معماری خانه ای که می تواند به شما مواد غذایی بدهد

نوشته شده توسطسمیه آقایی نژاد
پست قبل

معماری برای نسل امروز، که بیشترین انعطاف پذیری را در زندگی روزمره دارد و به دنبال خانه هایی محبوب تر و آرمشبخش تر نیز هستند. خانه  Yin & Yang جایی است که انتظار میرود در سال ۲۰۱۸ و در سال های بعد در جای جای جهان مشاهده شود .

معماری خاص این خانه به ساکنان آن اجازه میدهد تا در تمام سال اغلب نیازهای غذایی خود را تولید و استفاده نمایند. بله هم اکنون در سال ۲۰۱۸ تا زمانی که به اینترنت متصل باشید و چیزی برای تایپ کردن داشته باشید میتوانید کار کنید و تنها نیاز اساسی بعدی مواد غذایی هستند.

اما علاوه بر اینها وجود این چنین خانه هایی به محیط زیست و تنفس زمین کمک بسیار بزرگی خواهد نمود . تصور کنید هر خانه خود تبدیل به یک زیستگاه و بخشی از طبیعت خواهد شد  و به جای اینکه آنرا نابود کند به رشد آن کمک خواهد کرد. بزرگترین چالش معماران بزرگ جهان در سالهای در پیش رو استفاده از مصالح برگشت پذیر در کنار ساخت سازه هایی همگام با محیط زیست است . حالا خانه یین و یانگ نیز برای بالا بردن کیفیت زندگی شهری به حومه شهر آلمان خواهد رفت .

این خانه زنده یک خانواده کوچک را برای دستیابی به منابع رشد تمام مواد غذایی مورد نیاز آنها خودکفا خواهد نمود. این محیط آرامش بخش طوری طراحی شده تا تعادل بین زندگی و محیط کار را برقرار سازد. یکی از شرکای شرکت Penda یعنی مجموعه طراح این خانه سبز اینگونه این طرح را توصیف میکند:

هر زمان که معماران یک ساختمان را طراحی می کنند، آنها یک منطقه را دور می اندازند که متعلق به طبیعت است. ما سعی می کنیم این فضا را به گیاهان روی سقف برگردانیم. در همان زمان ما یک سیستم باغبانی برای صاحبان خانه با گلخانه هایی برای زمستان و سایر گیاهان برای بقیه سال ارائه می دهیم.

رشد گیاهان، سبزیجات و میوه ها، روابط ما را با غذاها تغییر می دهند. فای تانگ که یکی از معماران است اینگونه می گوید: در باغ ما سعی می کنیم تا مقدار زیادی از تغذیه روزانه مان را به گونه ای که ممکن است، افزایش دهیم.”در اینجا شما دقیقا می دانید که چه چیزی را می خورید و طعم آن غذاها از کار و عشق است که از خود باغ می آید. مواد غذایی واقعی و غیر صنعتی بخشی از هویت شما می شوند. همانطور که معماری این کار را می کند.به این صورت ترکیب هر دو آنها در یک طراحی هماهنگ، یک تصویر شاعرانه برای یک طرح کوچک در حومه شهر به ارمغان می آورد.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

50 سال بعد از اولین فرود روی سطح ماه / 15 پروژه معماری برای زندگی در فضا
50 سال بعد از ...

آیا انسان ها روزی واقعا روی کره ماه زندگی خواهند نمود؟امروز از...

خریداران از چه راههایی مشاوران املاک را پیدا می کنند؟
خریداران از چه راههایی ...

خرید خانه یک خانه برای مردم عادی کار پیچیده ای است و...

در کار املاک، چگونه بیشتر از سایر رقبا دیده شویم
در کار املاک، چگونه ...

بهترین مشاوران املاک هم، هر روز خود را به پیشرفت اختصاص می...

شهرهایی با بیشترین هزینه زندگی در سال ۲۰۱۹
شهرهایی با بیشترین هزینه ...

در بیست و پنجمین رده بندی شهرها توسط مجموعه Mercer's(مرسر) بر مبنای...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت