محققان هاروارد جزئیات، ۹ عامل ایجاد یک ساختمان سالم را منتشر کردند

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

در ماه گذشته، دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، مرکز خود را برای بخش آب و هوا، بهداشت و محیط زیست دوباره راه اندازی کرد، مشارکت های جدید و مدیر جدیدی را برای خانه های سازمانی و ابتکار ساختمان های سالم معرفی نمود، دکتر جوزف آلن.

تیم ساختمان های سالم با هدف ماموریت “بهبود زندگی همه مردم، در همه ساختمانها، در همه جا، هر روز” تحقیقاتی را در مورد اینکه چگونه محیط های ساخته شده امروز بر سلامتی، بهره وری و رفاه مردم که در آن زندگی می کنند، تاثیر می گذارد؛ آغاز نمودند. همچنین چگونه ساختمان های آینده می تواند به ما زندگی سالم را هدیه کنند.

به منظور تعریف شرایط آنها و ارائه تحقیقات این تیم، به شیوه ای که مخاطبان خارج از دانشگاه بتوانند کارشان را درک کنند و به کار خود پیوند دهند، تیم ساختمان های سالم، لیست کاملی ارائه می دهند که پایه ساده ساختمان سالم را توصیف می کند.

۹ پایه برای ساختمان های سالم به شرح زیر است:

تهویه(Ventilation)

دستورالعمل های میزان تهویه هوا در فضای باز که باید رعایت شود. هوا احیا شده و در هوای آزاد باید فیلتر شود تا حتی نانو ذرات به طور موثر برداشته شوند. مصرف هوا در فضای باز باید از منابع آلودگی در سطح خیابان دور باشد.

کیفیت هوا(Air Quality)

مواد و مصالح با انتشار شیمیایی کم باید استفاده شوند. موانع بخار برای محدود کردن نفوذ بخار ضروری است و سطوح رطوبت باید برای کنترل بوها تثبیت شوند.

بهداشت حرارتی(Thermal Health)

شرایط حرارتی باید استانداردهای راحتی را برآورده و سطح رطوبت و دما را در طول روز حفظ کند.

رطوبت(Moisture)

بازرسی های منظم باید برای پیدا کردن و اصلاح هر گونه منابع رطوبت و لکه های متراکم در ساختمان باید انجام شود.

گرد و غبار و آفات(Dust & Pests)

سطوح باید مرتب تمیز و جارو شوند. مسائل مربوط به آفات باید با اقدامات پیشگیرانه مانند انعطاف پذیری، جلوگیری از ایجاد رطوبت و حذف سریع زباله ها انجام شود.

امنیت و ایمنی(Safety & Security)

روشنایی مناسب، نظارت تصویری، پروتکل های گزارش حادثه، آماده سازی ایمنی آتش نشانی و حفظ یک برنامه عملیاتی اضطراری می تواند موجبات نگرانی های امنیتی و استرس را در یک ساختمان کاهش دهند.

کیفیت آب(Water Quality)

آب باید به طور منظم تست شده و با استانداردهای آب آشامیدنی ملی یکسان باشد، با یک سیستم تصفیه آب برای از بین بردن آلودگی ها از بروز مشکلات جلوگیری شود. برای جلوگیری از رکود آب در لوله ها باید اقداماتی صورت گیرد.

سر و صدا(Noise)

حفاظت در مقابل سر و صدا در فضای باز. با اندازه گیری، سر و صدای داخلی باید کنترل شود. منابع باید سر و صدای زمینه کمتر از ۳۵db و حداکثر زمان بازنگری کمتر از ۰٫۷ ثانیه داشته باشد.

روشنایی و چشم انداز(Lighting & Views)

تمام فضاهای کاری و محل سکونت باید دارای خطوط مستقیم بینایی(دیداری) در پنجره های بیرونی باشند. روشنایی کاری کافی و روشنایی روزافزون نور باید بدون ایجاد تابش خیره کننده باشد.

پس از شناسایی این عوامل، تیم توضیح می دهد که با استفاده از معیارهای عملکرد می توان آنها را ارزیابی کرد تا نشان دهد که عملکرد بهداشتی ساختمان چگونه می تواند بهبود یافته یا بهینه شود.

در گزارش ۳۶ صفحه ای که برای دانلود در وب سایت این مرکز در دسترس قرار دارد، تیم روش های خاصی را که هر یک از این مفهوم ها که بر سلامت انسان تاثیر می گذارد، توضیح می دهد. آنها همچنین یک راهنما با توصیه خاص برای رسیدگی به هر یک از بنیادهای خود را در طراحی ساختمان ضمیمه این تحقیق کرده اند.

در حالی که اظهارات اساسی آنها ممکن است واضح باشند، عمق توضیح و رویکرد جامع به این موضوع مهم، این راهنما را یک منبع مفید برای هر کسی که درگیر یا علاقه مند به بهبود فضای هر نوع ساختمان باشد، خواهد نمود.

 

منبع : archdaily

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

70 درصد شانس فروش بیشتر برای آگهی های عکس دار
70 درصد شانس فروش ...

واقعا تهیه چند تصویر ساده با گوشی هوشمندی که در دستان ما...

معماری ساختمان مسکونی سدروس / علیرضا تغابنی
معماری ساختمان مسکونی سدروس ...

تراکم و توزیع آن در تهران ریشه اصلی بسیاری از موضوعات مرتبط...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

نورپردازی چگونه می تواند باعث بهبود یا کاهش کیفیت معماری شود؟
نورپردازی چگونه می تواند ...

اگر از جنبه های مختلفی به طراحی داخلی و معماری بنگریم، نورپردازی...

تاثیر تفکر مثبت در کسب و کار املاک و مستغلات
تاثیر تفکر مثبت در ...

به طور کل دو دیدگاه در کسب و کار املاک و مستغلات...

رازهای موفقیت در کار مشاور املاک
رازهای موفقیت در کار ...

اگر می خواهید رازهای موفقیت در کار مشاور املاک را بدانید 10...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت