دوره بازپرداخت وام برای مسکن یکم در بافت فرسوده افزایش یافت

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

رئیس سازمان باز‌آفرینی شهری ایران از افزایش دوره باز‌پرداخت تسهیلات در محلات باز‌آفرینی شهری از ۱۲ سال به ۱۵ سال خبر داد.

هوشنگ عشایری با اعلام این خبر گفت: بر اساس پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با تصویب و ابلاغ شورای پول اعتبار، نرخ بهره تسهیلات خانه یکمی در بافت‌های ناکارآمد شهری از ۸ درصد به ۶ درصد کاهش و دوره باز پرداخت آن از ۱۲ سال به ۱۵ افزایش تغییر پیدا کرد.

به گزارش ملک بانک، وی افزود: بر همین اساس کسانی که تا پیش از بلاغ این مصوبه، در بافت‌های ناکارآمد شهری در کلانشهرها تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی دریافت می‌کردند می‌بایست با نرخ سود ۸ درصد و دوره باز پرداخت ۱۲ سال و قسط ماهیانه ۸۶۵ هزار تومان اقساط را باز پرداخت می‌کردند که براساس مصوبه جدید شورای پول و اعتبار نرخ بهره تسهیلات به ۶ درصد کاهش و دوره باز پرداخت به ۱۵ سال افزایش یافت؛ مبلغ قسط هم به ۶۷۵ هزار تومان رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه اجرای شرط خانه اولی را در بافت‌های ناکارآمد شهری الزامی ندانست و اظهار داشت: بر اساس دستور رئیس‌جمهور زوج‌های جوان در تامین مسکن در بافت‌های نارکارآمد شهری در اولویت استفاده از تسهیلات هستند.

به نقل از : جام جم

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت