نکاتی مهم برای داشتن یک اتاق خواب آرامش بخش

نوشته شده توسطمجید عطایی
پست قبل

نکاتی مهم و بی پایان برای تزئین اتاق خواب وجود دارد اما مهمترین آنها چیزهایی است که باتوجه به سلیقه شما آرامش شما را افزایش دهد. خواب شبانه یک عنصر بسیار ضروری در شیوه زندگی سالم است و برای داشتن یک خواب راحت محیط  خواب یک مولفه بسیار مهم است.

خواب شبانه یکی از مهمترین بخش های زندگی ماست که شاید زیاد به آن توجهی نداریم اما یک خواب آرام  فردای شما را خواهد ساخت . وقتی صبح از یک خواب دلچسپ بیدار میشوید مغز شما بسیار بهتر در طول روز عمل خواهد کرد . همچنین متابولیسم بدن شما چه در سیستم گوارش و چه سیستم عصبی در بهترین حالت خود خواهد بود . پیشنهاد میکنیم حتما این مطلب را مطالعه نمایید.

 

۱- پنجره های اتاق خواب را با پرده مناسب بپوشانید . معمولا پنجره اتاق خواب در محیط های شهری روبه ساختمان  مجاور یا روشنایی خیابان است . در این شرایط جهت آرامش برای خواب حتما پرده ها را ببندید . در هنگام خواب بدن شما مشغول فرآیند ترمیم و استراحت است پس شرایط  مناسب آنرا فراهم نمایید.

 

۲- رنگ های ملایم یا خنثی را برای کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی اتاق خواب خود استفاده نمایید. اکثرا قبل از خواب مغز شما به سمت جمع بندی اتفاقات روزانه میرود برای رد شدن از این مرحله محیط آرامی نیاز دارید، اتاق هایی با رنگ  آبی یا خاکستری  احساس خنکی و آرامش بیشتری را به شما منتقل میکنند.

 

۳- دکور خلوت و کم جزئیاتی برای محل خواب خود انتخاب کنید. ذهن شما در یک محیط ساده و خلوت راحت تر تمرکز میکند. اگر شما در اتاق خواب خود احساس ناراحتی میکنید وچیزهایی برای هواس پرتی در اطراف شماست و با همین وضعیت چشمانتان را میبندید احتمالا یک خواب خوب را از خود گرفته اید . اتاق خواب میتواند به شما کمک کند در پایان یک روز شلوغ ذهن خود را پاک کنید .

 

۴- فضای پیشنهادی ما برای جای تخت، محلی نزدیک به ورودی اتاق است اما این مورد کاملا به سلیقه شما بستگی دارد، ولی سعی کنید در اطراف تخت فضای کافی برای رفت و آمد بگذارید . حتما قبل از خرید تشک ابعاد تخت را در نظر بگیرید تا تشک شما با زاوییه یا تحت فشار در آن قرار نگیرد .

 

۵- ترجیحا یک نور جانبی کم در اتاق خواب  در نظر بگیرید تا وقتی نیمه شب از خواب برمیخیزید نور تند چشمانتان را آزار ندهد . برخورد نور شدید بعد از بیدار شدن مخصوصا نور مصنوعی لامپ غالبا باعث ایجاد سردرد خفیف میشود.

 

۶- برای  فصل گرما باید اتاق خواب شما پنجره یا تهویه مناسبی داشته باشد تا در مواقع لزوم آنها باز نمایید . گردش خون مناسب در هنگام خواب نیاز به  هوای تازه دارد.

۷- یکی از گزینه های خوب برای تزئین اتاق خواب استفاده از آثار هنری مانند منظره طبیعت است که نه تنها باعث هواس پرتی شما نمیشود بلکه به خواب آسوده شما نیز کمک خواهد کرد.

۸- در پایان مهمترین قانون و چالش برانگیز ترین آنها،  اتاق خواب بدون تلفن همرا و تلویزیون و هواس پرتی های تکنولوژی امروز  است . نبود این وسایل به شما کمک میکند تا راحت تر روی خوابیدن تمرکز کنید و بدن خود را به تعادل  برسانید.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

آموزش بازاریابی اینترنتی املاک به همراه تمامی راه حل ها
آموزش بازاریابی اینترنتی املاک ...

آموزش بازاریابی اینترنتی املاک راهکار اصلی خروج از ضرر و آغاز یک...

راهنمای انتخاب سیستمهای گرمایش خانگی با انرژی کارآمد
راهنمای انتخاب سیستمهای گرمایش ...

با ورود به فصل پاییز و شروع موج های سرما به سراغ...

معماری و بازسازی خانه کاوه در تهران / استودیوی معماری و طراحی پرگار
معماری و بازسازی خانه ...

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. این اثر نمونه ای از...

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت