شیوه ارتباط با مشتریان قدیمی / راهکارهای طلایی

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

تجدید ارتباط تجاری با مشتریان قدیمی در کار املاک شاید سخت تر از سایر کسب و کارها باشد اما به عنوان بخشی ضروری از یک طرح کسب و کار به صورت سالانه، می بایست هر مشاور املاک اهداف از پیش مشخص شده خود را برای اتصال به تمام مشتریان قدیمی خود تعیین نماید.بهترین آژانس ها و مشاوران املاک به طور مداوم روابط خود را با مشتریان سابق پرورش می دهند و هیچگاه این نکته مثبت را فراموش نمی نمایند.

سیستم و پنل مدیریت اختصاصی ملک بانک به شما کمک می کند تا در جهت توسعه بازاریابی اینترنتی املاک، مشتریان گذشته را از طریق فایل ها و سوابق آگهی ها پیگیری نموده و همچنین کارشناسان ما در این مسیر همیشه همراه شما خواهند بود.در ملک بانک هیچگاه فایل های شما پاک نخواهند شد و همیشه آرشیوی بسیار قوی از مشتریان وفادار و همچنین فرصت های تازه در بازار مسکن در دسترس شما خواهد بود.
اما قانون طلایی پیگیری در تماس با مشتریان است که شما می بایست پیشنهادات ارزشمندی را با توجه به علاقه مندی آنها ارائه دهید. اگر تماس شما در کمال متانت اما همراه با پیشنهادهای صادقانه و بالقوه بازار مسکن باشد، احتمالا یا خود آنها برای مورد جدید به شما مراجعه می نمایند و یا افرادی را به عنوان مشتریان آینده به شما معرفی می کنند.

قوانین طلایی در تماس با مشتریان قدیمی

1.از ارجاع املاک و مستغلات برای تجدید ارتباط با مشتریان گذشته استفاده کنید
برای ایجاد یک تماس عالی ابتدا می توانید تعدادی از موارد اکازیون و بسیار مناسب از املاک خود را به عنوان یک پیام و یا در غالب یک تماس تلفنی به مشتریان خود ارجاع دهید. احتمالا در این مرحله حتی اگر معامله ای صورت نگیرد با قدردانی مشتریان خود مواجه خواهید شد و یک رابطه تجاری مجددا تقویت خواهد شد.همیشه فرصت های گرانبهایی مانند این را به خاطر بسپارید و به آنها توجه کامل نمایید.به تغییرات بازار توجه نمایید و با توجه به نوع علاقه مندی مشتریان در زمان مناسب به آنها پیام ارسال نمایید تا تا تاریخ ایجاد ارتباط و موجود بودن املاک و همچنین اتفاقات خوب دربازار کلی یکی شود.همیشه خود را به عنوان یک متخصص در املاک و مستغلات منطقه خود مطرح نمایید و با بروزرسانی دانش خود در زمینه های سرمایه گذاری و حقوقی این موضوع را تثبیت نمایید.

2.از یک سامانه قوی برای مدیریت لیست املاک خود استفاده نمایید
زمانی که به مشتریان قدیمی خود رجوع می کنید انتظار دارند روند کاری شما نسبت به گذشته تسهیل شده تر و حرفه ای تر انجام پذیرد.به عنوان مثال وقتی به صفحه املاک شما دریک سامانه و یا وبسایت شخصی شما وارد می شوند چیزی که آنها از نگاه مشتری خواهند دید با دیدگاه شما بسیار متفاوت خواهد بود پس از یک گروه حرفه ای برای مارکتینگ خود بهره ببرید تا با قدرت بخشیدن به کسب و کار شما در مسیر جذب و تداوم ارتباط با مشتریان بالقوه به آژانس املاک شما قدم بردارند.همیشه به یاد داشته باشید مدیریت آسان مشتریان در یک سیستم بهینه یک نقطه عطف بزرگ در ادامه دستیابی به برترین جایگاه های شغل یک مشاور املاک حرفه ای قرار داد.

3.هر چند وقت موارد جدید را درقالب ایمیل برای مشتریان قدیمی ارسال نمایید
ایجاد ایمیل های با قالب اختصاصی بی نهایت برای شما موثر خواهد بود.در این ایمیل مارکتینگ لیستی منظم و شکیل از املاک و مستغلات خود ایجاد و با ارائه قیمت روز برای مشتریان قدیمی خود ارسال نمایید و تاثیرات آنرا مشاهده نمایید.این نوع از بازاریابی بخشی از ایمیل مارکتینگ است که نشان دهنده تخصص و تجربه شما در کار فروش و همچنین ارائه این لیست های منظم نیز دلیلی برای اشراف شما بر منطقه یا مناطق مورد نظر شماست.گاهی نیز در امیل های ارسالی خود از یک کارت پستال خاص استفاده نمایید و پیامی مخصوص همام مشتری را روی آن تایپ نمایید.با این ایمیل ها شما مشتریان را از اتفاقات بازار محلی آگاه نموده اید و مطمئن باشید علاوه بر قدردانی مشتریان همیشه به برندیگ خود نیز کمک می نمایید.اگر به دنبال فروش خانه و املاک خود هستید خلاق باشید و همیشه یک قدم از سایر رقبا جلوتر باشید.اگر در مورد ایجاد یک سیستم ایمیل مارکتینگ سوالی دارید از طریق فرم تماس در ملک بانک برای ما پیام خود را ارسال نمایید و یا با ما در تماس باشید.

4.چند بار و با چه کیفیت و محتوایی خبرنامه املاک و مستغلات به صورت ایمیلی ارسال نماییم
یک خبرنامه برای ایمیل مارکتینگ آماده نموده اید؟حالا شاید این سوال پیش بیاید که این پیام ثابت چندبار به یک مجموعه از مشتریان ارسال شود که هم کافی باشد و به خوبی دیده شود و هم از حد نگذرد و موجب آزار آنها نشود؟
برای دریافت فرکانس مثبت از مشتریان می بایست یک پیام ثابت را حداقل در هر دوره سه ماهه یک بار و حداکثر هر شش هفته یک بار ارسال نمایید.

حالا چه محتوایی باید در یک خبرنامه املاک و مستغلات داشته باشید؟
اگر شما می توانید مطالب بسیار خوبی را به صورت منظم به مشتریان خود ارائه کنید و همچنین تیم فروش شما در صفحات تخصصی املاک شما فایل ها را به صورت روزانه و منظم به روزرسانی نمایند، 100درصد در یک بازه زمانی 3 ماهه افزایش چشم گیر تعداد معاملات را تجربه خواهید نمود.زیرا نه تنها مشتریان قدیمی شما بازخواهند گشت بلکه دوستانی را نیز معرفی می نمایند.برای ایجاد این سطح از رضایت در خبرنامه های املاک خود یکنواختی را حذف نمایید. یعنی اگر یک سری لیست املاک به روز خود برای آنها ازسال نموده اید در موعد بعدی محتوایی مناسب و کاربردی را جایگزین نمایید و از ارسال پی در پی یک ایمیل مشابه به شدت خودداری کنید.این ایمیل ها می توانند شامل امکانات رفاهی جدید منطقه، اخبار اجتماعی مرتبط با وضعیت مسکن، فرصت های جدید خرید املاک و تغییرات قیمت ها باشند.

5.موثرترین شیوه های ارتباطی را مشخص نمایید
فراموش نکنید که بسیاری از مشتریان گذشته شما پس از خرید یا فروش خانه و املاک به زندگی عادی خودشان برگشته اند و علاقه ای به خرید و فروش یا معاملات تازه ندارند.آن دسته از مشتریان را از لیست ارسال قیمت های جدید خارج و تنها کارت پستال ها و مقالات مرتبط را برایشان ارسال نمایید تا باعث ناراحتی آنها نشوید و در عین حال فرصت معرفی مجموعه شما به دوستان و آشایان آنها را نیز از دست ندهید.

قبل از تماس با مشتریان قدمی همیشه یک سوال را مقابل خود یادداشت نموده و به آن فکر کنید! آیا این تماس برای مشتری مفید خواهد بود و یک تعامل تجاری شکل می گیرد یا خیر؟ شما یک مشاور املاک حرفه ای هستید پس پاسخ را می دانید.اگر منفی است تماس خود را لغو و به سراغ فرصت بعدی و گزینه های مناسب تر بروید.

6.یک هدیه برای آنها ارسال کنید

همیشه در زمان قرارداد اولیه تاریخ تولد مشتریان خود را در بانک اطلاعاتی خود نگاه دارید.یکی از بهترین راهکارها برای بازیابی مشتریان خوب قدیمی ارسال هدیه ای در روز تولد آنهاست.میخواهید بیشترین تاثیر را داشته باشد کاری کنید تا هدیه شما قبل از ظهر به دستشان برسد.شما اولین کسی خواهید بود که هدیه روز تولدشان را به آنها داده اید و این یعنی محبوبیت صددرصد.

7.قدم آخر / یک قرار دوستانه

در آخرین مرحله یک قرار ملاقات دوستانه و غیر رسمی با مشتری قدیمی خود به انجام برسانید.به یک نکته توجه کنید هدف تنها معامله کردن نیست بلکه گاهی هدف افزایش محبوبیت و تقویت پرسنال برندینگ شماست.به همین منظور میبایست به سمت صحبت معطوف به انجام معاملات نروید و یا تنها گوشه ای از ملاقات خود را به آن اختصاص دهید.همیشه روابط مستحکم و قوی تضمین کننده کسب و کار شما در آینده نزدیک خواهند بود.

در پایان پیشنهاد می کنیم از مشتریان قدیمی به عنوان سرمایه خود در کسب و کار املاک و مستغلات یاد کنید و همواره به آنها اعتبار دهید تا شاهد افزایش اعتبار و سهم خود در بازار باشید.

 


مطالعه نسخه PDF مقاله: شیوه ارتباط با مشتریان قدیمی / راهکارهای طلایی


 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری اولین شهر فضایی توسط بنیاد گالاکتیکا
معماری اولین شهر فضایی ...

گروه معماری Asymptote طراحی جدید خود را برای یک مرکز فضایی جهت...

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

گرافن چیست و چگونه این ماده شگفت انگیز، انقلاب جدید در معماری را به وجود می آورد
گرافن چیست و چگونه ...

گرافن چیست؟این ماده شگفت انگیز با ساختار شبکه ای شش ضلعی خود...

هند اولین سیستم هایپرلوپ مسافری جهان راه اندازی می کند
هند اولین سیستم هایپرلوپ ...

دولت هند اولین پروژه هایپرلوپ جهان را با قرار دادن آن جزو...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت