چک لیستی برای موفقیت در شغل مشاور املاک

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

چک لیستی برا موفقیت در شغل مشاور املاک وجود دارد؟ بله برای هر شغل یک فرمول حاوی تکنیک های بازاریابی وجود دارد اما دستیابی به آن دشوار و حاصل مطالعات علمی و تجربیات عملی در سطوح مختلف می باشد.دهها معیار برای موفقیت در کسب و کار مشاور املاک وجود دارد و مهمترین نکته برای استفاده از آنها تمرکز شما به روی موارد مهم و کلیدی است.

خوب برخی از موارد مانند سهم بازار، روزهای فعال بازار، میزان رشد فایل های املاک دریافتی و یا حتی میزان معاملات قابل شمارش و اندازه گیری هستند، اما چطور مواردی مانند رضایت مشتریان و کیفیت اطلاعات ارسالی از سوی مشتربان و …قابل اندازه گییری خواهد بود و چگوه بدانیم در مسیر موفقیت قرار گرفت ایم. پیاده سازی یک کسب و کار سودآور نیاز به توجه دقیق به جزئیات موجود خواهد داشت.برای این کار نیاز به یک سیستم تخصصی املاک و مستغلات با امکانات جامع و کاربردی خواهید داشت.

در اینجا، ما برخی از معیار های موفقیت در شغل مشاور املاک را برایتان آماده نموده ایم:

1.درآمد و هزینه ها
اگر می خواهید موفقیت خود را تضمین نمایید همیشه درآمد خود را کنترل کنید و کسب و کار خود را زیر ذره بین بگیرید.این موضوع مهم است زیرا شما به عنوان یک عامل املاک باید بدانید در کدام نقطه سود و کجا ضرر منتظر شماست و چقدر و در چه زمانی می توانید به مشتریان خود تخفیف دهید.این موضوع شما را به فردی دقیق در کار خود تبدیل می نماید.شما ممکن است همیشه در حال خرید برای بنگاه املاک خود باشید و برای آن تبلیغات نمایید و یا به خورده هزینه ها اهمیتی ندهید. اما در نظر داشته باشید قبل از هرچیز نگاهی به جداول هزینه و سود خود در ماه بیاندازید.این هزینه های نامرئی و فرسایشی اگر مدیریت نشوند به زودی باعث عقب گرد شما در بازار کار خواهند شد.پس یا یک نرم افزاد حسابداری نصب کنید و یا حداقل تمام هزینه های خود را داخل یک فایل اکسل دخیره کنید.

2. میزان بهره وری مشاور املاک
شما باید بدانید که در تیم شما کارها چگونه انجام می شوند. در طول یک هفته کدام کارکنان و عوامل فروش منظم حضور دارند و مشتریان بیشتری جذب می کنند.اگر دارای دفاتر متعدد و شعب هستید باید بدانید هزینه خالص هر کدام چقدر است و چه میزان سود آوری داشته اند و چه میزان از زمان خود را در روز کاری به طور موثر روی کار املاک تمرکز می کنند.همچنین می بایست مهارت های هر کدام از کارکنان خود را بشناسید و آنها را با آموزش در مسیر توسعه کاری قرار دهید.

3. بررسی کیفیت املاک ثبت شده در مجموعه شما
همیشه به طور منظم روزهایی را برای بررسی فایل های محول شده به بنگاه مشاور املاک خود تخصیص دهید.حالا اهمیت این موضوع در چیست؟شما به عنوان مدیر باید بدانید اول تراکم معاملات روی کدام بخش هاست و در مرحله بعد میبایست با توجه به فایل های مورد نظر استراتژی های فروش و تبلیغات خود را نیز تغییر دهید.هیچگاه یک شیوه فروش برای تمام فصول پاسخگو نخواهد بود. نکته بعدی اینکه خواهید دید آیا تمامی فایل ها دارای شماره تماس، نام مشتری، آدرس کامل، قیمت، متراژ و… هستند یا خیر و در صورت مغایرت به کارمندان و یا همکاران خود این موضوع را شرح خواهید داد و از اتفاق مجدد آن جلوگیری می کنید.

4.پیگیری رضایت مشتری
چند نفر بعد انجام معامله با مشاور املاک شما مجددا پیش شما آمده اند؟مهمتر از آن، چند نفر مشتریانی دیگر را به شما معرفی نموده اند.شما باید بدانید مشتریان گذشته شما چه فکری درباره شما می کنند.این تجربه آنها از کار کردن با شماست و آنرا به همان شکل به افرادی که می شناسند منتقل می نمایند.پس این موضوع مهم با آینده کاری شما در ارتباط است.پیگیری رضایت مشتریان بسیار آسان است و حتی می تواند به صورت یک تماس کوتاه تلفنی انجام شود.باز آسان تر اینکه برای آنها یک فرم نظر سنجی ایمیل کنید و یا حتی به حساب کاربری آنها در شبکه های اجتماعی و یا نرم افزارهای چت ارسال کنید و پاسخ ها را با مقیاس اعداد 1 تا5 مشخص نمایید.سوالات را در حیطه موضوعاتی مانند میزان تجربه، علم، دانش فنی و در نهایت میزان رضایت مشتریان در شما بیان کنید.

5. افزایش لیست املاک و مستغلات
تعداد املاک و مستغلاتی که دارید کم است و می خواهید آنها را افزایش دهید؟به ملک بانک مراجعه کنید و با ساخت حساب کاربری در آن هر روز میزان بازدید خود را افزایش دهید و در عین حال با بالارفتن کاربران و مشتریان میزان املاک ارسالی بر شما نیز رو به افزایش خواهد بود.در ملک بانک با در اختیار داشتن پنل مدیریت قدرتمند میتوانید یک یا چند شعبه مجازی پرفروش و بدون محدودیت ایجاد کنید و گستره فعالیت های خود را افزایش دهید.

6.افزایش توان در بازارهای مختلف
مجموعه شما در یک رسته املاک بسیار قوی عمل می نماید، مثلا در زمینه اجاره املاک اداری – تجاری.اما شما از شرایط فعلی راضی نیستسید.زیرا سهم شما از بازار اجاره مسکونی پایین تر از سایر رقباست.آیا شما می بایست با بخشی از توان خود وارد بازار مسکونی شوید؟ پاسخ خیر است زیرا در این شیوه آن سهم خوب از بازار تجاری نیز از دست می رود.پس راه حل افزایش نیرو برای بخش جدید است اما به شیوه پله ای به نحوی که بتوانید هم از پس آموزش نیروهای جدید بر بیایید و هم از ظرفیت های بالای بازار جدید با تمرکز استفاده نمایید.برای این کار اگر به دنبال بهترین پاسخ هستید به هر کدام از نیروهای خود یک بازار هدف بدهید و برای آنها سقف و کف فروش برای رسیدن به پاداش تعیین نمایید و در عین حال از آنها گزارش روزانه بخواهید تا در صورت رفتن به مسیر اشتباه در کار راهنمایی کنید.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

گیاهان آپارتمانی به زندگی شما رنگ و بوی تازه ای خواهند داد
گیاهان آپارتمانی به زندگی ...

گیاهان آپارتمانی هر صبح شما را زیباتر، هر روز را پر انرژی...

10 سؤال متداول درباره انواع کاشی و سرامیک
10 سؤال متداول درباره ...

مربع ، مستطیل ، شش ضلعی ، مات ، براق، همه اینها...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت