طراحی یک پارک زیست محیطی برای محافظت از گونه پاندا های کمیاب در چنگدو، چین

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

شرکت ساساکی تصاویری از  پارک رزرو”reserve” در شهر چنگدو برای ذخیره و بقای پانداها در چین ارائه کرده است که هدف آن حمایت از تلاش های حفاظت از حیات وحش و نماد فرهنگ چینی است.طرح اصلی رزرو، نشان دادن مسیر راه اندازی «ارتباطات، همکاری و آگاهی از راهکارهای پیشگام چین برای حفاظت از گونه ها و زیستگاه بومی آن است».

با در نظر گرفتن اینکه تنها ۱۸۰۰ عدد از گونه پانداهای غول پیکر باقی مانده است، این نژاد یکی از آسیب پذیر ترین گونه های روی کره زمین است و تنها به یک منطقه در جهان متصل است: منطقه ای از غرب چین در نزدیکی چنگدو . به عنوان یکی از سریعترین شهرهای در جهان در رشد و گسترش، شهرک سازی سریع چنگدو به ذخیره ۶۹ کیلومتر مربع منجر خواهد شد.

طرح ساسکی بر روی “حفاظت، آموزش و پژوهش با هدف نهایی بهبود توانایی پانداها در رشد در حیاط وحش” تمرکز دارد. سه سایت در این پروژه وجود دارند که شامل ذخایر پانداها هستند و توسط شرح وظایف اصلی آنها، و همچنین سطوح تعاملی با دخالت انسانی سازماندهی می شوند.

اولین سایت در نزدیکی فرودگاه واقع شده است، این قسمت برای بازدید کنندگانی که برای اقامت کوتاه به دنبال چشم اندازی اجمالی برای تلاش های حفاظت از محیط زیست می گردند طراحی شده است. روستای Longquanshan Panda Village نیز به عنوان یک “دروازه به شهر” پیش بینی می شود که تاریخچه منطقه ای، غذا و حیات وحش، از جمله پاندا بومی ممتاز، را به خوبی به بازدید کنندگان ارائه دهد.”

سایت دوم، نیز به نام «پارک Beihu Panda Park»، براساس ارائه تجربه موجود، با ارائه مرکز آموزش شهری برای افرادی که به دنبال تجربه فراگیرتر هستند، مستقر می باشد. این منطقه با استفاده از حمل و نقل عمومی به شهر مرتبط خواهد شد و این منطقه ۲۰ میلیون بازدید کننده سالانه را برای تماشای زندگی روزانه پانداها، زیستگاه آنها و تلاش های تحقیقاتی در حال انجام برای حفاظت و معرفی آنها ارائه می کند.

سومین قست و دور افتاده ترین قسمت سایت، به نام Dujiangyan Pandas Wilderness، بر تکنیک های پرورش و جذب پانداها به محیط حیات وحش تمرکز می کند. در این تحقیق روی تمرین قبل از آزادی آنها تمرکز خواهد شد “برای پانداهای نوجوانان متولد شده در اسارت قبل از آزادی نهایی به در حیاط وحش”.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

گرافن چیست و چگونه این ماده شگفت انگیز، انقلاب جدید در معماری را به وجود می آورد
گرافن چیست و چگونه ...

گرافن چیست؟این ماده شگفت انگیز با ساختار شبکه ای شش ضلعی خود...

هند اولین سیستم هایپرلوپ مسافری جهان راه اندازی می کند
هند اولین سیستم هایپرلوپ ...

دولت هند اولین پروژه هایپرلوپ جهان را با قرار دادن آن جزو...

نقش نماهای جنبشی(متحرک) در معماری چیست
نقش نماهای جنبشی(متحرک) در ...

در تاریخ معماری اغلب اوقات نماهای جذاب از طریق تزئینات و اضافه...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت