آیا برای رنگ آمیزی خانه خود برنامه ای دارید ؟ با فنگ شویی رنگ آشنا شوید

نوشته شده توسطسمیه آقایی نژاد
پست قبل

تعریفی کوتاه از فنگ شویی:

فنگ شویی یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمانهای مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید در آن رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگهای مناسب، خطوط منحنی و در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است.

فنگ شویی رنگ 

« متخصصان فنگ شویی بر این باورند که این هنر چینی باستان در هر کاری که انجام میدهیم، نقش مهمی را از طریق کمک در متعادل و شاد سازی فضای زندگی روزمره با تغییر نحوه انتقال انرژی در فضای خانه ما ایفا میکند، اما رسیدن به یک فنگ شویی خوب چیزی بیشتر از نحوه چیدمان مبلمان ویلا نیاز دارد. فنگ شویی رنگ، به طور خاص بر چگونگی تاثیر رنگ بر فنگ شویی تمرکز میکند.»

متخصص فنگ شویی لورا بنکو ( Laura Benko )  نویسنده کتاب جامع خانه:’فنگ شویی برای ذهن، بدن، روح، فضا‘ میگوید: “این بیشتر شبیه به رفتن به نزدیکترین فروشگاه ابزار و برداشتن برخی از رنگهای کاتالوگ رنگهاست.

بنکو میگوید : “من همیشه ارتباط بین زمینه های عاطفی مشتریان و چالشهای زندگی و چگونگی آشکار شدن آنها در فضا را ایجاد میکنم. “

تاثیر هر رنگ در فنگ شویی رنگها :

قرمز برای موفق بودن :

رنگ سنتی عشق، قدرت و موفقیت (در چندین فرهنگ)، قرمز “آتشی” ترین عنصر فنگ شویی رنگ است و گفته می شود که شادی، هیجان و حتی برانگیختگی را به ارمغان می آورد.
اما باید هوشمندانه از آن استفاده کرد : بنکو برای استفاده از رنگ قرمز در یک اتاق خواب اخطار می دهد، زیرا رنگ یانگ  “YANG” فعال است و می تواند محرک باشد. او می گوید، در عوض، از این رنگ در یک اتاق ناهارخوری استفاده کنید، زیرا می تواند به هضم غذا کمک کرده و احساس بیداری ایجاد کند.


آبی برای آرامش و تمرکز:

آبی در تونالیته و سایه های بیشماری وجود دارد و این در حالی که هر یک از آنها میتوانند یک نمای متفاوت به اتاق ها بدهند؛ صرف نظر از سایه ها، این رنگ باعث جریان آزاد انرژی، حس تمرکز، تفکر، و آرامش در ویلا است. از رنگ آبی در یک حمام مستر برای به وجود آوردن حسی آرامش بخش ، در سقف یک پاسیو، و یا حتی در سراسر اتاق بازی کودکان میتوان استفاده کرد.

 زمانی که انتخاب یک سایه آبی سخت است چه باید کرد؟ بنکو در این مورد توصیه می کند “به اجزای اتاق خود نگاه کنید و ببینید چه رنگی از دست رفته، این مهم است که همیشه به لایه های عمیقتر سطوح نگاه کنید. “

ملک بانک » فنشگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه


نارنجی: اجتماعی ترین رنگ

نارنجی ممکن است روشن و با صدایی بلند باشد، اما این به خاطر آن است که یک “اجتماعی ترین” رنگهاست .النا فرامپپتون، بنیانگذار و مدیر خلاق شرکت Frampton و یک سرگرمی فنگ شویی می گوید: ” از رنگ های آتش، مانند نارنجی، در فضای باز و یا ورودی و کریدورها برای ایجاد انرژی پویا و کمک به گردش درآوردن چشم در فضا استفاده کنید. ” خواه بر روی دیوار و یا به عنوان تاکید ، رنگ نارنجی باعث میشود که سطح انرژی در فضا بالا باشد و حتی باعث سرزنده شدن گفتگو ها و مکالمات شود.

ملک بانک » فنشگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه


زرد و طلایی انگیزه ای برای سلامتی و رشد کردن

زرد بیش از یک سایه آفتابی است: در فنگ شویی نیز قدرت را نشان داده و سلامت (و حتی باروری) را تحریک می کند. بنکو می گوید: “با روانداز یا کوسن زرد یا گل شروع کنید.” از آن در دفتر کار استفاده کنید، زیرا یک راه برای مقابله با سردردهای سر کار، افزودن یک رنگ رشد دهنده است که به افزایش آگاهی ذهنی کمک می کند.

ملک بانک » فنشگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه


بنفش برای رفاه و کامیابی

این رنگ شاد مدت طولانی است که رنگی از خانواده سلطنتی بوده و هنگامی که در سایه های نور (مانند اسطوخدوس یا بنفش خاکستری) استفاده می شود، بسیار شیک و زیبا به نظر می آیند و مانند بنفش نشان دهنده رفاه و کامیابی است.  بنکو توصیه می کند که از آن در منطقه ثروت خانه خود، در گوشه سمت چپ عقب، دورترین فاصله از ورودی خود استفاده کنید. او می گوید: “هنگامی که در حال تنظیم فنگ شویی هستم، فکر می کنم که امید شما چیست و تجسم شما در باره افزایش رفاه در زندگی چیست.”

ملک بانک » فنشگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه


سبز برای شروع رشد و نوسازی

سبز یک رنگ کلی همه منظوره، نشان دهنده تعادل، رشد و فراوانی در فنگ شویی است. سارا کمپرلن از استودیو طراحی Campernel در Portsmouth اغلب در کلاس های خود برای شیوه های فنگ شویی رنگ در کالج Endicott می گوید، رنگ سبز را در آشپزخانه در نظر بگیرید. انتخاب کردن سبز خزه ای، که، با توجه به فنگ شویی، می تواند در هضم کمک کند.

ملک بانک » فنشگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه


سقوط در عشق با صورتی

صورتی می تواند روز ولنتاین را به خاطر بیاورد – اما به گفته کارشناسان فنگ شویی این رنگ میتواند بسیار متنوع تر از آنچه شما فکر میکنید مورد استفاده قرار بگیرد ، صورتی کمرنگ می تواند یک رنگ ملایم برای آرامش دادن اتاق خواب شما باشد ، و Benko می گوید “بیشتر برای یک خواب شبانه آرام بخش ” بهتراز یک رنگ پر جنب و جوش مانند نارنجی یا قرمز است. با این حال، او برای استفاده از نور صورتی به شما هشدار می دهد زیرا شما با استفاده زیاد از این رنگ بیش از حد “یین= YIN ” یا زنانه هستید.

ملک بانک » فنشگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه


آیا میخواهید خانه خود را بفروشید؟ از سفید استفاده کنید

سفید، پاکیزگی، بی گناهی و شروع تازه ای را به وجود می آورد که باعث می شود پالت کامل برای فروش خانه شما تغییر رنگ داده شود. Benko می گوید: ” من عاشق استفاده از لایه های سفید به همراه کرم یا بافت ، همچنین فلزاتی چون نقره و طلا هستم .” انتخاب سفید با کرم و توناژ آبی باعث ایجاد یک احساس دوستانه و خوشایند در فضای خانه شما میشود .

ملک بانک » فنشگ شویی رنگ در دکوراسیون خانه

آیا هنگام تزئین خانه خود فنگ شویی رنگ را در نظر گرفته اید؟ نکات و تجربه های خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

گیاهان آپارتمانی به زندگی شما رنگ و بوی تازه ای خواهند داد
گیاهان آپارتمانی به زندگی ...

گیاهان آپارتمانی هر صبح شما را زیباتر، هر روز را پر انرژی...

10 سؤال متداول درباره انواع کاشی و سرامیک
10 سؤال متداول درباره ...

مربع ، مستطیل ، شش ضلعی ، مات ، براق، همه اینها...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت