خانه های آینده، فضاهایی مدولار و مستقل با حرکت آزادانه در شهر

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

Florian Marquet؛ که یک معمار مستقر در شانگهای است، اخیرا پیشنهادی را برای تجدید نظر در زندگی شهری با ارائه فضاهای زندگی مستقل شهری مطرح نمود. پروژه او با هدف تضمین وضعیت موجود در بازار مسکن و ارائه یک مدل متعادل برای زندگی شهری در تمامی سنین آغاز شد.

این سیستم مدولار به طیف وسیعی از نیازها و برنامه ها، از گیاهان زراعی و سیزیجات گرفته تا آشپزخانه و همچنین مناطق و فضاهای انعطاف پذیر و محل خواب پاسخ داده و آنها را برطرف خواهد ساخت. همچنین ساخت و آماده سازی هر یک از این واحد های مستقل به راحتی از طریق یک اپلیکیشن امکان پذیر خواهد بود.

 

در این سیستم از مزایای استاندارد سازی استفاده می شود، هدف این است که این واحد ها به راحتی مونتاژ و سفارشی شوند و اشخاص پس از شخصی سازی واحدها با توجه به نیازهای فردی خود، سیستم را سفارش خواهند داد. فضاهای زندگی اجتماعی نیز با قابلیت تحرک این واحد ها در مسیرهای مشخص شده کاملا انعطاف پذیر بوده و قابلیت شخصی سازی دارند. این واحدهای مدولار آزادانه در شهر حرکت می کنند و شهروندان “این فرصت را برای زندگی در یک شهر به طور پویا” خواهند داشت. از واحد در غلاف جداگانه ای قرار دارد اما همگی به یک سیستم مرکزی متصل خواهند شد که باعث می شود تا به سیستم یک پارچه شهری متصل باشند.

 

 

Florian Marquet (فلورین مارکت) می گوید؛ سیستم های مونتاژ شده در تأسیسات تولید اتوماتیک را که مرکز فرهنگ و آموزش هستند دو برابر می کند. این پروژه شامل دو بخش مشترک و قابل بازیافت است که حاوی مقادیر زیادی انرژی قابل استفاده است که خود را در داخل چرخه حفظ می کنند. به منظور ایجاد تجربه کاربری در یک حلقه پایدار، سیستم با توجه به نیازهای کاربران خود دامنه تحرکات و مصرف انرژی را مشخص می نماید. چشم انداز طراحی “Florian Marquet” در این پروژه برای جایگزینی خانه ها در نسل های آینده است، در نتیجه زمانی که اجرایی شوند مفاهیم جدیدی در زندگی مسکونی پدید خواهند آمد.

 

منبع : archdaily

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معرفی نوع جدیدی از خانه های مدولار در دانمارک
معرفی نوع جدیدی از ...

شرکت دانمارکی Njordrum در حال ارائه مفاهیم نوآورانه ای برای مسکن های...

ترک خوردن سازه های بتنی چه دلایلی دارد و هر کدام نشانه چیست
ترک خوردن سازه های ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری اولین شهر فضایی توسط بنیاد گالاکتیکا
معماری اولین شهر فضایی ...

گروه معماری Asymptote طراحی جدید خود را برای یک مرکز فضایی جهت...

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت