یک راهنما برای عکاسی با هواپیماهای بدون سرنشین / سینماتوگرافی در معماری

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

همزمان با روز جهانی عکاسی مطلبی را به نقل از وبسایت معتبر آرک دیلی برای شما آماده کرده ایم . همانطور که میدانیم عکاسی یکی از هنرهای وابسته و جدانشدنی از معماری بوده و خواهد بود؛ یعنی همیشه برای نمایش هنر معماری در یک سازه تمام شده این تخصص و هنر عکاسی است که این زیبایی را دوچندان نموده و آثار مطرح در سطح بین المللی را پدید می آورند. اما در این مطلب از ملک بانک با نگاهی متفاوت میخواهیم استفاده از تکنولوژی جدید در هواپیماهای بدون سرنشین برای عکاسی و تصویربرداری در معماری را مورد بررسی قرار دهیم.

عکاسی با هواپیماهای بدون سرنشین یکی از بزرگترین پیشرفت های صنعت عکاسی هوایی و فیلمبرداری تا به امروز بوده است. هواپیماهای بدون سرنشین در اوایل دهه ۲۰۰۰ تأثیر زیادی بر فیلمسازی گذاشتند، اما پیشرفت های وسیع در تکنولوژی هوایی و دوربین به طور چشمگیری باعث افزایش استفاده و تقاضای فیلم های هوایی تقریبا در تمامی صنعت های متمرکز بر محتوای دیجیتال شد.

به این ترتیب صنعت ساخت و ساز استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را در سایت های ساختمانی، برای بدست آوردن دید بهتر روی پروژه ها آغاز نمود.

هواپیمای بدون سرنشین خود را بیابید(پیدا کردن پهباد مناسب)

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی گارتنر، فروش جهانی هواپیماهای بدون سرنشین در سطح جهانی در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۲،۲ میلیون نفر رسید که رشد درآمد آن معادل ۴٫۵ میلیارد دلار بود. شرکت Dai-Jiang Innovations (DJI) به عنوان رهبر این صنعت تبدیل شده است، که ۳۶ درصد از بازار ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۶، ۶۶ درصد از بازار ۱،۰۰۰ تا ۲،۰۰۰ دلار و ۶۷ درصد از بازار ۲،۰۰۰ تا ۴،۰۰۰ دلار را از آن خود نموده است.

معمار و نویسنده  مجموعه کتاب معمار + کارآفرین( Architect + Entrepreneur)، اریک رینولد، ویدیویی را در سال ۲۰۱۷ منتشر کرد و نتایج تحقیقات خود را در مورد بهترین هواپیماهای بدون سرنشین برای معماران و طراحان منتشر نمود. در زمان ویدیوی او، نتیجه گرفت که DJI Mavic Pro برنده این رقابت بوده است. با زمان پرواز ۷ کیلومتر، دوربین ۱۲ مگاپیکسل ۴K و با ۳ محور، پس از آن که بال های کشویی به سمت عقب و درون هواپیمای بدون سرنشین قرار می گیرند Mavic Pro نیز به اندازه کافی کوچک میشود که در یک کوله پشتی کوچک قرار گیرد و این یکی از مزیت های آن است.

همچنین در قیمت فعلی (۱٫۳۹۸دلار) با بسته اضافی Fly More Combo (که شامل یک بسته اضافی باطری، جعبه، ریموت DJI، تیغه های اضافی و خیلی چیزهای دیگر) است، می توان آن را به عنوان یک سرمایه گذاری کسب و کار ارزان قیمت نیز در نظر گرفت.

اما از آنجایی که رینولد ویدئوی DJI Mavic pro را منتشر کرده است باید بدانیم الان یک هواپیمای بدون سرنشین، جمع و جور تر با قیمتی قابل قبول تر ($۷۹۹ یا با بسته ویژه $۹۹۹ Fly More Combo) وجود دارد. Mavic Air یک هواپیمای حرفه ای است که در جیب شما قرار می گیرد. همچنین Mavic Air با داشتن  ۳ محور و دوربین ۴K، توانایی ضبط فیلم ۳۶۰ پانوراما را با دوربین ۳۲ مگاپیکسلی خود را به همراه دارد.

کمپانی DJI دارای طیف گسترده ای از هواپیماهای بدون سرنشین در قیمت های مختلف است و همانطور که در اکثر خرید ها اهمیت بر سر محدوده قیمت است، پس سراغ محصول درستی رفته اید.

استفاده مسئولانه و بجا

قبل از شروع پرواز اولویت خود را مشحص نمایید، مهم است که قوانین و مقررات قضایی محلی خود را در مورد هواپیماهای بدون سرنشین به خوبی بدانید. شاید این موضوع به نظر زیاده روی بیاید، اما در اکثر کشورها قوانین دقیقی در ارتباط با پرواز و تصویربرداری با هواپیماهای بدون سرنشین وجود دارد.

عکاسی

عکاسی هوایی، قطعا بیشتر جنبه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در معماری است. عکس های سایت در پیش طراحی بسیار مفید هستند، عکس های ساخت و ساز نیز می توانند به روند پیشبرد کار کمک کنند و تصاویر نهایی جوهره طراحی را در سطح بالاتری (به معنای واقعی کلمه) جذب می کنند. در اینجا چند مورد را باید در هنگام استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین خود برای عکاسی هوایی در معماری بدانید.

زمان و مکانی که پرواز می کنید، پرواز هواپیماهای بدون سرنشین در یک منطقه شهری متراکم بسیار خطرناک تر از مناطق کوهستان های روستایی است. پرواز در شب در مقابل پرواز در طول روز، بله یک راه عالی برای گرفتن این تصاویر از مناظر شهری در شب است، اما همانطور که ممکن است تصور کنید، کمی دشوار است، برای اینکه پرواز با هواپیماهای بدون سرنشین زمانی که شما واقعا نمی توانید آن را ببینید خیلی مشکل خواهد بود. اکثر هواپیماهای بدون سرنشین دارای چراغ های سر و دم برای کمک به پرواز در شب هستند، اما با تکیه بر دیدن چراغ ها برای فواصل طولانی خیلی قابل اعتماد نیست.

بیشتر هواپیماهای بدون سرنشین به نوعی تکنولوژی رانندگی با ثبات مجهز هستند. یک هواپیمای ۳ محور بسیار با ثبات تر از یک هواپیمای ۲ محور است زیرا می تواند پایین آمدن، چرخش و اوج گرفتن را به راحتی کنترل نماید. شاید در وهله اول تصور کنید تفاوت چندانی در زمینه ثبت عکس با یک پهباد ۲ محور و یا ۳ محور وجود نخواهد داشت و تنها تفاوت در کنترل هواپیما است، اما باید بدانید عکاسی با یک هواپیمای ۲ محور نسبت به یک هواپیمای بدون سرنشین ۳ محور همانند عکاسی بدون سه پایه یا با داشتن سه پایه است.

شاید مهمترین چیزی که در مورد عکاسی، هواپیمای بدون سرنشین به چشم میخورد، چشم اندازهای خاصی است که به ثبت می رسانند. شما هنگامی که یک هواپیمای بدون سرنشین را حمل می کنید همه چیز آسان آسان به نظر می رسد، اما نباید فراموش کنید که شات هواپیمای بدون سرنشین خود را همانطور که با دوربین دستی کار می کنید، تحلیل نمایید. در اختیار داشتن یک هواپیمای بدون سرنشین به سادگی یک ابزار دیگر برای استفاده در روند ایجاد خلاق است. اما این موضوع تنها زمانی اتفاق می افتد که همچنین برای شما سرگرم کننده نیز باشد.

 

سینماتوگرافی

عنصر سینمایی عکاسی هوایی، عنصری است که اغلب در استفاده هواپیماهای بدون سرنشین نادیده گرفته شده است، اما میتواند تاثیر مهمی روی روند استفاده از آن ایجاد کند. سینماتوگرافی هوایی، شاید هم یکی از موارد و جنبه های دلهره آور استفاده از هواپیمای بدون سرنشین باشد. استفاده از ویدئوی کامل در تصویربرداری هوایی چیزی نیست که بسیار زیاد در صنعت معماری استفاده شود اما پتانسیل کافی برای آن در آینده وجود دارد.

حتی با استفاده از تصاویر فوق العاده با وضوح بالا که می توانید از یک هواپیمای بدون سرنشین دریافت کنید، هنوز کمی کار پس از تولید آن وجود دارد که لازم است از اطلاعات دریافتی اطمینان حاصل شود. هواپیماهای بدون سرنشین این امکان را برای ما به وجود می آورند تا ساختمان ها و آثار معماری را به گونه ای تجربه نماییم که قبلا برای بشر امکان پذیر نبوده است. ویدئو ها همچنین دارای قدرت، افزایش تجربه طراحی در مقیاس های مختلف اهستند.

گشت و گذار های هوایی با پهبادها می توانند یک بررسی دقیق از جزئیات در سطوح خارج از دسترس در مقیاس انسانی را فراهم نمایند. همچنین می توانند یک تجربه کامل را از یک ساختمان با حرکت بین فضاهای آن ارائه دهند.

شما با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مناسب و حرفه ای و مقدار کافی تجربه پرواز و کمی خلاقیت، می توانید سینماتوگرافی هوایی را تجربه کنید تا کیفیت و دقت کار طراحی و معماری خود را بالا ببرید.

به یادگیری ادامه دهید و از پروازها الهام بگیرید

هیچ شکی نیست که استفاده درست از هواپیماهای بدون سرنشین اصلا ساده نیست. برای به دست آوردن یک محتوای فوق العاده و با کیفیت بالا، از هواپیماهای بدون سرنشین خود، می بایست وقت و تلاش زیادی را صرف نمایید. اما درست مثل هر نرم افزار BIM، منابع زیادی وجود دارند که به شما کمک می کند تا با تکنیک های پرواز به خوبی آشنا شوید.شاید برای یادگیری پرواز با هواپیماهای بدون سرنشین بهترین منبع در جهان یوتیوب باشد.

منبع : archdaily

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

گیاهان آپارتمانی به زندگی شما رنگ و بوی تازه ای خواهند داد
گیاهان آپارتمانی به زندگی ...

گیاهان آپارتمانی هر صبح شما را زیباتر، هر روز را پر انرژی...

10 سؤال متداول درباره انواع کاشی و سرامیک
10 سؤال متداول درباره ...

مربع ، مستطیل ، شش ضلعی ، مات ، براق، همه اینها...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت