معماری خانه ای که می تواند به شما مواد غذایی بدهد

نوشته شده توسطسمیه آقایی نژاد
پست قبل

معماری برای نسل امروز، که بیشترین انعطاف پذیری را در زندگی روزمره دارد و به دنبال خانه هایی محبوب تر و آرمشبخش تر نیز هستند. خانه  Yin & Yang جایی است که انتظار میرود در سال ۲۰۱۸ و در سال های بعد در جای جای جهان مشاهده شود .

معماری خاص این خانه به ساکنان آن اجازه میدهد تا در تمام سال اغلب نیازهای غذایی خود را تولید و استفاده نمایند. بله هم اکنون در سال ۲۰۱۸ تا زمانی که به اینترنت متصل باشید و چیزی برای تایپ کردن داشته باشید میتوانید کار کنید و تنها نیاز اساسی بعدی مواد غذایی هستند.

اما علاوه بر اینها وجود این چنین خانه هایی به محیط زیست و تنفس زمین کمک بسیار بزرگی خواهد نمود . تصور کنید هر خانه خود تبدیل به یک زیستگاه و بخشی از طبیعت خواهد شد  و به جای اینکه آنرا نابود کند به رشد آن کمک خواهد کرد. بزرگترین چالش معماران بزرگ جهان در سالهای در پیش رو استفاده از مصالح برگشت پذیر در کنار ساخت سازه هایی همگام با محیط زیست است . حالا خانه یین و یانگ نیز برای بالا بردن کیفیت زندگی شهری به حومه شهر آلمان خواهد رفت .

این خانه زنده یک خانواده کوچک را برای دستیابی به منابع رشد تمام مواد غذایی مورد نیاز آنها خودکفا خواهد نمود. این محیط آرامش بخش طوری طراحی شده تا تعادل بین زندگی و محیط کار را برقرار سازد. یکی از شرکای شرکت Penda یعنی مجموعه طراح این خانه سبز اینگونه این طرح را توصیف میکند:

هر زمان که معماران یک ساختمان را طراحی می کنند، آنها یک منطقه را دور می اندازند که متعلق به طبیعت است. ما سعی می کنیم این فضا را به گیاهان روی سقف برگردانیم. در همان زمان ما یک سیستم باغبانی برای صاحبان خانه با گلخانه هایی برای زمستان و سایر گیاهان برای بقیه سال ارائه می دهیم.

رشد گیاهان، سبزیجات و میوه ها، روابط ما را با غذاها تغییر می دهند. فای تانگ که یکی از معماران است اینگونه می گوید: در باغ ما سعی می کنیم تا مقدار زیادی از تغذیه روزانه مان را به گونه ای که ممکن است، افزایش دهیم.”در اینجا شما دقیقا می دانید که چه چیزی را می خورید و طعم آن غذاها از کار و عشق است که از خود باغ می آید. مواد غذایی واقعی و غیر صنعتی بخشی از هویت شما می شوند. همانطور که معماری این کار را می کند.به این صورت ترکیب هر دو آنها در یک طراحی هماهنگ، یک تصویر شاعرانه برای یک طرح کوچک در حومه شهر به ارمغان می آورد.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

سند گرفتن برای خانه / تمام مراحل از مبایعه نامه در مشاور املاک تا سند تک برگ
سند گرفتن برای خانه ...

سند گرفتن برای خانه کاری که معمولا برای ما دشوار است، اما...

چک لیستی برای موفقیت در شغل مشاور املاک
چک لیستی برای موفقیت ...

چک لیستی برا موفقیت در شغل مشاور املاک وجود دارد؟ بله برای...

اوبر از طراحی ایستگاه اسکای پورت، برای تاکسی هوایی خود رونمایی نمود
اوبر از طراحی ایستگاه ...

این طراحی جذاب توسط شرکت معماری فاستر و همکاران برای معرفی ایستگاه...

نقش پلاستیک و قالب گیری تزریقی در زندگی روزمره ما
نقش پلاستیک و قالب ...

ممکن است چیزهایی راجع به قالب گیری تزریقی شنیده باشید و اما...

بهترین کفپوش ها برای آشپزخانه کدامند
بهترین کفپوش ها برای ...

کفپوش آشپزخانه ممکن از بنابر موارد زیادی آسیب ببیند زیرا آشپزخانه محیط...

چگونه یک اسباب کشی آسان و دلچسب داشته باشیم
چگونه یک اسباب کشی ...

با شروع فصل نقل و انتقالات و اسباب کشی ها معمولا بسیاری...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت