معماری هتلی در قلب یک غار در روسیه

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

معماری هتلی درون یک غار در روسیه با ترکیبی رازآلود و هیجان انگیز.این طراحی توسط شرکت معماری Ad Hoc برای اجرا درون غاری واقع در یکی از مناطق روستایی روسیه پیشنهاد شده است.این هتل که ولز نامگذاری شده است در غار وولسوواسکایا که در حاشیه رودخانه ویشرا قرار دارد به صورت فرضی جانمایی شده است.

این هتل که از سطح غار تا روی آب رودخانه ادامه دارد به صورت مفهومی ترکیبی از نمایه کوههای اورال، فرهنگ و معماری مدرن است.از آنجا که جاذبه توریستی اصلی این روستا غار بزرگ وولسوواسکایا با طول 280 متری و همچنین یکی از سه غار طولانی رود ویشرا است ایده طراحی هتل در طول این مسیر طولانی به ذهن طراحان رسید تا یک مسیر بتنی از ورودی تا پارکینگ در دل این غار اجرا شود.

طبق طرح ها شما در پایان غار فضای مرکزی هتل را می بینید که طریق مسیر آن به سطح روی آب می رسید و پس از آن نیز مسیر پیاد روی ایجاد شده برای گشت و گذار بازدیدکنندگان در دورتادور پروژه قرار گرفته است. این غار از این نظر شگفت انگیز است که در جریان انتقال آب های زیرزمینی رودخانه ویشرا به ولز تشکیل شده است.

با عبور از فضای غار و لابی هتل بازدیدکنندگان وارد یک منطقه باز با حاشیه نزدیک به آب رودخانه می شوند و تازه این آغاز مسیر است.با ادامه پیاده روی مسیری زیبا و شگفت انگیر غرق در فضای رود و جنگل را مشاهده می کنند که با نقاط جذاب و دیدنی نقاط کلیدی پروژه را نیز به یکدیگر متصل می نماید. ساکنان این هتل با قدم ردن در این مسیر به گذشته سفر می کنند و همچنین از مناظر طبیعت بکر حاشیه رودخانه لذت می برند.در قسمت سقف هتل یک آمفی تئاتر با نمای شیشه ای قرار گرفته است که بازدیدکنندگان می توانند در آن با آرامش به تماشای طبیعت رودخانه بنشینند.


مطلب پیشنهادی: سرمایه گذاری ۹۴ تریلیون دلاری برای آینده جهان


 

یکی از ویژگی های این هتل طراحی یک اتاق سکوت، در دل صخره های بین جنگل است که یک فرد می تواند مدتی را به تنهایی برای الهام گرفتن از افکار خود در آن سپری نماید.فضای داخل سنگ به شکلی در طراحی قرار گرفته است که کسی داخل آنرا نمی بیند و یک نوع فضای با حریم خصوصی بالاست و در آن می توان به رود ویشرا؛ کوههای اورال و جنگل چشم انداز زیبایی را در اختیار داشت.

در داخل فضای جنگلی هتل نیز یک سونا شامل یک حیاط با یک جکوزی در فضای باز قرار گرفته است.بخشی از هنل نیز با اتاق های مهمان در داخل جنگل ساخته می شود و دارای 12 اتاق است یکی از آنها 100 متری و هشت اتاق استاندارد 40 متری و یه اتاق 80 متری با آشپزخانه است.طراحی منحصرب فرد اتاق ها دارای بهترین نمای منطقه است و هر اتاق دارای یک شومینه و صندلی راحتی در کنار پنجره است.

 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

50 سال بعد از اولین فرود روی سطح ماه / 15 پروژه معماری برای زندگی در فضا
50 سال بعد از ...

آیا انسان ها روزی واقعا روی کره ماه زندگی خواهند نمود؟امروز از...

خریداران از چه راههایی مشاوران املاک را پیدا می کنند؟
خریداران از چه راههایی ...

خرید خانه یک خانه برای مردم عادی کار پیچیده ای است و...

در کار املاک، چگونه بیشتر از سایر رقبا دیده شویم
در کار املاک، چگونه ...

بهترین مشاوران املاک هم، هر روز خود را به پیشرفت اختصاص می...

شهرهایی با بیشترین هزینه زندگی در سال ۲۰۱۹
شهرهایی با بیشترین هزینه ...

در بیست و پنجمین رده بندی شهرها توسط مجموعه Mercer's(مرسر) بر مبنای...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت