معماری زیبا و سنتی یک خانه درختی با سقف منحنی / MONOARCHI

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

این پروژه در یک روستای کوهستانی واقع در استان ژجیانگ  چین قرار دارد و به ندرت از آن بازدید می شود. روستا در لبه جنگلی قرار گرفته است و یک رودخانه کوچک نیز،  روستا را به دو بخش تقسیم و به آرامی از شمال به جنوب در جریان است. خانه درختی در پایین کرانه غربی رودخانه قرار دارد. این فضا در کنار تپه های سرسبز اطراف آن یک فضای آرام و دوست داشتنی را ایجاد نموده است.


معماری : MONOARCHI

مکان : چین

معماران : Xiaochao Song, Keming Wang

مساحت : ۸۰ مترمربع

سال : ۲۰۱۸


خانه درختی دارای ۸ متر ارتفاع است که تقریبا برابر با ارتفاع یک بامبو بالغ است. این خانه به بخش های بالایی و پایین تقسیم شده است. بخش پایینی از ستون های پشتیبان از فولاد تشکیل شده است. در حالی که بخش فوقانی عمدتا دارای ساختار چوبی است.

خانه درختی در یک طرف دیوار واقع شده است که در آن با جنگل های بامبو باستانی احاطه شده است، بخشی از تراس نیز روی جریان آب قرار دارد و ایجاد حس شناوری در آن را تدایی می نماید. علاوه بر این، از آنجا که ستون های فولادی به چندین نقطه در زمین متصل شده اند تا تاثیرات محیطی را به حداقل برسانند، فضای آزاد بیشتری برای فعالیت تولید می شود.

 

بخش چوبی در سطح بالایی شامل سه حلقه غیر متمرکز است: بخش تراس که بر روی رودخانه قرار دارد، اتاق مهمان و سقف و تراس شیب دار. طرح دارای یک خط مارپیچ ساده است. یعنی یک دایره از دیوار بیرونی که به سمت داخل یکپارچه شده است. هر پنجره دارای منظره ای منحصر به فرد رو به بیرون است، اما بهترین قسمت در چشم انداز ها بالا رفتن به سمت سقف و مشاهده کوهستان است.

ساخت خانه های سنتی به صورت کاملا دستی از تولیدات خوب در استاندارد سازی و صنعتی شدن متفاوت است. ساخت این سقف منحنی فانتزی دلخواه معماری نبوده است. این طراحی دارای نرخ بسیار تحمل پذیر خطا است که می تواند به عنوان احترام به ساخت و ساز روستایی و قوانین طبیعی محسوب شود. در طول فرایند طراحی و ساخت، معمار ارتباط نزدیکی با صنعتگران محلی برقرار نمود تا توازن بین فرم طراحی و مهارت های ساختمانی محلی برقرار شود.

سقف ارتباطات تصویری بین داخل و خارج خانه و همچنین شیبی مستمر از فضای خصوصی به فضای عمومی را تعریف می نماید. هنگامی که مهمان وارد طبقه اول در تراس می شود، این محیط مجموعه ای از محدوده های دایره ای از فضاهای موجود را در کنار تراس به فضای داخلی متصل می کند. اجرای وان حمام و پنجره بالایی آن در کنار تضمین حفظ حریم خصوصی و همچنین رضایت از چشم انداز به طبیعت است. پنجره عمودی در ورودی حمام به طور کامل توسط سقف پوشیده شده است و با اطمینان کامل از حریم خصوصی بدون تأثیرات از تهویه طبیعی اجرا شده است؛ مردم می توانند در اطراف تراس بنشینند و درخت قدیمی که تقریبا دوازده ساله است از طریق سقف به خوبی دیده می شود.

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری آپارتمان فرایبورگ / دفتر معماری، طراحی و تحقیقات میان “MIAN”
معماری آپارتمان فرایبورگ / ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است. آپارتمان مسکونی فرایبورگ در...

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

فراخوان جالب وب سایت آرک دیلی برای ساخت شهرهایی بهتر
فراخوان جالب وب سایت ...

معروف ترین وب سایت معماری جهان یعنی آرک دیلی در سال های...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت