10 نکته بازاریابی و تبلیغات اینترنتی برای املاک و مستغلات

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل
10 نکته بازاریابی و تبلیغات اینترنتی برای املاک و مستغلات

1.مخاطب هدف خود را مشخص کنید
2.کمپین تبلیغاتی خود را همیشه پیش از اجرا برنامه ریزی کنید
3. از تصاویر باکیفیت و ترجیحا اختصاصی در تبلیغات خود استفاده کنید
4. برای افزایش تعامل کاربران همیشه از فیلم استفاده کنید
5.تصاویر طبقات و جزئیات املاک به فروش بهتر کمک زیادی می کند
6.توضیحات جامع، اما مختصری را که گویای تمام مزایای املاک است استفاده کنید
7.بنرهای تبلیغاتی را به لیست املاک خود هدایت کنید
8.نظرات مشتریان خود را در وب سایت منتشر نمایید تا محیط تعاملی خوبی ایجاد کنید
9.به زمان انتشار تبلیغات خود دقت کنید همیشه مخاطب هدف شما در دسترس نیست
10.عملکرد هر کمپین تبلیغاتی را به خوبی ارزیابی کنید تا در کمپین بعدی خطاها رفع شوند


اغلب مشاوران و نمایندگان املاک و مستغلات از بازاریابی و تبلیغات آنلاین برای دستیابی به مشتریان بالقوه استفاده می کنند.حالا دلیل این موضوع چیست؟ در سالهای اخیر با ظهور قدرتمند استارت آپ های املاک و مستغلات و همچنین دسترسی و کاربری آسان آنها و صرفه جویی زمان و افزایش سرعت معاملات مردم و همچنین مشاوران املاک را به استفاده روز افزون از آنها سوق داده است.

طبق آخرین بررسی ها و تحقیقات بازار در سالهای 97 و نیمه اول 98 توسط گروه تخصصی ملک بانک بیش از 80% خریداران و بیش از 55 درصد فروشندگان به منابع آنلاین املاک و مستغلات اعتماد دارند و با توجه به اینکه هم اکنون بیش از 60 درصد لیست های ارائه شده در فضای آنلاین کسب و کار املاک توسط مشاوران املاک ارسال و بارگذاری می شود، پس بازار گسترده ای برای آنها پیش بینی و ارزیابی می گردد.

در این بین نباید تبلیغات مکمل شبکه های اجتماعی را نیز دست کم گرفت زیرا پابه پای سایر رسانه های جلو می آیند.اما باید دقت داشته باشید که همیشه امکان به حاشیه رفتن یک شبکه اجتماعی وجود دارد پس تمرکز فعالیت شما باید روی محیط وب سایت و اپلیکیشن ها باشد تا همیشه در دسترس باشید.

در ادامه باهم 10 استراتژی و نکته مهم و موثر بازاریابی و تبلیغات دیجیتال را به عنوان راههای عالی ارتباط جمعی با مخاطبان و کاربران و مصرف کنندگان خدمات بررسی می کنیم:

10 نکته بازاریابی و تبلیغات اینترنتی برای املاک و مستغلات

1.مخاطب هدف خود را مشخص کنید
برای دستیابی به افرادی که علاقه مند به خرید و فروش خانه و سایر املاک و مستغلات هستند باید تبلیغات خود را به نحوی هدفمند و تفکیک شده شروع کنید که پیام ویژه شما مستقیما به دست مشتریان بالقوه برسد.حالا این مورد چگونه امکان پذیر است؟ ابتدا باید ذهنیت خود را تغییر دهید!
بله در سالیان گذشته تبلیغات به این سبک جلو می رفت که یک شرکت، مجموعه یا گروه محصولات باهم در یک تیزر یا بیلبورد یا بنر اینترنتی تبلیغ و یا کلیت برند با تمامی خدمات ارائه می شد. در این حالت تمرکز مخاطبان روی یک کلیت قرار می گیرد و گاهی حتی متوجه یکی از خدمات خاص شما نمی شوند.یعنی اینکه مثلا کسی که به دنبال خانه است و یا شخصی که دفتر تجاری خاصی را برای خرید یا اجاره می خواهد هر کدام نیاز متفاوتی از دیگری دارد.اگر شما مشاور املاکی هستید که روی املاک لوکس و پنت هاوس ها و … کار می کنید پس همین پیام خاص را در تبلیغات خود منعکس کنید و اگر متخصص خرید و فروش زمین هستید نیز روی همان گزینه تمرکز کنید با این کار مشتریان همان گروه خاص را در آن کمپین تبلیغاتی به سمت خود جذب می کنید.
کار دیگری که می توانید برای دستیابی به مخاطب بازار هدف خود انجام دهید این است که از خدمات ویژه سرویس هایی مانند اینستاگرام و گوگل استفاده کنید و از طریق دسته بندی، شهر، استان، شغل و جنسیت مورد نظر تبلیغات خود را تفکیک نمایید.

موقعیت مکانی: شما می توانید یک کد پستی ، شهر یا استان را مشخص کنید تا به خریداران و فروشندگان املاک همان منطقه دسترسی پیدا کنید.این امکان برای تبلیغات سرویس های کلیکی و همچنین برخی سرویس های پیامکی فعال است.

علایق و دسته بندی ها: اینستاگرام و برخی دیگر است شبکه های اجتماعی بر مبنای تنظیمات حساب کاربری کاربران خود می داند مردم به چه چیزی علاقه دارند، بنابراین در انتخاب علاقه ای مانند بهسازی خرید خانه یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند به شما کمک کند تا به مشتریان مورد نظر خود دست پیدا کنید.
آمار جمعیتی: خریداران خانه ، فروشندگان و اجاره دهنده را می توان هدف قرار داد و این امکان در استارت آپ های املاک و مستغلات به سادگی در دسترس خواهد بود تا تبلیغ خود را به گروه مورد نظر خود نمایش دهید.
در ملک بانک می توانید با تبلیغات در بخش مورد نظر خود از بازار بالقوه و قدرتمندی استفاده نمایید تا به مخاطبان و کاربران مورد نظر خود برسید.

2. کمپین تبلیغاتی خود را همیشه پیش از اجرا برنامه ریزی کنید
همیشه قبل از اجرای هر کمپین تبلیغاتی برنامه ریزی دقیق و مرحله به مرحله ای برای آن ایجاد نمایید.منتظر فصل پرمعامله و پر رونق برای انجام تبلیغات خود نباشید، این یک اشتباه بزرگ در تفکر سنتی است و همیشه باعث سوخت شدن بهش زیادی از بودجه تبلیغاتی شما خواهد شد.زیرا انتظار بیش از حد باعث از دست رفتن فرصت های بالقوه بازار می شود. اتفاقا زمانی که دیگران دست به تبلیغ نمی زنند باید تبلیغات خود را آغاز کنید و این زمانی است که بخاطر فقدان تبلیغات رقبا، شما در ذهن مشتریان جای می گیرید.از فرصت های طلایی به عنوان یک برد بزرگ استفاده کنید.
برنامه ریزی برای ماههای آینده که هنوز نیامده اند به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را بهتر هدف گذاری کنید و همیشه یک قدم جلوتر از رقبا باشید و همچنین برای رزرو تبلیغات در سایر رسانه ها نیز همیشه جلو تر اقدام می کنید و بهترین جایگاه های از آن شما خواهد بود.

3. از تصاویر با کیفیت بالا در پست های خود استفاده کنید
اولین برداشت مخاطب از املاک شما توسط تصاویر ثبت شده در آگهی ها بدست می آید.یعنی یک عکس باکیفیت یک احساس خوشایند و یک تصویر بی کیفیت از یک ملک یک تجربه بد و احتمالا رد شدن ملک را در پی خواهد داشت.تمامی مشتریان قبل از تصمیم گیری برای کلیک نمودن روی یک آگهی ابتدا به تصویر اول آن نگاه می کنند.پس جذاب ترین تصویر و توصیف کننده خانه و املاک را در ابتدای مطلب یا آگهی قرار دهید.مشتریان پس از یک یا دو ثانیه نگاه کردن به آن تصمیم خود را برای کلیک روی آگهی و ورود به مطلب خواهند گرفت.

4. برای افزایش تعامل کاربران همیشه از فیلم استفاده کنید
آیا می دانید که اغلب آگهی ها و مطالب پربازدید جهان شامل ویدئوهای اختصاصی هستند؟ این موضوع ناخودآگاه این پیام را به مخاطب می دهد که ملک شما باارزش تر است و شما برای آن اهمیت خاصی قائل هستید.این فیلم می تواند شامل تور داخلی خانه و حتی نمایش بخشی از محله ای باشد که خانه یا املاک در آن قرار دارد.

10 نکته بازاریابی و تبلیغات اینترنتی برای املاک و مستغلات

5. تصاویر طبقات و جزئیات املاک به فروش بهتر کمک زیادی می کند
طبق آمار و تحقیقات میدانی از آگهی های آنلاین املاک، بیش از 55 درصد مخاطبان و خریداران بالقوه با مشاهده نقشه طبقات و پلان یک خانه درک بهتری از آن پیدا کرده و بیشتر به سمت خرید آن کشش پیدا می کنند.این موضوع مخصوصا برای مشاوران املاک می تواند یک کار رقابتی در ارسال آگهی ها و وجه تمایز بزرگی در ارائه خدمات باشد.

6. توضیحات جامع، اما مختصری را که گویای تمام مزایای املاک است استفاده کنید
برای املاک خود توضیحات حرفه ای و جذابی ایجاد نمایید.این کار املاک و مستغلات شما را از بقیه آگهی ها جدا می کند.توضیحات خود را همیشه کوتاه و جذاب تهیه کنید.هدف از این توضیحات این است که مخاطبان خود را به کلیک روی آگهی و رفتن به ادامه مطلب تشویق کنید.در ادامه برخی از موارد مهم را ذکر می کنیم:
قیمت املاک
تعداد اتاق و سرویس بهداشتی
منطقه و محله و موقعیت ملک
یک یا دو ویژگی برجسته ملک

7. بنرهای تبلیغاتی را به لیست املاک خود هدایت کنید
اینکه بنرهای تبلیغاتی شما مخاطبان را به کدام صفحه از وب سایت یا پروفایل شما هدایت کنند، نکته بسیار مهمی است.به عنوان مثال شما روی خریداران خانه و آپارتمان کار می کنید و آگهی و بنر شما مربوط به املاک مسکونی است، پس مطمئنا اگر مخاطب را به لیست خرید و فروش خانه که در آن موارد فیلتر شده اند هدایت کنید نتیجه خیلی بهتری خواهید گرفت، اما اگر آنها را به صفحه کلی جستجوی تمام املاک هدایت نمایید ممکن است میزان معینی از ریزش مخاطب را تجربه نمایید.

8. نظرات مشتریان خود را در وب سایت منتشر نمایید تا محیط تعاملی خوبی ایجاد کنید
نمایش نظرات مشتریان یک تاکتیک بسیار موثر بازاریابی برای املاک و مستغلات است.در این شیوه شما نظرات مشتریانی که از شما خانه تهیه نموده اند در وب سایت خود منتشر می نمایید.شاید فکر کنید که این یک عمل تکراری و غیر موثر است اما سخت در اشتباه هستید، این کار اعتماد بسیار زیادی برای سایر کاربران و افرادی که به تازگی عضو وب سایت شما شده اند ایجاد می کند.
اما دقت کنید که در ابتدا و یا انتهای این بخش نمایش نظرات مشتریان یک کار از املاک پربازدید یا املاک جدید قرار دهید تا بلافاصله کاربران به سمت املاک و جستجوی آن جذب شوند.

9.به زمان انتشار تبلیغات خود دقت کنید همیشه مخاطب هدف شما در دسترس نیست
یکی دیگر از نکات مهم تبلیغات و بازاریابی اینترنتی زمان انتشار آگهی ها و مطالب است.اینکه فکر کنید چون محیط وب همیشه دایر است پس ما هم می توانیم در تمامی زمان ها مطالب خود را منتشر نماییم یک نکته 100% اشتباه است.
مخاطبان شما برای کار املاک و مشاهده آگهی ها چه زمانی بیشتر پای لپ تاپ یا گوشی تلفن همراه خود می نشینند و در آن به گشت و گذار می پردازند.حتی اگر شخصی به صورت فوری هم به خانه ای برای اجاره یا خرید نیاز داشته باشد در ابتدای صبح و یا برخی دیگر از ساعات به سراغ آن نمی رود.پیشنهادی ما برای انتشار آگهی املاک یکی از بازه های زمانی 12 تا 14 ، 17 الی 19 و 21 الی 23 است.زیرا در این ساعات افراد بیشتر به سراغ گوشی و وسایل ارتباطی خود می روند.اینکه شما یک آگهی را در ساعات پایانی شب ارسال نمایید مطمئنا در ساعات اولیه صبح منتشر خواهد شد و بازدید کمی را تا ظهر همان روز تجربه می کند و در لیست آگهی ها به انتهای آن هدایت می شود اما آگهی که شما در ساعات ظهر منتشر می نمایید تعداد بیشتری از بازدید کننده را تجربه می نماید و به همین ترتیب تا انتها.

10.عملکرد هر کمپین تبلیغاتی را به خوبی ارزیابی کنید تا در کمپین بعدی خطاها رفع شوند
برای دستیابی به نتایج بهتری در تبلیغات آتی خود پس از اجرای هر کمپین و اتمام آن، یک فرآیند ارزیابی را آغاز نمایید.ببینید در کل با توجه به هزینه کل چه تعداد نفر آگهی شما را مشاهده نموده اند(این آمار در بازاریابی آنلاین و تبلیغات کلیکی قابل مشاهده است.)این تعداد کل چه تعداد روی آگهی کلیک و چه تعداد از خدمات شما استفاده نموده اند.با این کار شاخصCAC در کمپین شما مشخص خواهد شد.
نرخ کلیک (CTR): درصد افرادی که پس از مشاهده آن بر روی تبلیغ شما کلیک کرده اند.این موضوع نیز در طراحی بنرهای تبلیغاتی بعدی و نیاز به افزایش جذابیت آن بسیار مهم خواهد بود.
هزینه هر عمل (CPA): هزینه ای که براساس اقدام شخص خاص انجام می شود – معمولاً برای اندازه گیری ROI یک تبلیغ استفاده می شود.
فرکانس تبلیغات: تعداد دفعاتی که تبلیغ شما توسط مخاطب مورد نظر شما مشاهده می شود.
موارد بالا تنها بخش کوچکی از روند ارزیابی یک کمپین تبلیغاتی املاک و مستغلات بود.جهت مشاوره با کارشناسان ملک بانک با ما در تماس باشید.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

طراحی و معماری ساختمان مسکونی شماره صفر / شرکت طرح و ساخت طَرا
طراحی و معماری ساختمان ...

ساختمان شماره صفر با هدف ایجاد یک بنای مسکونی ایجاد شد.طراحی مراحل...

راهنما و نکات مهم خرید زمین
راهنما و نکات مهم ...

اگر به دنبال خرید یک زمین در تهران، شمال و یا هر...

مهمترین نکات در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی چیست؟
مهمترین نکات در طراحی ...

در این مطلب از ملک بانک همراه ما باشید، تا نظرات و...

چگونه یک دیوار آجری پیچیده را با واقعیت افزوده می سازند؟
چگونه یک دیوار آجری ...

با ترکیب واقعیت افزوده (augmented reality) با فضا و محیط داخلی؛ Fologram...

تفاوت یک مشاور املاک با کارگزار املاک چیست؟
تفاوت یک مشاور املاک ...

آیا میدانید تفاوت مشاوران و کارگزاران املاک چیست؟نماینده یا مشاور املاک شخصی...

معماری آپارتمان فرایبورگ / دفتر معماری، طراحی و تحقیقات میان “MIAN”
معماری آپارتمان فرایبورگ / ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است. آپارتمان مسکونی فرایبورگ در...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت