معماری برج اِلب”Elbtower”؛ طراحی منحصر به فرد دیگری از snohetta

نوشته شده توسطمجید عطایی
پست قبل

طراحی معماری  Elbtower یکی از آخرین پروژه های شرکت بزرگ snohetta است . آنها همچنان با طراحی های خلاقانه تمامی سلایق را شگفت زده میکنند.

طرح برج اِلب یک معماری پیشنهادی برای اجرا در هامبورگ آلمان میباشد. به گفته آنها این برج ارتباط بین هامبورگ با جهان خواهد بود. snohetta در طرح پیشنهادی خود یک آسمان خراش متشکل از دو برج در این شهر را ارائه داده است.

در زیر بخشی از توضیحات ارائه شده توسط این شرکت معماری بزرگ را میخوانیم؛

در واقع این برج عظیم به واسطه موقعیت مکانی خود بین بندر و شهر ارتباط بسیار خوبی فراهم میکند. همچنین دیدگاه و ویوی عالی و شرایط مطلوبی برای تماشای خورشید در هنگام اتصال دریا و آبراه داخلی نیز خواهد بود که منظره بسیار زیبایی برای ساکنین آن خواهد بود.

ساختمان به دلیل فرم خود بیشتر نشان دهنده انتقال بین آبهای عمیق نمکی و آب شیرین برج اِلب است، که این انتقال الهام بخش مفهوم طراحی کلی آسمان خراش است.

 

این شرکت معماری به طراحی یک ساختمان پیچیده می پردازد که اطلاعات مربوط به هر دو لایه درونی و بیرونی ساختمان، و همچنین مأموریت و چشم انداز ساختمان، برای آینده هامبورگ است.

نمک – یک زیبایی شناسی بلوری است

لایه بیرونی ساختمان نشان دهنده “نمک” است، که منعکس کننده آسمان و دریا با ماهیت دریایی و بلورین است. شبح ساختمانی خود را به صورت روشن و سخاوتمندانه در چارچوب محلی خود به رخ میکشد و یک لایه زیبایی شناختی جدید به هویت شهر هامبورگ اضافه خواهد نمود.

نمادهای نمای رو به شهر از دو نوع پوسته ساخته شده اند که به ارائه کیفیت زندگی خوب و همچنین به حداقل رساندن اثر سر و صدا و باد کمک می کنند. پوسته داخلی از پانل های آلومینیومی آنودایز شده و شیشه ای ساخته شده است.

پوست بیرونی از پانل های شیشه ای پیش ساخته خواهد بود که به صورت متناوب بین اهرام های مسطح، محدب و مقطعی استفاده می شود.

شکر – یک فضای سخاوتمندانه

طراحی داخلی و فضای عمومی این ساختمان با مفهوم “شکر” شکل گرفته است،این مفهوم با اشاره به سخاوتمند بودن ساختمان و باز بودن جامعه هامبورگ و حقوق فردی شهروندی  است. این فضا یک واسط محافظت شده از سر و صدا، باد و آلودگی است، با درجه بالایی از پوشش گیاهی همراه چمن و آب و ارائه امکانات گوناگون در فضای بیرونی میباشد.

 

پایداری با اقدامات منفعل و فعال

گروه متعهد به طراحی ساختارهایی است که حداکثر انرژی را در محل تولید می کنند، این ساختمان در مقابل CO2 خواهد بود، در حالیکه انرژی نیز تولید می خواهد نمود. برای رسیدن به این هدف، ساختمان به طور استراتژیک طراحی شده است تا میزان سایه هایی که از بزرگترین برج آسمانخراش بر روی بقیه ساختمان ها ایجاد شده است، کاهش یابد و این کار با به حداکثر رساندن تعداد نما ها مجهز به تهویه یکپارچه فتوولتاییک انجام می پذیرد .

علاوه بر این، برای به حداکثر رساندن تابش خورشید و کاهش نویز، یک نیروگاه باد در بالاترین نقطه برج طراحی شده است. با سه توربین یکپارچه؛ این نیروگاه بادی به منظور استفاده از باد غالب از جنوب غربی ایجاد شده است.

ساختمان خود شامل فضاهای اداری، آپارتمان ها و مکان فعالیت های عمومی مانند هتل، آبگرم و مناطق شنا، سالن نمایش برای یک آکادمی موسیقی کوچک با فضاهای آموزشی مرتبط، و همچنین کافه ها و رستوران ها در سطح میدان خواهد بود. همچنین یک فضای بزرگ برای رستوران باغ زمستان و یک نقطه دید برای مردم در بالای ساختمان نیز وجود دارد که مرکز فرماندهی نمایش های خیره کننده ای خواهد بود.

همانطور که سایت توسط عناصر ترافیکی در همه طرف احاطه شده است، یک فضای عمومی محافظت شده با دسترسی محدود به وسایل نقلیه ایجاد می شود.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
معماری باشگاه ورزشی دشت ...

شرح متن ارائه شده توسط : این ساختمان یکی از ساختمان های...

راهنمای جامع املاک و مستغلات
راهنمای جامع املاک و ...

املاک و مستغلات یک صنعت قدیمی در تمامی جوامع است و نیاز...

معماری مفهومی موزه هنرهای زیبا در نروژ
معماری مفهومی موزه هنرهای ...

با گذر از رودخانه راندسلوا، به پروژه موزه هنرهای زیبا می رسیم،...

نحوه آکوستیک کردن یک اتاق / انواع پوشش های عایق صدا
نحوه آکوستیک کردن یک ...

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید پس برایتان پیش آمده که...

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت