نوسازی بافت های فرسوده نباید در قالب کاغذ و حرف انجام شود

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده باید در قالب یک طرح جامع و کامل صورت گیرد تا مانند مسکن مهر دچار مشکل نشود.

ایرج رهبر عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن با بیان اینکه مصوبه اخیر شورای عالی پول و اعتبار نقش موثری در بهبود روند بازار مسکن برجای خواهد گذاشت، گفت: با توجه به آنکه نرخ سود تسهیلات خرید مسکن به ۶ درصد رسیده و شرط مسکن اولی آن برداشته شده است، می‌تواند انگیزه سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بافت‌های فرسوده را افزایش دهد.

وی در ادامه افزود: برای جلوگیری از ایجاد مشکلاتی مانند مسکن مهر باید شورای بازآفرینی تشکیل شود تا مشکلات روبنایی از جمله آب، برق و فاضلاب در این بخش ایجاد نشود.

رهبر یادآور شد:‌ باید جلسات شورا ماهانه تشکیل شود و برای رفع آنها اقدامات لازم صورت گیرد و مسئولان تنها بر عملیات کاغذی و حرفی تکیه نکنند.عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن با بیان اینکه باید نوسازی بافت‌های فرسوده در سطح کشور به صورت جامع و کامل صورت گیرد،‌ تاکید کرد:‌ در سطح کشور باید اعتبارات برای نوسازی ۵۰ هزار واحد شهری و روستایی به صورت کامل تأمین شود.

وی گفت: مشکلات تملک املاک در بافت‌های فرسوده از اصلی‌ترین معضلات در این حوزه است که باید در طرح جامع بافت‌های فرسوده برای رفع آن اقدامات لازم انجام گیرد.

به نقل از: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت