هفت مسابقه سالانه که هر دانشجوی معماری باید حداقل یک بار آنها را امتحان کند

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

هفت مسابقه ای که به صورت سالانه در سرتاسر جهان برگزار میشود و برای دانشجویان معماری هم یک تجربه عملی بسیار دقیق  میباشد و هم در صورت کسب مقام در هریک ازین مسابقات یک اعتبار بین المللی به برنده آن خواهد رسید .

شرکت در هر یک از این هفت مسابقه برای شما علاوه بر یک تجربه شیرین و هیجان انگیز دارای خروجی کاملا سازنده خواهد بود . در ضمن باید در نظر داشته باشید که دیگر از سمت دبیر و یا استاد خود محدود نخواهید شد و این یک رقابت آزاد است که در آن میتوانید از نهایت خلاقیت خود بدون مرز و محدودیت و ساختار های از پیش تعیین شده پیش روی کنید و جایزه اول را از آن خود نمایید .

شما میتوانید با توجه به میزان منافعی که شامل شما میشود و همچنین مقدار زمانی که میخواهید صرف شرکت در هر یک از این رقابت ها نمایید؛ مسابقه مورد نظر خود را انتخاب نمایید . البته که مسابقات معماری جهانی بسیار بیشتر از این هفت مسابقه هستند اما ما اینجا هفت مورد از معتبرترین ها را برای شما انتخاب نموده ایم .

۱- ۱۲۰ ساعت : طراحی با مدت زمان کوتاه / Hours 120 : Designing with a Short Deadline

120 Hours: Designing with a Short Deadline

این مسابقه معمولا در اواخر ماه فوریه اجرا میشود . این رقابت بین المللی به این شکل است که دانش آموزان و دانشجویان تنها از زمان اعلام ۱۲۰ ساعت زمان برای ارائه راه حل و طرح برای یک موضوع پیچیده اجتماعی در زمینه معماری فرصت خواهند داشت. در سال ۲۰۱۷ این رقابت شامل ۳۰۲۴ شرکت کننده از ۷۹ کشور بود.

۲- قصه های(افسانه)پری : مسابقه تفسیر و داستان نویسی معماری / Fairy Tales: Architectural Storytelling Competition

 

این مسابقه معمولا در سپتامبر یا دسامبر اجرا میشود . در این مسابقه : معماران، طراحان، نویسندگان، هنرمندان، مهندسان، تصویرگران، دانش آموزان و سایر آثار هنرمندان به این مسابقات دعوت میشوند تا هر کدام داستان و افسانه و تصورات منحصر به فرد خود را در زمینه معماری ارائه دهند.بسیاری از بزرگترین بناهای فعلی جهان الهام گرفته شده از همین تخیلات و افسانه ها و طرح ها هستند.

۳- eVolo : مسابقه طراحی آسمان خراش / eVolo: Skyscraper Competition

eVolo: Skyscraper Competition

این مسابقه معمولا در ژوئیه یا فوریه اجرا میشود. مسابقات طراحی آسمان خراش که از سال ۲۰۰۶ توسط مجله معماری eVolo تاسیس شد امروزه یکی از معتبرترین جوایز جهان را برای خلق معماری های بلند پروازانه ارائه میدهد. سوالاتی که این مسابقه مطرح میکند : آسمان خراش قرن ۲۱ چیست ؟ مسئولیت های تاریخی، متنی، اجتماعی، شهری و محیطی این سازه های بزرگ چه هستند؟ مجموعه “eVolo” ایده های برجسته ای را که طراحان آسمان خراش، از طریق پیاده سازی فن آوری های جدید، مواد، برنامه ها، زیبایی شناسی و یا سازمان های فضایی بازنویسی می کنند، به رسمیت می شناسد. معماران، دانشجویان، مهندسان و طراحان از هر نقطه از جهان واجد شرایط شرکت در این مسابقه هستند.

۴- معماری در صفر :رقابت طراحی، صفر – خالص – انرژی / Architecture at Zero: Zero-Net-Energy Design Competition

Zero-Net-Energy Design Competition

این رقابت معمولا در ماه مه یا ژانویه انجام میشود. این مسابقه، در حال حاضر در سال هفتم خود، به عنوان پاسخ به هدف دستیابی به انرژی خالص، که توسط کمیسیون عمومی شهری کالیفرنیا (CPUC) در گزارش سال ۲۰۰۸ تعیین شده برگزار می گردد. این چالش برای نهایت صرفه جویی در انرژی در سیستم شهری پایه ریزی شده است. مسابقه معماری Zero برای دانشجویان، معماران، معماران منظره، برنامه ریزان شهری، مهندسان و طراحان در هر نقطه از جهان آزاد است و ثبت نام دانشجویان رایگان است. در سال جاری، به مبلغ ۲۵۰۰۰ دلار در مجموع، جایزه های دانشجویی و حرفه ای اهدا خواهد شد.

۵- مسابقه تراکم شهری : بازسازی محلات غیر رسمی / The Dencity Competition: Redevelopment of Informal Settlements

 Redevelopment of Informal Settlements

این مسابقه معمولا در ژانویه یا آوریل انجام میشود. سازماندهی و برنامه ریزی این مسابقات به عهده سازمان غیر انتفاعی Shelter Global است. هدف از این رقابت چگونگی برخورد با تراکم روبه رشد شهر های غیر برنامه ریزی شده است . از شرکت کنندگان خواسته می شود تا در مورد چگونگی طراحی جوامع قدرتمند و امکان ایجاد آینده ای خودکفا را برای آنها مورد توجه قرار دهند. معماران، دانشجویان، مهندسین، طراحان، متفکران، سازمان های غیر دولتی و سازمان های مختلف، از همه دعوت شده اند تا بدون نیاز به شرایط حرفه ای در این رقابت شرکت کنند.

۶- چه طراحی میتوانی انجام دهی : پاسخ به مشکلات جاری جهان / What Design Can Do: Responding to Current World Problems

What Design Can Do: Responding to Current World Problems

این مسابقه در ماه مه یا سپتامبر انجام میشود. این چالش راهی برای رسیدگی به سوالات اجتماعی زمان ماست و فقط یک طراحی برای ایجاد زیبایی بیشتر در معماری نیست. این مسابقات در سال ۲۰۱۶ با توجه به بحران پناهندگی در جهان برگزار شد . مجموعه WDCD تصمیم گرفته است تا توجه خود را بر تغییرات آب و هوایی در دو سال آینده متمرکز کند، و دانشجویان، متخصصان خلاق و راهکارهای آنان را از همه کشورها و رشته ها برای شرکت در آن دعوت کند. جالب توجه است، رقابت همچنین به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا خلاصه هایی سفارشی ایجاد کنند، بسته به رویکرد طراحی، موضوع مورد علاقه و محل پروژه. برندگان، که توسط یک هیئت منصفه بین المللی انتخاب و ارزیابی می شوند، یک بسته جایزه به ارزش ۹۰۰٫۰۰۰ یورو را شامل می شود که شامل بودجه تولید پروژه نیز هست.

۷- جایزه برکلی : مسابقه نوشتن مقاله / The Berkeley Prize: Essay Writing Competition

این مسابقه معمولا در اول سپتامبر ، نوامبر و یا نیمه پایانی دسامبر و فوریه اجرا میشود. جایزه برکلی در سال ۱۹۹۸ تأسیس شد و توسط وزارت معماری دانشگاه کالیفرنیا برکلی تأیید شد. این رقابت فقط برای دانشجویان دوره کارشناسی باز است و شرکت کنندگان را تشویق میکند تا در گسترش آموزش دانشگاهی خود را با رفتن به جوامع خود و بررسی اینکه چگونه محیط  ها ساخته شده اند، بهترین کارهای منعکس کننده زندگی روزمره کسانی  که ما آنها را طراحی می کنیم را شرح دهند. هر ساله یک موضوع مهم برای بحث درباره هنر اجتماعی معماری انتخاب شده و یک سوال مرتبط مطرح می شود؛ دانشجویان برای ارائه یک مقاله ۵۰۰ کلمه ای دعوت می شوند. از این مجموعه مقالات، حدود بیست و پنج نفر  منتخب به نیمه نهایی منتقل میشوند و از آنها خواسته میشوند مقاله ۲۵۰۰ کلمه ای را که بر اساس پیشنهادهایشان است، منتشر کنند.

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

فراخوان جالب وب سایت آرک دیلی برای ساخت شهرهایی بهتر
فراخوان جالب وب سایت ...

معروف ترین وب سایت معماری جهان یعنی آرک دیلی در سال های...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

ویلای دوقلوی مشا / استودیو معماری “فضای خاص”
ویلای دوقلوی مشا / ...

پروژه ویلای دوقلو در مشا در بخش مرکزی دماوند واقع شده است...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت