مجتمع اداری “بارکد” کاری از گروه معماری A1Architecture

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

مجموعه اداری بارکد در سال (۲۰۱۷-۱۳۹۶) و در متراژ ۳۱۹۸ متر مربع در استان هرمزگان و شهر زیبای کیش با نمایی مدرن به دست گروه معماری A1Architecture به سرپرستی امیر افغان طراحی گردید.

استراتژی اجرای پروژه منجر به ایجاد پوسته ای شد که کل حجم را پوشش می دهد و یک شخصیت نمادین و منحصر به فرد را در اختیار بیننده قرار می دهد و نمای شبکه ای نور و دید را نیز کنترل می کند. فاصله پوسته و شیشه یک رابط سبز بین محوطه داخلی و خارجی ایجاد کرده است که اغلب دارای اختلاف دما و رطوبت هستند. از سوی دیگر، این امر منجر به آزمایش متفاوت و منحصر به فردی برای هر یک از واحدهای اداری می شود که همه آنها دارای برنامه ها و طرح های موازی و مشترک و اندازه های مشابه هستند.

ارزش گران قیمت زمین در منطقه و عملکرد تجاری آن منجر به طراحی یک ساختار ساده و خالص برای به حداکثر رساندن استفاده از زمین می شود. افزایش دید قابل توجه برای آپارتمان های ارزشمند تجاری در طبقات و سطوح پایینی و در عین حال به حداکثر رساندن نور و روشنایی طبیعی و همچنین منظره و ویو برای واحد های بسیار کوچک اداری در سطوح و طبقات بالاتر باعث ایجاد ساختار شیشه ای خالص شد.

بعدها، با دنبال کردن راه حل اقلیمی مناسب برای مواجهه با شرایط آب و هوایی خشن منطقه و دنبال کردن شیوه های صحیح برای یکسان سازی این پروژه و معماری بومی خلیج فارس ما را به ساختار و سیستم  پوسته دوگانه رساند که مردم بومی منطقه برای کنترل گرما و نور خورشید از طریق ایجاد سایه های لایه بیرونی و گردش هوا در فضا بین دو لایه استفاده میکنند.

پس از آن پوسته دوم به شکلی مجزا از پوسته های بومی منطقه طراحی شد و بعد بافت سبز را در فضای بین دو پوسته برای تسهیل فرایند تهویه و خنک سازی به وجود آمد.

بازسازی قسمت اتصال داخل و خارج از ساختمان، و نیز ایجاد یک تفاوت قابل تشخیص در واحد های هم سطح مشابه، منجر به اختراع رابط شده است که تبدیل به محور استراتژی طراحی برای این پروژه می شود.

در حقیقت، بسیاری از شرکت ها (ملی و بین المللی) وجود دارند که باید در شهر کیش شرکت و مجموعه خود را اداره نمایند. در همان زمان نیز برخی از کسب و کارهای موجود در این جزیره وجود دارد که بسیار معتبر هستند اما برای عملیات کاری خود نیازی به فضا ندارند. با این حال، با توجه به مطالعات ما کمبود فضای اداری کوچک در کیش وجود دارد. افزودن بخش های مستقل (از لحاظ خدماتی، پارکینگ، …) و معتبر بودن مجموعه، مسئله را برای ما مهم تر ساخت. این بود که ما با ایده فضاهای اداری کوچک، مستقل و معتبر اداری روبرو شدیم.

در ادامه با ما باشید با گالری کامل تصاویر پروژه بارکد :

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : archdaily

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

جایزه بین المللی پایان نامه معماری / ATA2020
جایزه بین المللی پایان ...

Archistart چهارمین دوره مسابقات جایزه پایان نامه معماری برگزار می کند.این مجموعه،...

6 نکته برای ساخت سازه های چوبی مقاوم تر و ایمن تر
6 نکته برای ساخت ...

چوب ماده ای بسیار کاربردی و راحت برای سازندگان آماتور و حرفه...

طراحی و معماری ساختمان مسکونی شماره صفر / شرکت طرح و ساخت طَرا
طراحی و معماری ساختمان ...

ساختمان شماره صفر با هدف ایجاد یک بنای مسکونی ایجاد شد.طراحی مراحل...

راهنما و نکات مهم خرید زمین
راهنما و نکات مهم ...

اگر به دنبال خرید یک زمین در تهران، شمال و یا هر...

مهمترین نکات در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی چیست؟
مهمترین نکات در طراحی ...

در این مطلب از ملک بانک همراه ما باشید، تا نظرات و...

چگونه یک دیوار آجری پیچیده را با واقعیت افزوده می سازند؟
چگونه یک دیوار آجری ...

با ترکیب واقعیت افزوده (augmented reality) با فضا و محیط داخلی؛ Fologram...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت