معماری خانه “امینی” ترکیبی زیبا از چوب، سنگ و بتن با طراحی شورش عابد

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

معماری این خانه زیبا به دست معمار حرفه ای ایرانی، شورش عابد در شهر بوکان، واقع در آذربایجان غربی انجام شده است . این خانه در متراژ ۵۹۲ متر و در سال ۱۳۹۶ اجرا شده است.

معمار این پروژه را اینگونه شرح داده است: هدف اصلی این خانه به عنوان یک الگو برای ساخت و ساز شهری در شهر کم جمعیت کردستان یعنی بوکان است که در یک منطقه کوهستانی سنگی با آب و هوای سرد قرار دارد. متفاوت اما با خصوصیات محلی (حداقل تعداد حفره ها و حداکثر استفاده از سنگ) به یاد خاطرات گذشته. علاوه بر این، با توجه به حرفه های خارجی کارآفرین، جنبه های فراملی این پروژه نیز مهم بود.

ترتیب کلاژ از حجم های ساده با خطوط مستقیم به عنوان قطعات مختلف و همزمان سازی یادآوری از ویژگی های معماری گذشته از منطقه با معماری و تکنولوژی امروزه ما را به ایده اصلی نزدیک کرد. نقاشی های پیتر هولی در اینجا می تواند برای ما مفید باشد.

۱٫ استفاده قانونی از سنگهای کوهستانی یکی از روستاهای همسایه، به عنوان یک ماده تاریخی غالب منطقه، برای پوشش کف، حیاط و بخشهای طبقه اول.

۲٫ استفاده از سیمان فیبر در قسمت های دیگر که بر خلاف سنگ ها بود، یک ماده صنعتی با اندازه ها، بخش ها و اعداد مشخص شده توسط کارفرما از بلژیک بود. سیمان فیبر به عنوان مقایسۀ با سنگ طبیعی عمل می کند.

۳٫ برای طراحی یک نمای بیرونی محصور با حداقل تعداد باز شدن پرنجره به علت شیب زیاد مسیر شرقی که ممکن است اجازه عبور از قسمت داخلی ساختمان را بدهد، تصمیم به نصب louvres(بادگیر و حائل که نور را عبور میدهد) انعطاف پذیر و ثابت قبل از دهانه های دیوار اصلی می کنیم به نحوی که ساکنان نور کافی و همچنین کنترل دید بیشتری دارند. علاوه بر این، گسترش louvres به سطح بالاتری به عنوان یک parapet(دیواره)، حیاط جنوب شرقی را به مکان امن برای ساکنان تبدیل کرد، و همچنین برای رسیدن به یک مفهوم سفت و سخت از شکل ساختمان، مفید بود.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

سند گرفتن برای خانه / تمام مراحل از مبایعه نامه در مشاور املاک تا سند تک برگ
سند گرفتن برای خانه ...

سند گرفتن برای خانه کاری که معمولا برای ما دشوار است، اما...

چک لیستی برای موفقیت در شغل مشاور املاک
چک لیستی برای موفقیت ...

چک لیستی برا موفقیت در شغل مشاور املاک وجود دارد؟ بله برای...

اوبر از طراحی ایستگاه اسکای پورت، برای تاکسی هوایی خود رونمایی نمود
اوبر از طراحی ایستگاه ...

این طراحی جذاب توسط شرکت معماری فاستر و همکاران برای معرفی ایستگاه...

نقش پلاستیک و قالب گیری تزریقی در زندگی روزمره ما
نقش پلاستیک و قالب ...

ممکن است چیزهایی راجع به قالب گیری تزریقی شنیده باشید و اما...

بهترین کفپوش ها برای آشپزخانه کدامند
بهترین کفپوش ها برای ...

کفپوش آشپزخانه ممکن از بنابر موارد زیادی آسیب ببیند زیرا آشپزخانه محیط...

چگونه یک اسباب کشی آسان و دلچسب داشته باشیم
چگونه یک اسباب کشی ...

با شروع فصل نقل و انتقالات و اسباب کشی ها معمولا بسیاری...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت