روزهای پر فراز و نشیب بازار املاک هم میگذرد

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

مقطعی بودن مشکلات یک شعار نیست بلکه یک حقیقت است.همه نیز این موضوع را به خوبی می دانیم اما ترس و اضطراب از دست دادن موقعیت ها، ذهن ما را به حدی درگیر می نماید که خود تبدیل به دشمن واقعی ما می شود

در همین بازارهای عجیب، هر روز در سرتاسر کشور مشاوران املاک جدیدی به دنیای کسب و کار املاک و مستغلات وارد می شوند و در مدت کوتاهی نیز به خوبی رشد می نمایند.بله زمانی که از نوسانات مطلع باشید اما نگذارید روی حرفه ی شما تاثیر حداکثری بگذارد می توانید موقعیت را مدیریت و از آن عبور نمایید و یا فراتر از آن به سود دهی مناسبی نیز برسید.

وقتی به مجموعه های موفق در زمینه معاملات املاک سری بزنید اولین نکته ای که در آن مشاهده می نمایید خونسردی و تمرکز است که در تمامی مراحل کاری آنها مشاهده می نمایید.مثلا وقتی شما وارد دفتر آنها می شوید با شما هیجان زنده برخورد نمی کنند و زمانی که مشخصات ملک مورد نظر خود را بگویید خیلی با حوصله در سیستم حرفه ای مدیریت املاک خود دنبال آن می گردند. ابتدا از شما می خواهند اگر وقت دارید چند دقیق ای بنشینید و معمولا چیزی مانند شکلات یا بیسکوییت یا چای به مشتریان خود تعارف می کنند، در این زمان مهلت کافی برای یافتن املاک مورد نظر شما خواهند داشت

نکته جالب دیگر در این محموعه ها این است که در کار گروهی عالی هستند و کل اعضای تیم با هم هماهنگ بوده و به راحتی با تکیه بر تخصص های یکدیگر از پس هر قرارداد مشکلی بر خواهند آمد.در این گروه ها معمولا مدیر آژانس فرد بسیار باتجربه ای در شغل مشاور املاک بوده و تیم تبلیغات و فروش مورد نظر خود را با وسواس بالایی انتخاب می نماید.

بخش بعدی در آژانس های املاک موفق، استفاده از تکنولوژی های روز در محیط وب و دیجیتال مارکتینگ برای بیشبرد اهداف این مجموعه است.ملک بانک در این زمینه همیشه آماده خدمات رسانی به مشاوران املاک محترم می باشد.

یک مشاور املاک موفق همیشه در پی کار و تخصص خود بوده و درگیر حاشیه های موجود در اخبار و صفحات زرد و … نخواهد شد.

یک مشاور املاک موفق و حرفه ای هیچ گاه با تخریب رقیب چیزی بدست نمی آورد بلکه با استفاده از تکنیک های بازاریابی و بروزرسانی اطلاعات گروه قدرتمند کارشناسان فروش خود به حجم بیشتری از بازار املاک دسترسی پیدا می کند.

هرگز نخواهید دید یک آژانس املاک و مستغلات موفق در موارد قراردادی خود دچار مشکلات حقوقی شود و زمان خود را بابت درگیری بر سر مسائل سطحی از دست دهد بلکه با دانش بالا در زمینه موارد حقوقی و بهره مندی از کارشناسان مجرب در تیم خود به سادگی مراحل معاملات را پشت سر می گذارد و تنها پتانسیل خود را صرف افزایش فروش خواهد نمود.

*همانطور که گفته شد روزهای پر فراز و نشیب بازار مسکن نیز به سرعت میگذرند و بازار پررونق تر از گذشته فرا می رسد، اما چه کسانی در بازارهای پررونق و داغ به معاملات شیرین دست پیدا می کنند.روزهای رونق اجاره و فروش و معملات مکرر.مطمئنا مشاوران املاکی که هم اکنون در حال شکایت از بازار و گلایه از کمبود معاملات هستند جزو این بازار قدرتمند نخواهند بود زیرا موقعیت های فوق العاده در آینده از آن مجموعه هایی خواهد بود که در روزهای نوسان بازار سخت تلاش نموده اند و از هر تهدید، موقعیت و یا معامله بالقوه ای تولید نموده اند.

شاید در کلام ساده به نظر بیاید اما در واقع کار دشواری خواهد بود و لازمه موفقیت در آن، تمرکز بالا و برنامه ریزی بسیار دقیق و موشکافانه خواهد بود.هر گاه اسم یک مشاور املاک را برای تعریف و تمجید از او در چندین منطقه مختلف تهران از زبان مردم می شنوید باید به این موضوع فکر کنید که چقدر تلاش در پشت این نام نیک نهفته است.چقدر مشاوره تخصصی و برخورد مناسب با مشتری لازم است.اما قبل از تمامی این سوالات باید بدانید مشاوران املاک حرفه ای رفتارهای بازار را به خوبی می شناسند و هیچگاه تسلیم شرایط و جو بازار مسکن نشده اند و در بدترین بازارها به صورت پیوسته و بدون استراحت مشغول کار بوده اند.

نکته پایانی اینکه مجموعه های بسیار زیاد در بازارهای مختلفی مانند مسکن، خودرو، ساخت و ساز، آموزش و …. مجوزهای مربوط به کار خود را اخذ می نمایند و در روزهای ابتدایی کسب و کار خود بی نهایت پرانرژی شروع می کنند به همین دلیل در بسیاری از مواقع نیز پاسخ خوبی دریافت می نمایند و فروش قابل قبولی را تجربه می کنند به همین دلیل خود را در مسیر پیشرفت می بینند و گاهی نیز مغرور می شوند! همه چیز از این اطمینان اول کار و دلگرمی قراردادها و فروش های اول آغاز می گردد!وقتی که دیگر تلاش ها رنگ و بوی روز اول را ندارند.نقطه آغاز شکست ها و سقوط ها تنها و تنها همین است.((زمانی که دیگر کارها مانند روز اول انجام نمی شوند، مشتری ها مانند روز اول برایتان مهم نیستند، فکر می کنید موفقیت برای شماست و بدون مشتری راضی هم به آن خواهید رسید! زمانی که کارمندان نیز این موج جدید را تجربه می کنند و همچون ویروسی در مدتی کوتاه تمام مجموعه شما را فرا گرفته و دیگر هیچ چیز مانند روز شروع کار پر شور و هیجان نیست.دیگر خلاقیت جای خود را به تکرار می دهد.این نقطه نقابل موفقیت است مخصوصا در این روزهای سخت تحریم کشور و فراز و نشیب های بازار)).

پس تنها پیشنهاد میکنیم برای شروع ابتدا استانداردهای خود را بسازید و به آنها پایبند باشید. اول کیفیت را حفظ کنید و بعد در پی افزایش سهم بازار باشید.در هر نقطه موقعیت قبلی را تضمین نمایید و هیجان زده تصمیم نگیرید.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

بهترین پروژه های معماری سال 2019
بهترین پروژه های معماری ...

معتبرترین وب سایت معماری جهان بهترین پروژه های معماری سال 2019 را...

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟
چرا تعمیر و نگهداری ...

تعمیر و نگهداری ساختمان مخصوصا برای شرکت ها و اجاره دهنده هایی...

اهمیت پوشش گیاهی در معماری داخلی
اهمیت پوشش گیاهی در ...

باغ ها و گیاهان داخلی و آپارتمانی مزایای بسیاری برای زندگی روزانه...

70 درصد شانس فروش بیشتر برای آگهی های عکس دار
70 درصد شانس فروش ...

واقعا تهیه چند تصویر ساده با گوشی هوشمندی که در دستان ما...

معماری ساختمان مسکونی سدروس / علیرضا تغابنی
معماری ساختمان مسکونی سدروس ...

تراکم و توزیع آن در تهران ریشه اصلی بسیاری از موضوعات مرتبط...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت