کدام کشورها دارای حباب بیشتری در بازار مسکن هستند

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

کدام کشورها در جهان دارای بیشترین حباب در قیمت مسکن هستند.به گزارش ملک بانک به نقل از اقتصاد نیوز، واحد اقتصادی خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی به بررسی وضعیت قیمت مسکن در کشورهای مختلف پرداخته و نتیجه گرفته است در چهار کشور از گروه کشورهای موسوم به ” پنج چشم” که شامل آمریکا، کانادا، انگلیس، استرالیا و نیوزلند است، حباب بخش مسکن نسبت به سایر کشورهای جهان بزرگ‌تر است.

نیراج شاه، کارشناس مسائل اقتصادی که بر روی تغییرات قیمتی مسکن در سال‌های مختلف و تعدیل قیمت آن‌ها با نرخ تورم مطالعه کرده است گفت: این ریسک وجود دارد که دور جدید سیاست‌های محرک بانک‌های مرکزی به بزرگ‌تر شدن حباب بخش مسکن در کشورهای مختلف جهان بیانجامد. زمانی که بانک‌های مرکزی بر روی مساله جلوگیری از کاهش رشد اقتصادی جهانی متمرکز شده‌اند، رها کردن بخش مسکن به حال خود می‌تواند به بحران تازه‌ای منجر شود.

طبق رده بندی بلومبرگ، کانادا دارای بیش‌ترین حباب قیمتی مسکن در جهان معرفی شده است و پس از این کشور، نیوزلند، استرالیا و انگلیس در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار گرفته‌اند. نام کشورهای نروژ و سوئد نیز در رتبه‌های بعدی دیده می‌شود.

به گفته شاه، بخش بزرگی از حباب قیمتی شکل گرفته در این کشورها به تقاضای ثروتمندان خارجی برای خرید خانه در این کشورها مربوط می‌شود. این مساله باعث ورود جدی دولت‌ها به خرید خانه توسط اتباع خارجی منجر شده است تا جایی که کانادا لایحه مالیات بر خرید مسکن را به تصویب رسانده و نیوزلند خرید خانه توسط اتباع خارجی را ممنوع کرده است.

بلومبرگ هشدار داده است که کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا می‌تواند سرمایه سرگردان بیش‌تری را وارد بخش مسکن کند. هم اینک متوسط قیمت مسکن در ۵۷ کشور مورد مطالعه بلومبرگ به بالاترین سطح خود در طول ۱۰ سال اخیر رسیده است.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

قیمت آپارتمان ۲خوابه در تهران +جدول
قیمت آپارتمان ۲خوابه در ...

آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان دو خوابه...

آخرین قیمت آپارتمان در منطقه زعفرانیه +جدول
آخرین قیمت آپارتمان در ...

آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه...

آغاز ثبت‌نام جدید طرح ملی مسکن از فردا
آغاز ثبت‌نام جدید طرح ...

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه جزئیات ثبت‌نام طرح ملی مسکن استان‌های...

قیمت آپارتمان‌های ۶ ساله تهران +جدول
قیمت آپارتمان‌های ۶ ساله ...

آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان‌هایی با عمر...

بهترین زمان برای خرید خانه چه وقت است؟
بهترین زمان برای خرید ...

طبق نظر کارشناسان، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵...

شروع ثبت نام مسکن ملی در پنج استان
شروع ثبت نام مسکن ...

بعد از وقفه سه‌هفته‌ای در ثبت‌نام مسکن‌ملی به دلیل قطعی اینترنت، ثبت‌نام...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت