وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی: الویت اولم را مسکن قرار داده ام

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

ملک بانک- وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: اولین محور برنامه‌های بنده توجه به حوزه مسکن است به دلیل اینکه ساخت و ساز سهم مهمی در ایجاد اشتغال ورونق اقتصادی دارد و می‌تواند محور اقتصادی کشور باشد بنابر این بنده اولویت اول خود را بر مسکن قرار داده‌ام تا این دغدغه بزرگ برطرف شود.

محمد اسلامی امروز در حاشیه جلسه غیرعلنی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های خود برای این وزارتخانه گفت: اولین محور برنامه‌های بنده توجه به حوزه مسکن است به دلیل اینکه ساخت و ساز سهم مهمی در ایجاد اشتغال ورونق اقتصادی دارد و می‌تواند محور اقتصادی کشور باشد بنابر این بنده اولویت اول خود را بر مسکن قرار داده ام تا این دغدغه بزرگ برطرف شود.

وی با اشاره به ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد گفت: قطعا باید بخش خصوصی را نیز در این راه پشتیبانی کرد تا جریان پایدار تولید در مسکن ایجاد شود.اسلامی محور دوم برنامه‌های خود را بازآفرینی شهری عنوان کرد و اظهار داشت: در برخی شهر‌ها بافت‌های فرسوده و آسیب پذیر وجود دارد که قابل احیا هستند با توجه به تفاهم نامه‌های امضا شده باید ۱۰۰ هزار مسکن بازآفرینی شود که به همین دلیل احیا بافت‌های فرسوده را در اولویت دوم کاری خود قرار داده ام.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی اولویت سوم برنامه‌های خود را توجه به مناطق محروم و راه‌های روستایی عنوان کردو گفت: با توجه به گستردگی در این حوزه و با تامین منابع مالی سعی خواهیم کرد نگاه ویژه‌ای به این محور داشته باشیم.اسلامی با بیان اینکه یکی از محور‌های برنامه هایش اصلاحات ساختاری و کوچک سازی مدیریتی اظهار داشت: در این بخش تلاش می‌کنیم تا پنجره واحدی ایجاد کنیم تا متقاضیانی که به دنبال مجوزهستند دسترسی راحتی به این موضوع داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی درباره سیاست وزارت راه و شهرسازی برای مهار اجاره مسکن تاکید کرد: اجاره مسکن تابع شرایط اقتصادی است. به نظر بنده باید ساخت و ساز‌ها را افزایش دهیم تا با متناسب سازی تولید و عرضه بتوانیم به آرامی فضای پرشتاب اجازه بها را کنترل کنیم.

اسلامی در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های خود برای حمل ونقل هوایی بیان داشت: از بدو پیروزی انقلاب همواره کشور ما با تحریم‌ها دست و پنجه نرم کرده، اما امروز صنعت و توان هوایی ما با ظرفیت داخلی دوره تحریم‌ها قابل مقایسه نیست.وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در پاسخ به سوالی درباره اینکه سیاست وزارت راه و شهرسازی برای اتمام پروژه مسکن مهر چیست، گفت: برخی از مسکن مهر‌ها مسائل و مشکلاتی دارد که باید با همکاری بخش‌ها و دستگاه‌ها در خود استان‌ها مشکلاتشان را حل و فصل کنیم که البته این‌ها دارای متقاضیانی هستند.

اسلامی با بیان اینکه یکسری از بخش‌هایی از پروژه مسکن مهر نیمه تمام هستند گفت: با توجه به شرایط تورمی وبالا رفتن قیمت‌ها مشکلاتی پیش آمده که باید متناسب با آن‌ها سیاست‌هایی را انتخاب کنیم و آن‌ها را به اتمام برسانیم.

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت