مجتمع اداری “بارکد” کاری از گروه معماری A1Architecture

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

مجموعه اداری بارکد در سال (۲۰۱۷-۱۳۹۶) و در متراژ ۳۱۹۸ متر مربع در استان هرمزگان و شهر زیبای کیش با نمایی مدرن به دست گروه معماری A1Architecture به سرپرستی امیر افغان طراحی گردید.

استراتژی اجرای پروژه منجر به ایجاد پوسته ای شد که کل حجم را پوشش می دهد و یک شخصیت نمادین و منحصر به فرد را در اختیار بیننده قرار می دهد و نمای شبکه ای نور و دید را نیز کنترل می کند. فاصله پوسته و شیشه یک رابط سبز بین محوطه داخلی و خارجی ایجاد کرده است که اغلب دارای اختلاف دما و رطوبت هستند. از سوی دیگر، این امر منجر به آزمایش متفاوت و منحصر به فردی برای هر یک از واحدهای اداری می شود که همه آنها دارای برنامه ها و طرح های موازی و مشترک و اندازه های مشابه هستند.

ارزش گران قیمت زمین در منطقه و عملکرد تجاری آن منجر به طراحی یک ساختار ساده و خالص برای به حداکثر رساندن استفاده از زمین می شود. افزایش دید قابل توجه برای آپارتمان های ارزشمند تجاری در طبقات و سطوح پایینی و در عین حال به حداکثر رساندن نور و روشنایی طبیعی و همچنین منظره و ویو برای واحد های بسیار کوچک اداری در سطوح و طبقات بالاتر باعث ایجاد ساختار شیشه ای خالص شد.

بعدها، با دنبال کردن راه حل اقلیمی مناسب برای مواجهه با شرایط آب و هوایی خشن منطقه و دنبال کردن شیوه های صحیح برای یکسان سازی این پروژه و معماری بومی خلیج فارس ما را به ساختار و سیستم  پوسته دوگانه رساند که مردم بومی منطقه برای کنترل گرما و نور خورشید از طریق ایجاد سایه های لایه بیرونی و گردش هوا در فضا بین دو لایه استفاده میکنند.

پس از آن پوسته دوم به شکلی مجزا از پوسته های بومی منطقه طراحی شد و بعد بافت سبز را در فضای بین دو پوسته برای تسهیل فرایند تهویه و خنک سازی به وجود آمد.

بازسازی قسمت اتصال داخل و خارج از ساختمان، و نیز ایجاد یک تفاوت قابل تشخیص در واحد های هم سطح مشابه، منجر به اختراع رابط شده است که تبدیل به محور استراتژی طراحی برای این پروژه می شود.

در حقیقت، بسیاری از شرکت ها (ملی و بین المللی) وجود دارند که باید در شهر کیش شرکت و مجموعه خود را اداره نمایند. در همان زمان نیز برخی از کسب و کارهای موجود در این جزیره وجود دارد که بسیار معتبر هستند اما برای عملیات کاری خود نیازی به فضا ندارند. با این حال، با توجه به مطالعات ما کمبود فضای اداری کوچک در کیش وجود دارد. افزودن بخش های مستقل (از لحاظ خدماتی، پارکینگ، …) و معتبر بودن مجموعه، مسئله را برای ما مهم تر ساخت. این بود که ما با ایده فضاهای اداری کوچک، مستقل و معتبر اداری روبرو شدیم.

در ادامه با ما باشید با گالری کامل تصاویر پروژه بارکد :

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : archdaily

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
معماری باشگاه ورزشی دشت ...

شرح متن ارائه شده توسط : این ساختمان یکی از ساختمان های...

راهنمای جامع املاک و مستغلات
راهنمای جامع املاک و ...

املاک و مستغلات یک صنعت قدیمی در تمامی جوامع است و نیاز...

معماری مفهومی موزه هنرهای زیبا در نروژ
معماری مفهومی موزه هنرهای ...

با گذر از رودخانه راندسلوا، به پروژه موزه هنرهای زیبا می رسیم،...

نحوه آکوستیک کردن یک اتاق / انواع پوشش های عایق صدا
نحوه آکوستیک کردن یک ...

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید پس برایتان پیش آمده که...

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت