چگونه به یک مشاور املاک حرفه ای تبدیل شویم / نکات کلیدی

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

رازهای موفقیت یک مشاور املاک حرفه ای را بدانید!شغل یک مشاور املاک حرفه ای هرگز کسل کننده نخواهد بود، زیرا یک مشاور قدرتمند یا در حال اجرای یک معامله است و یا سخت کار میکند تا موارد و مشتریان جدید خود را پیدا کند.هیچ گاه یک مشاور املاک حرفه ای مشتریان گذری را بخشی از تلاش روزافزون خود برای گسترش برند به حساب نمی آورد و هرگز در مجموعه خود به انتظار آمدن یک مشتری خوب نخواهد نشست.

بله، این تفاوت مشاوران املاک حرفه ای و فعال است، آنها روابط را می سازند و مشتریان را جذب می نمایند.مشتریان بخاطر دیدگاه، اخلاق حرفه ای و فن بیان جذاب، شیفته آنها هستند و با ایمان به اینکه آنها عالی ترین قراردادها را به انجام می رسانند در کنار آنها قرار می گیرند و به آنها اطمینان کامل دارند.

حالا در چه در بازار خوب و چه بازارهای بد و ماههای خاص و یا جهش های قیمتی بازار هرگز درها به روی مشاوران املاک حرفه ای بسته نیست.چرا؟ چون آنها می دانند تحت هر شرایطی معملات خوبی هم در بازار انجام می شود.مشاور املاک حرفه ای به یک نکته فکر می کند و آن برند شدن منطقه ای و بعد از آن شهریست.آنها خود را در جایگاهی قرار می دهند که اگر فردی در معاملات بزرگ ملک خاصی می خواهد به سراغ آنها برود و یا حداقل اگر خود به سراغ مشتری می روند نام و رزومه کاری آنها تمام کننده کار باشد.وقتی شما رزومه قراردادی قوی داشته باشید و اشخاص قوی در بازار با شما معامله کرده باشند یعنی مورد اعتماد هستید وگرنه قسمت نوشتن یک قرارداد را هر مجموعه ای می تواند به انجام برساند.پس بیشتر به این موضوع فکر کنید که چرا شما فرد یا مجموعه مورد نظر مشتریان بزرگ نباشید؟

به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای مراحل کار را درست طی کنید. انظار نداشته باشید بدون ایجاد روابط از پله های اول یک شبه به اوج مسیر موفقت در کار املاک برسید.باز هم می گوییم که محول شدن مواردی همچون خرید و فروش یک خانه و یا اجاره یک آپارتمان در تهران روزانه به سراغ شما می آیند، اما اینکه معامله خود را با شما به نتیجه برسانند و یا همکاران شما، تنها به وسیله افزایش قدرت شما در بازار امکان پذیر خواهد بود.

مشاور املاک حرفه ای همیشه خود را جای مشتری می گذارد.شما از چه کسی خرید می نمایید؟ این ساده است فرد یا آژانس املاکی که مورد اعتمادتر و معروف تر باشد.حالا فقط باید مواردی را برای کسب اعتبار و اعتماد در مقیاس های مختلف انجام دهید و البته به صورت واقعی که مجموعه شما را نیز ارتقاء خواهد داد.

1.به سراغ همکاران خود بروید و آنهایی که مناسب و همگام با شما هستند را انتخاب نموده و روابط کاری خود را با آنها گسترش دهید.فراموش نکنید هرگز به تنهایی نمی توانید به بازار غالب شوید و از طرفی همه ما همیشه به یک یا چند دوست خوب در شغل خود نیازمندیم.پس ارتباط خود را با مشاوران املاک حوزه خود و همچنین سراسر شهر تقویت نمایید به این صورت همیشه موارد بیشتری برای ارئه به مشتریان خواهید داشت و از طرفی نیز مشتریان را با این کار از موضوعی مهم بی نیاز می نمایید و آن چیزی نیست جز مراجعه به دهها آژانس املاک مختلف.بله، به این صورت علاوه بر اینکه اعتبار برند خود را افزایش می دهید در عین حال به همکاران خود نیز سود می رسانید و برای آنها نمادی از سودآوری خواهید بود که هرگز شما را فراموش نمی کنند و در اولویت پاسخگویی آنها خواهید ماند.

2.به سراغ سایر کسبه محل و یا منطقه خود بروید و بعد از احوالپرسی و صحبتی مختصر کارت ویزیت خود را که حاوی اطلاعات ارتباطی شماست به آنها بدهید.شاید فکر کنید این کاری کلیشه ای و قدیمی است، اما خودتان را جای آنها بگذارید.شما امروز برای انجام معامله ای به شدت نیازمند یک مشاور املاک هستید! آیا کارتی که در کیف دارید و فردی که به او شناخت پیدا نموده اید در الویت است یا تماس با 118 و یا جستجو یک مجموعه جدید در اینترنت؟

3.در شبکه های اجتماعی خود به عنوان یک مشاور املاک حرفه ای، 2 برابر فعالیت کنید و تعداد املاک خود را برای ارائه به مخاطبان افزایش دهید با این شیوه تعداد مخاطبان شما با سلیقه های مختلف چند برابر خواهد شد.برای برخی موارد تخفیف بگذارید(البته با هماهنگی مالکان).کاری کنید در شبکه های اجتماعی در باره شما صحبت کنند.این عمل میزان محبوبیت شما را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد.اگر در فکر این هستید که چطور این عمل را به انجام برسانید پاسخ ساده است.کلیپ هایی آماده کنید از محیط شیک و مبله خانه هایی که فروخته اید و در همان مکان با مشتریان و مالکان صحبت نمایید(اجازه مالک و مشتری برای پخش فراموش نشود). این کار می بایست طبیعی باشد و واقعی، زیرا در غیر این صورت کاربران و مشتریان به خوبی حس منفی موجود در ویدئو ها را گرفته و روی کل کسب و کار شما تاثیر بدی خواهد داشت.یک قانون باعث ماندگاری اثر تبلیغات شما خواهد بود و آن داشتن صداقت در تمام فرایند معاملات املاک است.

4.در جایگاهی حضور پر رنگ داشته باشید که مردم به دنبال یک مشاور املاک حرفه ای آنرا جستجو می نمایند.پیج و حساب کاربری خود در ملک بانک را بیش از پیش به روز نمایید و با ارسال ملک هایی در دسته بندی های مختلف، مشتریان و کاربران پیج خود را همیشه گوش به زنگ موارد جدید نگه دارید. این همان چیزی است آنها از شما انتظار دارند اما به زبان نمی آورند.

5.وقتی کاربر و مخاطبی شما را نشناسد و از طریق موتور جستجو و یا اپلیکیشن وارد یکی از املاک شما شود، در ضمیرناخود آگاه او مواردی باعث ادامه گردش و یا خارج شدن از پیج شما در ملک بانک خواهد شد.حالا این موارد چیست؟اولا سرعت و جذابیت صفحات کاری و تجاری شما در محیط وب است، که شامل تصاویری با حجم کم(هر تصویر زیر 100کیلوبایت)، کاملا باکیفیت + تیتر و توضیحات جذاب برای آگهی، همچنین مشخص نمودن امکانات کلیدی یک ملک مانند موقعیت خاص، چند بر بودن ملک، نورگیر بودن، کیفیت متریال های استفاده شده و سایر امکانات همانند: شوفاژ، مستر، لابی، سونا، جکوزی و استفاده از جملات توصیفی قوی است.

6.اگر می خواهید معامله ای را از دست ندهید هرگز در اولین برخورد زمانی که خریدار در کنار شماست با مالک تماسی در حضور او نگیرید تا اولین ملاقات بین آنها شکل گیرد.مثلا فکر کنید در حظور مشتری به مالک زنگ زده اید و او بلند بلد راجع به قیمت و عدم تخفیف صحبت می کند(که یک رفتار اولیه طبیعی اولیه بوده و نیاز به مذاکره دارد).اما با شندیدن بخشی از آن تماس مشتری شما احتمالا دیگر برنمیگردد و به سراغ مواردی بی دردسر می رود، ولی شما بخوبی می دانستید که میشود قیمت را کاهش داد اما دیگر معامله به سادگی از دست رفته است.

7.بدخلق نباشید.یک مشاور املاک حرفه ای همیشه لبخند به لب دارد و این انرژی مثبت مطمئنا مشتریان منتقل خواهد شد.هیچ گاه با بی حوصلگی و یا لحن تند پاسخ مشتریان را ندهید و بخاطر داشته باشید یک مشتری متوسط می تواند دوست صمیمی یک مشتری قوی باشد.فرصت ها به همین سادگی به دست می آیند.اگر شما مدیری با روابط هستید پس خوب می دانید که روابط قوی به سادگی در یک مجلس، قرار کاری و یا قرار دوستانه ساخته می شود، اما همان روابط منجر به بزرگترین تحولات کاری خواهند شد.

8.خوش لباس باشید و میز خود را مرتب نمایید.اگر فکر می کنید دوره این حرف ها گذشته است سخت در اشتباهید.برای یک مشاور املاک حرفه ای یک لباس خوب با عطری مناسب و نور کافی در محیط کار و میزی مرتب و منظم همیشه جادو می کند.اگر شما دو آژانس املاک را کنار هم ببینید که یکی کم نور با صندلی های قدیمی و میزی نامرتب و فردی با لباس اتو نخوره و یا نامناسب برای کار و در بعدی محیطی پرنور و شیک، فردی خوش لباس پشت میزکار مرتب، کدام مورد را برای ورد انتخاب می کنید؟به نظر شما کدامیک خانه رویایی شما را برایتان خواهد یافت؟همه پاسخ ها در ضمیر ناخودآگاه ماست.همه انسان ها مورد دوم را انتخاب می نمایند. موضوع خوش لباس بودن را با گران قیمت بودن اشتباه نگیرید! منظور ما مرتب بودن وضع ظاهری و میز کار است.البته این موضوعی است که بیشتر در کارشناسان فروش و نیروهای استخدامی آژانس ها گهگاهی به چشم می خورد اما حتی کمترین میزان از آن ضرر بزرگی را متوجه مشاوران املاک خواهد نمود.موضوعی ساده اما بسیار مهم.

9.مهمترین مورد حتما شماره مشتریان را بگیرید و به یک ارتباط یک طرفه تن ندهید اگر قرار است خدمات حرفه ای به مشتری که به شما مراجعه می نماید ارائه شود حتما نیاز به اطلاعات تماس او دارید.با اینکه موضع به نظر ساده می آید اما برخی مشاوران به دادن کارت ویزیت خود به مشتریان پس از بازدید اولیه اکتفا می کنند البته این موضوع در مشاوران تازه کار وجود دارد اما جلوگیری از آن همیشه به تعداد مشتریان شما خواهد افزود.اگر یک مباشر و یا کارشناس فروش به تیم خود اضافه نموده اید حتما مواردی ازین دست را به آنها یادآوری کنید.

10.یک مشاور املاک حرفه ای از دید مشتریان خود در یک یا چند زمینه شاخص است.یعنی به عنوان مثال اگر آپارتمان 3خوابه لوکس می خواهید با اطمینان خاطر به مجموعه …. مراجعه نمایید.این یعنی اعتماد بی چون و چرا که به واسطه تخصص به دست آمده است.پس به دنبال شاخص بودن باشید.روی تمام فایل ها کار کنید اما تمرکز خود را با توجه به پتانسیل منطقه هایی که در آن کار می کنید روی یک یا دو گزینه خاص بگذارید و به تخصص در آن معروف شوید.

11.یکی از مهمترین نکات برای تبدیل شد به یک مشاور املاک حرفه ای تخصص در تنظیم یک تیتر و توصیف جذاب و پربازدید برای آگهی های املاک شماست؛برای تخصص در این زمینه حتما مطلب”راهنما و آموزش نگارش حرفه ای آگهی املاک” را مطالعه نمایید.

12.لازم است برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک خوب و حرفه ای برخی از مهارت ها را نیز فرا بگیرید.این مهارتها شامل: تکنیک های مذاکره تلفنی، روانشناسی مشتری، تسلط به زمانبندی مذاکرات و تقسیم بندی مباحث، بهبود فن بیان، تسلط به واژگان تخصصی املاک و مستغلات، یادگیری بازاریابی اینترنتی املاک و مدیریت منابع نیروی انسانی در یک آژانس املاک است.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماران چگونه می توانند با طراحی اضطراب افراد را کاهش دهند
معماران چگونه می توانند ...

چرا افراد غالباً در مکان های عمومی خاص خود را از نظر...

طراحی ساختمان های آینده با روشنایی هوشمند
طراحی ساختمان های آینده ...

مصرف برق بالا و هزینه های سربار ناشی از خرابی تجهیزات برقی...

جالب ترین نکات درباره دکوراسیون آپارتمان های کوچک
جالب ترین نکات درباره ...

اگر آپارتمان کوچکی در متراژ زیر 50 متر دارید و چیدمان و...

گیاهان آپارتمانی به زندگی شما رنگ و بوی تازه ای خواهند داد
گیاهان آپارتمانی به زندگی ...

گیاهان آپارتمانی هر صبح شما را زیباتر، هر روز را پر انرژی...

10 سؤال متداول درباره انواع کاشی و سرامیک
10 سؤال متداول درباره ...

مربع ، مستطیل ، شش ضلعی ، مات ، براق، همه اینها...

چگونه به یک مشاور املاک نیمه وقت تبدیل شویم؟
چگونه به یک مشاور ...

در این مقاله میخوانید: -چگونه به یک مشاور املاک نیمه تبدیل شویم؟...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت