چگونه یک معمار به یک مدیر پروژه تبدیل می شود

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

عملکرد تجاری پروژه های معماری در سرتاسر جهان، سال به سال افزایش یافته است.براساس گزارش موسسه مدیریت پروژه (PMI)، 71 درصد از پروژهای معماری در سطح جهانی در سال 2018 و به میزان 61 درصد در سال 2016 توانسته اند به اهداف خود دست یابند.
اما دلیل این میزان پیشرفت چشمگیر در کوتاه مدت وجود مدیران پروژه هستند که همچون یک نیروی محرک پشت این تغییر بزرگ بوده و تقاضای زیادی در سراسر جهان دارند.

PMI همچنین نیاز به 97.7 میلیون نفر از متخصصان پروژه را در سطح جهانی تا سال 2027 گزارش نموده است.بدون داشتن این تخصص منحصربه فرد (مدریت پروژه) سالانه شرکت ها میلیاردها دلارضرر مالی خواهند نمود.

به همین دلیل اکثر معمارانی که دارای قابلیت های مختلفی در این صنعت هستند به دنبال شغل مدیریت پروژه می روند زیرا هم بازار کار موفق تری دارد و هم به معماران حرفه ای این فرصت را می دهد تا مهارت های خود را درغالب پروژه هایی در مقیاس بسیار بزرگتر بسنجند.

در این شغل با ادغام طراحی و مهارت های مدیریتی،در پس زمینه معماری می توان به عنوان یک مدیر پروژه موفق وارد بازار کار گردید.شما به عنوان یک معمار حرفه ای می توانید طیف وسیعی از مهارت ها را برای رسیدن به جایگاه مدیریت پروژه کنار یکدیگر قرار دهید.

حالا بیایید ببینیم چه ویژگی هایی یک معمار را به یک مدیر پروژه خوب تبدیل می نماید:

ارتباط و کار گروهی
ارتباطات تیمی یکی از مهارتهای حیاتی، یک مدیر پروژه خوب است. با استفاده از تجربه مدیریت می توان بین ذینفعان موجود در یک قرارداد ساختمانی بزرگ هماهنگی ایجاد کرد.ایجاد مشارکت بین پیمانکاران، شرکت های ساختمانی، مشتریان و معماران حاضر، یکی از توانایی های مدیریت پروژه حرفه ای می باشد.

توانایی مذاکره
به عنوان یک مدیر پروژه خوب با پس زمینه معماری، شما می بایست قادر به ارائه مهارت های مذاکره قوی در جریان اجرای یک پروژه باشید. با ارائه مشاوره و تجربه عالی در تمام بخش های فرایند ساخت و ساز یک ساختمان، شما برای حل هر گونه مشکل با پیمانکاران بسیار کمک کننده خواهید بود.

قدرت تصمیم گیری
دانش معماری به مهارت های تصمیم گیری شما می افزاید و در بسیاری از مراحل می تواند یک مزیت بسیار بزرگ برای مدیریت حرفه ای پروژه ها باشد.با استفاده از آن می توانید به ایجاد سایت های ساختمانی و نصب تجهیزات حرفه ای و تامین الزامات شروع پروژه و همچنین توسعه در چهارچوب کنترل کیفیت کمک نمود.

خلاقیت
به طور معمول، معمارانی به بخش مدیریت پروژه می آیند، ذهنیت و طبیعت خلاقی برای حل مشکلات دارند. نه تنها در مدیریت جزئیات ساختاری، بلکه مدیران پروژ، راه حل های منحصر به فردی را برای مشکلات مختلفی که ممکن است با یک پروژه مواجه شوند، نیز ارائه می دهند.مدیر پروژه می تواند در یک طرح ساخت و ساز راه های نوآورانه ای را برای حل یک مشکل در نظر بگیرد.

کاهش میزان خطر
به عنوان یک مدیر پروژه میبایست با پس زمینه معماری آشنا باشید و قادر به حفظ سوابق و ردیابی آن در تیم خودتان باشد.این موضوع همچنین به شما کمک می نماید تا به راحتی بودجه پروژه را نیز مدریت و حق و حقوق همه ذینفعان مانند معماران و …. را به موقع پرداخت کنید. شما همچنین قادر به کمک در فرایند اجرای طراحی نیز هستید، مطمئن شوید که یک پروژه با حداقل اشتباه ایجاد و ساخته شده است. با دانش معماری شما می توانید به درک پیمانکاران از پروژه نیز کمک کنید.

چگونه با مهارت های مدیریت پروژه ارزش خود را به عنوان یک کارمند رده بالا افزایش دهیم؟

یادگیری مهارت های یک مدیر پروژه می تواند شما را متحول و توانایی های کاربردی شما را چند برابر نماید.مهارت های مدیریتی، نه تنها زمینه فرصت های شغلی بیشتری را برایتان ایجاد می نماید، بلکه به شما کمک می کند تا گزارش دهی و همچنین مهارت های تحلیلی خود را افزایش دهید. همه این موارد در حالی است که فرصتی برای رشد به عنوان یک رهبر و مدیر پروژه موفق را نیز خواهید داشت.

برای معمارانانی که به دنبال مدیریت پروژه هستند، فرصت های متعددی در سطح مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. این درجه از اطلاعات شما را قادر خواهد ساخت تا تجربیات معماری خود را به یک شغل مدیریتی هیجان انگیزتبدیل نمایید.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

گرافن چیست و چگونه این ماده شگفت انگیز، انقلاب جدید در معماری را به وجود می آورد
گرافن چیست و چگونه ...

گرافن چیست؟این ماده شگفت انگیز با ساختار شبکه ای شش ضلعی خود...

هند اولین سیستم هایپرلوپ مسافری جهان راه اندازی می کند
هند اولین سیستم هایپرلوپ ...

دولت هند اولین پروژه هایپرلوپ جهان را با قرار دادن آن جزو...

نقش نماهای جنبشی(متحرک) در معماری چیست
نقش نماهای جنبشی(متحرک) در ...

در تاریخ معماری اغلب اوقات نماهای جذاب از طریق تزئینات و اضافه...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت