خانه های آینده، فضاهایی مدولار و مستقل با حرکت آزادانه در شهر

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

Florian Marquet؛ که یک معمار مستقر در شانگهای است، اخیرا پیشنهادی را برای تجدید نظر در زندگی شهری با ارائه فضاهای زندگی مستقل شهری مطرح نمود. پروژه او با هدف تضمین وضعیت موجود در بازار مسکن و ارائه یک مدل متعادل برای زندگی شهری در تمامی سنین آغاز شد.

این سیستم مدولار به طیف وسیعی از نیازها و برنامه ها، از گیاهان زراعی و سیزیجات گرفته تا آشپزخانه و همچنین مناطق و فضاهای انعطاف پذیر و محل خواب پاسخ داده و آنها را برطرف خواهد ساخت. همچنین ساخت و آماده سازی هر یک از این واحد های مستقل به راحتی از طریق یک اپلیکیشن امکان پذیر خواهد بود.

 

در این سیستم از مزایای استاندارد سازی استفاده می شود، هدف این است که این واحد ها به راحتی مونتاژ و سفارشی شوند و اشخاص پس از شخصی سازی واحدها با توجه به نیازهای فردی خود، سیستم را سفارش خواهند داد. فضاهای زندگی اجتماعی نیز با قابلیت تحرک این واحد ها در مسیرهای مشخص شده کاملا انعطاف پذیر بوده و قابلیت شخصی سازی دارند. این واحدهای مدولار آزادانه در شهر حرکت می کنند و شهروندان “این فرصت را برای زندگی در یک شهر به طور پویا” خواهند داشت. از واحد در غلاف جداگانه ای قرار دارد اما همگی به یک سیستم مرکزی متصل خواهند شد که باعث می شود تا به سیستم یک پارچه شهری متصل باشند.

 

 

Florian Marquet (فلورین مارکت) می گوید؛ سیستم های مونتاژ شده در تأسیسات تولید اتوماتیک را که مرکز فرهنگ و آموزش هستند دو برابر می کند. این پروژه شامل دو بخش مشترک و قابل بازیافت است که حاوی مقادیر زیادی انرژی قابل استفاده است که خود را در داخل چرخه حفظ می کنند. به منظور ایجاد تجربه کاربری در یک حلقه پایدار، سیستم با توجه به نیازهای کاربران خود دامنه تحرکات و مصرف انرژی را مشخص می نماید. چشم انداز طراحی “Florian Marquet” در این پروژه برای جایگزینی خانه ها در نسل های آینده است، در نتیجه زمانی که اجرایی شوند مفاهیم جدیدی در زندگی مسکونی پدید خواهند آمد.

 

منبع : archdaily

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

گیاهان آپارتمانی به زندگی شما رنگ و بوی تازه ای خواهند داد
گیاهان آپارتمانی به زندگی ...

گیاهان آپارتمانی هر صبح شما را زیباتر، هر روز را پر انرژی...

10 سؤال متداول درباره انواع کاشی و سرامیک
10 سؤال متداول درباره ...

مربع ، مستطیل ، شش ضلعی ، مات ، براق، همه اینها...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت