چرا قیمت مسکن مهر کاهش پیدا نکرد

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

مهدی هدایت با یادآوری این‌که تمام منابع مالی حاصل از فروش عرصه واحد‌های مسکن مهر ۱۰۰درصد صرف این طرح می‌شود، گفت: این منابع مالی مکملی شده که باعث ایجاد ارزش افزوده برای واحد‌های مسکن مهر شده است، چراکه شرکت عمران زیرساخت‌های روزبنایی و زیربنایی این واحد‌ها را ایجاد می‌کند.

به گزارش ملک بانک به نقل از اقتصادآنلاین، مدیرعامل عمران پردیس از افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر خبر داد و گفت: به مالکان مسکن مهر که عرصه را خریداری کنند، سند اعیان و عرصه منتقل می‌شود. هدایت با تکذیب خبر محدودیت واگذاری سند عرصه و اعیان دلایل ارزان نشدن قیمت عرصه مسکن مهر را تشریح کرد.
مهدی هدایت با یادآوری تقاضای مکرر و زیاد مردم برای خرید عرصه مسکن مهر، اظهار کرد: با توجه به تقاضای مالکان مسکن مهر که نگران مالکیت ۹۹ ساله بودند و این‌که در ایران نیز مردم همیشه مالکیت را دوست دارند، مجلس، دولت و وزارت راه و شهرسازی در جهت پاسخ به درخواست مالکان، ظرفیتی را در قانون بودجه ایجاد کرد تا بر این اساس مردم با قیمت‌های کارشناسی صاحب عرصه مسکن مهر شوند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مباحث این بوده که ما بتوانیم ساز و کار فروش عرصه را فراهم کنیم؛ این اتفاق در شهر پردیس روی داد و ساز و کار مربوطه عملیاتی شد.
وی با تاکید بر این‌که خرید عرصه واحد‌های مسکن مهر اجباری نبوده و اختیاری است، افزود: عرصه واحد‌های مسکونی مهر با یک پنجم قیمت روز به مالکان واگذار می‌شود، این کار نیز با دلایل قانونی انجام شده و در محاسبه قیمت عرصه ضرایب کاهنده اعمال می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمران پردیس توضیح داد: فروش عرصه مسکن مهر به مالکان با حدود ۲۰ درصد قیمت روز مستند و محکمه پسند است.
هدایت با یادآوری این‌که تمام منابع مالی حاصل از فروش عرصه واحد‌های مسکن مهر ۱۰۰ درصد صرف این طرح می‌شود، گفت: این منابع مالی مکملی شده که باعث ایجاد ارزش افزوده برای واحد‌های مسکن مهر شده است، چراکه شرکت عمران زیرساخت‌های روزبنایی و زیربنایی این واحد‌ها را ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به این‌که زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، خدمات روبنایی و… از محل فروش عرصه تامین می‌شود در پاسخ به این پرسش که با توجه به کاهش قیمت مسکن در سراسر کشور چرا قیمت عرصه واحد‌های مسکن مهر پردیس کاهش نیافته است، اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال ۱۲۰۰ میلیارد تومان در بخش آماده‌سازی، روبنایی و پروژه‌های مسکن هزینه کرده‌ایم. این کار ارزش افزوده خوبی را برای واحد‌های مسکن مهر ایجاد کرده است؛ پروژه‌ای که قبل از ما روی اسکلت بود، محوطه سازی نشده بود، آب، برق و آسفالت نداشت با امروز که همه خدمات آن تامین شده طبیعتا قیمت متفاوتی خواهد داشت.
وی ادامه داد: در بافت قدیم پردیس، قیمت مسکن ارزان شده است. اما در پروژه‌های مسکن مهر هر روز ارزش افزوده ایجاد می‌شود. الان در پروژه‌های این طرح به طور مرتب مصالح ساختمانی حمل می‌شود، فعالیت‌ها شبانه‌روزی بوده و روند تکمیل با سرعت در حال انجام است.
وی همچنین با یادآوری اینکه هفته گذشته آسفالت ۵ پروژه تکمیل شده است، گفت: «ما نمی‌توانیم به کارشناسان رسمی بگوییم چشمت را ببند و این کار‌ها را نبین.» در فاز ۱۱ زون یک کامل شده و در زون ۲، ۳ و ۴ فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد؛ هر روز که خدمات بیشتر می‌شود ارزش افزوده برای مالکان مسکن مهر ایجاد می‌شود.
مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تاکید بر این‌که وضعیت به گونه‌ای است که یک معامله برد-برد بین مردم و دولت ایجاد شده است، افزود: این‌که چندی پیش گفته شد ما نمی‌توانیم در یک بلوک فقط به یک واحد سند عرصه بدهیم و باید همه مالکان عرصه را خریداری کنند کاملا کذب است و شهردار پردیس این را هم تکذیب کرده است.
هدایت اضافه کرد: وظیفه شرکت عمران و پیمانکار است که پایان کار مسکن مهر چه ۹۹ ساله و چه ملکی را بگیریم. به محض این‌که پایان کار را گرفتیم و مردم نیز پول عرصه را واریز کنند صورت مجالس تفکیکی را می‌گیریم و پس از آن تمام واحد‌های پروژه به نام شرکت عمران می‌شود. به هر کدام از مالکان بلوک که عرصه را خریداری کرده، سند عرصه و اعیان را به نام آن‌ها منتقل می‌کنیم و هر کسی هم که عرصه را خریداری نکرده فقط سند اعیان را با اجاره ۹۹ ساله زمین منتقل خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: این مسئله نیز هیچ منافاتی با قانون ثبت و قانون شهرداری ندارد. وی همچنین از برنامه ریزی برای افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر شهر پردیس طی ماه جاری خبر داد.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

آیا وام مسکن ملی از سازنده به خریدار قابل انتقال است؟
آیا وام مسکن ملی ...

به گزارش ملک بانک به نقل از اقتصادآنلاین،  عملیات اجرایی حدود ۱۸۰...

قیمت مسکن در 22 منطقه تهران به تفکیک
قیمت مسکن در 22 ...

وزارت راه و شهرسازی در آخرین گزارش خود میانگین قیمت هر مترمربع...

وضعیت بازار مسکن تهران در پاییز
وضعیت بازار مسکن تهران ...

ملک بانک - تجربه بازار از بابت کاهش قیمت پیشنهادی مسکن در...

ارزان ترین قیمت مسکن در کدام منطقه تهران است؟ + جدول
ارزان ترین قیمت مسکن ...

در حال حاضر می‌توان با بودجه ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در...

سود تسهیلات مسکن باید زیر 7 درصد باشد
سود تسهیلات مسکن باید ...

نایب رئیس اول اتحادیه املاک تهران: تسهیلات بانکی باید متناسب با شرایط...

جدیدترین قیمت های از واحدهای 40 متری در تهران
جدیدترین قیمت های از ...

در جدیدترین گزارش قیمت خرید و فروش املاک مسکونی در پایتخت آمار...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت