روند پیشرفت تکنولوژی های نو در سال 2019 چگونه خواهد بود

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

نوآوری‌ هایی مانند هواپیماهای بدون سرنشین، چاپ سه بعدی (3D)، هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیاء (IoT)، به طور پیوسته در طول سال‌های اخیر تکامل یافته اند. دانشمندان، متخصصان و شرکتهای تحقیقاتی می گویند که در سال 2019 این روند، همگرایی اخیر خود را به سمت از ابزارهای صنعتی ادامه می دهد و تحول دیجیتال در بخش تولید باید با این پتانسیل بسیار زیاد همراه با سرعت بیشتری ادامه یابد.

 در عین حال، تکنولوژی بلاک چین نیز در دوران رشد خود با گمانه زنی های کریپتوکارنسی ها، با تأثیرات گسترده ای روی عملیات تولید، در جهتی رو به رشد در حال حرکت است. از هواپیماهای  بدون سرنشین مستقل گرفته تا همکاری انسان و ربات ها، اینها سیر و روند رو به بالای تکنولوژی های مدرن را نشان می دهند.

1. کارخانه های مرجع، تنها  4.0 صنعت آینده را تشکیل می دهند

روند رو به رشد اتوماسیون ها و تبادل اطلاعات در فن آوری های تولید شده در آنها نشان داد که این جنبش ها، شرکت ها را به چالش می کشد تا روبات های هوشمند، همکاری روبات ها با انسان، واقعیت افزوده، شبیه سازی تولید، آموزش جامع، باعث ادغام زنجیره ارزش و تمرکززدایی و فرمان تولید برای فعال سازی رشد در صنعت و مقیاس پذیری در تولید شوند.

2. ربات ها و هواپیماهای بدون سرنشین در سراسر جهان در حال افزایش هستند

شرکت تحلیلگر IDC می گوید که هزینه ها در سیستم های روباتیک و هواپیماهای بدون سرنشین نسبت به سال گذشته 115.7 میلیارد دلار افزایش یعنی نسبت به سال 2018 افزایش 17.6 درصدی داشته است. این قابلیت های وِیژه برای ناوبری کاملا مستقل و نقشه برداری سه بعدی، و همچنین بهبود سریع عملکرد باتری و سیستم های مدیریت ترافیک هوایی، برای کشف منابع مواد خام و بازرسی تجهیزات برای ایمنی استفاده می شود.

3. IoT(اینترنت اشیاء) وسیع تر و سریع تر، مکالمه بین ماشین ها را گسترش می دهد

سنسورهای بهبود یافته و گسترش ارتباط 5G در سال 2019 آغاز خواهد شد و توسعه ی IoT را ادامه خواهد داد. ترکیبی از AI و یادگیری ماشین در IoT اجازه می دهد تا مدیریت داده ها فراگیر شود وبا ایجاد بینش و راه حل هایی تولید را افزایش و باعث بهبود بهره وری خواهد شد. به عنوان مثال ماشین ها میتوانند به راحتی به مشکلات سیستم ها پاسخ دهند چون آنها در دل خود سیستم به وجود آمده اند به راحتی هم توسط خود سیستم حل می شوند و به این ترتیب محصولاتی با کیفیت تر و بی عیب و نقص تولید می شوند.

4. ازدواج بلاکچین و کریپتوکارنسی

طبق گزارش مجله Manufacturing Global، در سال 2019، فناوری Blockchain به طور مستقیم بر سرعت، امنیت و هزینه بهره وری از عملیات و معاملات مالی در تولید تاثیر می گذارد.در یک سیستم لجستیک توزیع، این فناوری می تواند در زمینه های مختلف مدیریت، ردیابی و گزارش معاملات در زنجیره های مختلف عرضه تاثیر بگذارد.با مشاهده شفاف تر از فعالیتها، تولیدکنندگان قادر خواهند بود تا هر بخش در زنجیره عرضه را در زمان واقعی ببینند و مشکلات را قبل از اینکه گسترده شوند، شناسایی کنند.

5. چاپ سه بعدی همچنان ادامه دارد

چاپگرهای 3D حتی بیشتر از پتانسیل خود برای ساخت مواد ارزان تر، بهتر، قوی تر و سریع تر تحقق  می یابند. با تکنولوژی چاپ سه بعدی ساخت و ساز و تولید با سرعتی چند برابری به جلو حرکت خواهند نمود.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

استفاده از ربات هایی با توانایی پرینت سه بعدی برای ترمیم راهها و ساختمان ها
استفاده از ربات هایی ...

پیرو یک ابتکار عمل دانمارکی به نام freeing(آزادسازی) که در آن از...

معرفی نوع جدیدی از خانه های مدولار در دانمارک
معرفی نوع جدیدی از ...

شرکت دانمارکی Njordrum در حال ارائه مفاهیم نوآورانه ای برای مسکن های...

ترک خوردن سازه های بتنی چه دلایلی دارد و هر کدام نشانه چیست
ترک خوردن سازه های ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری اولین شهر فضایی توسط بنیاد گالاکتیکا
معماری اولین شهر فضایی ...

گروه معماری Asymptote طراحی جدید خود را برای یک مرکز فضایی جهت...

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت