکان و دوستانش معرفی میکند . این اتفاقاتیست که برای یک فرد موفق در بازار املاک می افتد و گاهی در بدترین روزهای بازار هم مشتریان اختصاصی خودش را دارد. این همان فرآیندیست که در مقیاس جهانی به صورت یک اخلاق حرفه ای در بازار املاک به آن نگاه میکنند.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

جایزه بین المللی پایان نامه معماری / ATA2020
جایزه بین المللی پایان ...

Archistart چهارمین دوره مسابقات جایزه پایان نامه معماری برگزار می کند.این مجموعه،...

6 نکته برای ساخت سازه های چوبی مقاوم تر و ایمن تر
6 نکته برای ساخت ...

چوب ماده ای بسیار کاربردی و راحت برای سازندگان آماتور و حرفه...

طراحی و معماری ساختمان مسکونی شماره صفر / شرکت طرح و ساخت طَرا
طراحی و معماری ساختمان ...

ساختمان شماره صفر با هدف ایجاد یک بنای مسکونی ایجاد شد.طراحی مراحل...

راهنما و نکات مهم خرید زمین
راهنما و نکات مهم ...

اگر به دنبال خرید یک زمین در تهران، شمال و یا هر...

مهمترین نکات در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی چیست؟
مهمترین نکات در طراحی ...

در این مطلب از ملک بانک همراه ما باشید، تا نظرات و...

چگونه یک دیوار آجری پیچیده را با واقعیت افزوده می سازند؟
چگونه یک دیوار آجری ...

با ترکیب واقعیت افزوده (augmented reality) با فضا و محیط داخلی؛ Fologram...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت