کدام کشورها دارای حباب بیشتری در بازار مسکن هستند

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

کدام کشورها در جهان دارای بیشترین حباب در قیمت مسکن هستند.به گزارش ملک بانک به نقل از اقتصاد نیوز، واحد اقتصادی خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی وضعیت قیمت مسکن در کشورهای مختلف پرداخته و نتیجه گرفته است در چهار کشور از گروه کشورهای موسوم به ” پنج چشم” که شامل آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند است، حباب بخش مسکن نسبت به سایر کشورهای جهان بزرگ‌تر است.

نیراج شاه، کارشناس مسائل اقتصادی که بر روی تغییرات قیمتی مسکن در سال‌های مختلف و تعدیل قیمت آن‌ها با نرخ تورم مطالعه کرده است گفت: این ریسک وجود دارد که دور جدید سیاست‌های محرک بانک‌های مرکزی به بزرگ‌تر شدن حباب بخش مسکن در کشورهای مختلف جهان بیانجامد. زمانی که بانک‌های مرکزی بر روی مساله جلوگیری از کاهش رشد اقتصادی جهانی متمرکز شده‌اند، رها کردن بخش مسکن به حال خود می‌تواند به بحران تازه‌ای منجر شود.

طبق رده بندی بلومبرگ، کانادا دارای بیش‌ترین حباب قیمتی مسکن در جهان معرفی شده است و پس از این کشور، نیوزلند، استرالیا و انگلیس در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار گرفته‌اند. نام کشورهای نروژ و سوئد نیز در رتبه‌های بعدی دیده می‌شود.

به گفته شاه، بخش بزرگی از حباب قیمتی شکل گرفته در این کشورها به تقاضای ثروتمندان خارجی برای خرید خانه در این کشورها مربوط می‌شود. این مساله باعث ورود جدی دولت‌ها به خرید خانه توسط اتباع خارجی منجر شده است تا جایی که کانادا لایحه مالیات بر خرید مسکن را به تصویب رسانده و نیوزلند خرید خانه توسط اتباع خارجی را ممنوع کرده است.

بلومبرگ هشدار داده است که کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا می‌تواند سرمایه سرگردان بیش‌تری را وارد بخش مسکن کند. هم اینک متوسط قیمت مسکن در ۵۷ کشور مورد مطالعه بلومبرگ به بالاترین سطح خود در طول ۱۰ سال اخیر رسیده است.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

انتقال مشکلات مسکن به سمت بازار اجاره
انتقال مشکلات مسکن به ...

جمعیت مستأجران به‌تبع تداوم روند صعودی قیمت مسکن در چند دهه اخیر...

عوامل قیمت شکن در بازار مسکن
عوامل قیمت شکن در ...

کاهش ماهیانه قیمت در مناطق میانی، افت ۷۸ درصدی معاملات و افزایش...

ارزان ترین و گرانترین قیمت های اجاره و خرید خانه در تهران
ارزان ترین و گرانترین ...

بر اساس گزارش مرکز آمار ارزان‌ترین مناطق برای اجاره در تهران مناطق...

قیمت زمین طی یک سال 174.6 درصد رشد داشته است
قیمت زمین طی یک ...

مرکز آمار اعلام کرد: افزایش ١٧٤.٦ درصدی قیمت فروش یک مترمربع زمین...

خبر کاهش ادامه دار قیمت اجاره خانه در تهران
خبر کاهش ادامه دار ...

رئیس اتحادیه املاک استان تهران خبر داد که روند کاهش قیمت اجاره...

رکود، بزرگترین مشکل بازار مسکن
رکود، بزرگترین مشکل بازار ...

دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن گفت: پدیده رکود همچنان در بازار...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت