من یک مشاور املاک هستم (قسمت پنجم)

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

این قسمت از “من یک مشاور املاک هستم” را اختصاص دادیم به موضوعی که سوال مشترک بسیاری از آژانس های املاک شهر تهران است.نکته ای مهم در تبلیغات و فروش املاک که این روزها با رکود نسبی بازار املاک و مستغلات بیش از گذشته حساسیت برانگیز شده است.

اغلب مشاوران املاک طبق عادت و کار با سایت های نیازمندی روال ارسال تک آگهی و پرداخت هزبنه روزانه برای همان آگهی خاص را انجام می دهند و نهایتا در فروش همان ملک یا به نتیجه می رسند و یا نه! اما مبحث اصلی یعنی برندینگ و گسترش نام تجاری خود را همانند آژانس های املاکی که در قدیم کار می کردند به فراموشی می سپارند.

اقداماتی که گاه و بی گاه در مبحث تبلیغات نشان تجاری آژانس انجام می شود نیز کاملا ناپایدار و بی ثبات است زیرا هزینه های بسیار بالای تبلیغات جلوی ادامه دار بودن آن را می گیرید.اما راهکاری که در سایر کشورهای جهان در شبکه املاک و مستغلات در حال اجراست چگونه است.

در کشوری مانند آمریکا یا اغلب کشورهای اروپایی هم اکنون چرخ بازار املاک به سرعت با همکاری “پراپ تک ها” در حال حرکت رو به جلو است.زیرا با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز و همچنین بخش های نوآورانه، خدمات منحصر به فردی را به مشاوران املاک ارائه می نمایند که در بلند مدت باعث افزایش سهم بازار آنها خواهد شد.

حالا سوال اینجاست چرا در ایران پراپ تک ها هنوز موفق به ارائه پاسخ درست و همچنین افزایش فروش مشاوران املاک نشده اند و در اغلب اوقات می شنویم که با اینکه هزینه قابل توجهی در دریافت خدمات از سرویس دهندگان و پراپ تک ها پرداخت می نمایند اما بازهم از بازخوردها راضی نیستند.

پاسخ ها خیلی ساده هستند:

1.توجه تمامی مشاوران املاک و مدیران آژانس ها معطوف به مسائلی مانند رنکینگ الکسا و میزان تبلیغات این مجموعه هاست و در پایان به کاربردی بودن امکانات پرتالی که در اختیار آنها قرار می گیرد دقت نمی نمایند و به همین دلیل پس از چند دوره هزینه و عدم پاسخ گیری، به کل مجموعه ها به یک دید نگاه می کنند و اعتماد خود را از دست می هند.

2.تمرکز تبلیغات در مکان اشتباه گزینه دومی است که باعث نارضایتی مشاوران املاک از پراپ تک های املاک و مستغلات است.بله وقتی می توان در یک پکیج، امکانات مورد نیاز یک مشاور املاک را به همراه تبلیغات موثر در جهت رشد برند و نام تجاری او قید نمود و علاوه بر کاهش هزینه های او به افزایش مشتریان او نیز کمک نمود، چه دلیلی برای رزرو و ایجاد یک بنر تبلیغاتی با CTR پایین و ایجاد یک هزینه بسیار بالا با بازخورد کم است.

3.ارسال آگهی مقطعی و عدم آموزش دقیق به مشاوران املاک جهت ارسال آگهی و برندینگ از داخل خود آژانس املاک و سیاست های کاری مدیران آژانس ها.بله شاید در ابتدا ارسال آگهی توسط پراپ تک ها یک مزیت به نظر برسد اما این موضوع اتفاقیست که در هیچ جای جهان رخ نداده است(به چه دلیل؟) و به صورت دائمی نیز قابل اجرا نیست و نهایتا پس از چند دوره این خدمات به دلیل افزایش تعداد آژانس ها و کمبود پرسل در پراپ تک ها قطع خواهند شد و و مشاوران نیز به همین سادگی با افت کیفیت در سئو و تبلیغات مواجه می شوند.اما در سایر کشورها، عملیات ملک و آگهی گذاری توسط پرسنل ویژه خود آژانس یا مشاور املاک انجام می پذیرد و به همین ترتیب روز به روز تسلط و قدرت آژانس املاک مورد نظر در محیط وب بیشتر شده و فراخور میزان فعالیت دانش وب آنها نیز افزایش می یابد.

4.گزینه بعدی کاهش میزان آگهی ها در روزهای متوالی هفته است.شما باید به این موضوع دقت نمایید که پس از چند ماه یا چند سال فعالیت در وب دارای مخاطبان ثابتی خواهید بود که با افزایش فعالیت به این تعداد هر روزه افزوده می گردد.این کاربران همیشه در انتظار مطالب و آگهی های بیشتر از سمت شما خواهند بود و اگر در مقاطعی این میزان آگهی را کاهش دهید و یا کیفیت آگهی ها کاهش یابد مطمئنا کاربران شما ریزش می کند و به همین ترتیب از مشتریان واقعی شما نیز کاسته می شود.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
معماری باشگاه ورزشی دشت ...

شرح متن ارائه شده توسط : این ساختمان یکی از ساختمان های...

راهنمای جامع املاک و مستغلات
راهنمای جامع املاک و ...

املاک و مستغلات یک صنعت قدیمی در تمامی جوامع است و نیاز...

معماری مفهومی موزه هنرهای زیبا در نروژ
معماری مفهومی موزه هنرهای ...

با گذر از رودخانه راندسلوا، به پروژه موزه هنرهای زیبا می رسیم،...

نحوه آکوستیک کردن یک اتاق / انواع پوشش های عایق صدا
نحوه آکوستیک کردن یک ...

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید پس برایتان پیش آمده که...

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت