اسطوره های معماری قرن بیست و یکم / سزار پلی

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

سزار پلی(César Pelli)، معمار بزرگ آرژانتینی – آمریکایی که بخاطر معماری برخی از بلندترین ساختمان های جهان مانند برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور، برج کریستال در مادرید و برج بزرگ سانتیاگو در شیلی شناخته شده و جزو سرشناس ترین معماران جهان بود دیروز در سن 92 سالگی درگذشت.

او در استان توکومن واقع در شمال غربی آرژانتین متولد شد و در رشته معماری دانشگاه ملی توکومن تحصیل خود را ادامه داد.او پس از ازدواج و مهاجرت به آمریکا مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته معماری از دانشگاه Urbana-Champaign ایالت ایلینوی دریافت نمود.
استعدادهای معماری سزار پلی توسط استاد فنلاندی-آمریکایی او یعنی ارو سارینن(Eero Saarinen) در زمان همکاری آنها کشف شد.این موضوع زمانی رخ داد سارینن روی پروژه های بزرگ و قابل توجهی مانند ترمینال خطوط هوایی جهانی در فرودگاه جان اف کندی (1962)، معماری کالج های ساموئل مورس و ارزا استایلز (1962) کار می کرد.

پلی پس ازآن، مدیر طراحی در شرکت دانیل، مان، جانسون مندنوهال (DMJM) در لس آنجلس شد.سپس در سال 1968 به عنوان شریک و طراح به شرکت Gruen Associates پیوست، که فعالیتش در آن زمان تولید فولاد و شیشه از طریق روشهای پیشرفته بود و پروژه های برجسته ای مانند: سالن شهر سن برناردینو(1972) و مرکز دادگاه و دادسرا در کلمبوس ایندیانا(1973) به انجام رسانید.

در سال 1995، Pelli توسط موسسه معماران آمریکایی (AIA) جایزه معتبر مدال طلای افتخار را دریافت نمود. در سال 2004نیز جایزه معتبر آقاخان را برای معماری برای برج های پتروناس به جهت هماهنگی آنها با فرهنگ اسلامی در مالزی دریافت کرد. پلی همچنین جایزه زندگی و کار Cemex را در سالهای 2006 و 2012 دریافت نمود. او جایزه کونکس د بریلنت، را از بنیاد کونکس به عنوان مهمترین شخصیت هنرهای تجسمی آرژانتین در دهه گذشته دریافت نمود.

پلی می گوید: “شهرها” مهمترین مسئولیت ما(معماران) هستند؛ جایی که کل ساختمان در آن قرار گرفته اند. ایجاد یک ساختمان در جای خود، یک هدف ثابت از معماری در طول تمامی دوره ها بوده است. تغییرات تکنولوژیک، فناوری و فرهنگی باعث تضعیف این روابط و اهداف شده است و امروز مسئولیت هر یک از ما این است که درکنار کار خود یعنی معماری رسالت خود را نیز در نظر داشته باشیم.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معرفی نوع جدیدی از خانه های مدولار در دانمارک
معرفی نوع جدیدی از ...

شرکت دانمارکی Njordrum در حال ارائه مفاهیم نوآورانه ای برای مسکن های...

ترک خوردن سازه های بتنی چه دلایلی دارد و هر کدام نشانه چیست
ترک خوردن سازه های ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری اولین شهر فضایی توسط بنیاد گالاکتیکا
معماری اولین شهر فضایی ...

گروه معماری Asymptote طراحی جدید خود را برای یک مرکز فضایی جهت...

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت