نگاهی به چهره آینده بشریت با ساعتی برای ۱۰۰۰۰ ساله

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

انسانها موجوداتی هستند که در زمان حال زندگی می کنند اما اغلب نگرانی ها و تفکراتی را به صورت لیست وار از زندگی شخصی و حرفه ای خود مربوط به آینده در ذهن خود دارند، شایع ترین و کوتاه مدت ترین آن نگرانی برای انجام کارها و یا برنامه های آخر هفته است و یا نگرانی های بلند مدت در آینده مانند پرداخت هزینه های مدرسه و دانشگاه فرزندان و یا حقوق و مزایای بازنشستگی برای داشتن یک زندگی سالم و طولانی.

نگاهی به چهره آینده بشریت با ساعتی برای 10000 ساله

 

اما فکر کردن به بیش از طول عمر خودمان کاری بسیار دشوار است و از آن دشوارتر پیش بینی کردن زمانی بسیار طولانی مانند ۱۰٫۰۰۰ سال آینده . با این حال دانشمندان، مهندسان، طراحان و متفکران بیش از ۲۰ سال است روی طراحی و برنامه ریزی یک ساعت ماموت ۱۰٫۰۰۰ ساله که اکنون در حال ساخت در اعماق یک کوه در غرب تگزاس است کار می کنند.

این ساعت که “Clock of the Long Now” نام دارد با اندازه تقریبا ۵۰۰ فوتی خود به صورت کاملا مکانیکی طراحی شده است تا یک بار در هر سال تیک بزند و برای ده هزار سال این عمل را تکرار می کند تا به عنوان یک راه برای کمک به نژاد بشری در رفع موانع در مورد زمان و مکان در چرخه حیات این سیاره قرار بگیرد. هدف از این ایده، سرمایه گذاری در چیزی بزرگتر از یک عمر زندگیست و آن نشان دادن چگونگی برنامه ریزی و ساختن طول عمر است.

این ساعت ۱۰۰۰۰ ساله، ایده دنی هیلز، دانشمند کامپیوتر و بنیانگذار موسسه کاربردی چندرشته ای و موسسه Long Now است که توسط خود هیلز و برند جهانی Network’s Stewart در حال اجرا می باشد. از دیگر شرکای برجسته این پروژه می توان به “جف بزوس”(Jeff Bezos) از آمازون نیز به عنوان به عنوان حامی آن یاد کرد.

طراح صنعتی الکساندر رز، که اکنون مدیر اجرایی و مدیر پروژه بنیاد برای این ساعت است، اولین کارمند Long Now در سال ۱۹۹۷ بود. رز و همکارانش آن سال را به عنوان ۰۱۹۹۷ نوشتند، با استفاده از یک فرمت پنج رقمی طراحی شده برای گسترش مفهوم معمول از زمان تهیه نمودند.

رز می گوید: “تعدادی از استراتژی های لازم برای اجازه دادن به ساعت و مکانیزمی برای گذراندن ۱۰،۰۰۰ سال وجود دارد و تنها چیزهایی که برای تحمل این دوره زمانی طولانی تحمل می کنند  زیرزمینی هستند.” “ما علاقه مند به ساخت یک برج نبودیم، اما چیزی بسیار غریب تر بود که می توانست اشتباه باشد، که می توانست فراموش شود. ما نمی خواستیم این تنها یک هدف بزرگ باشد. “

نگاهی به چهره آینده بشریت با ساعتی برای 10000 ساله

 

آنها برای نصب این ساعت  یک غار کوهستانی و عظیم را در محدوده تگزاس در کشف کردند که به اندازه کافی برای مکانیسم ساعت و نصب تجهیزات مناسب بود. طراحان با استفاده از نرم افزارهای مختلفی پس از انجام تست های متوالی از صحت قطعات ساعت اطمینان حاصل نمودند.

نگاهی به چهره آینده بشریت با ساعتی برای 10000 ساله

“رویدادهای سالگرد ساعت ۱۰۰۰۰ ساله برای سال، دهه، قرن و هزاران سال ثبت می شود. زنگ ساعت نیز گاه گاه بر اساس یک الگوریتم، با ملودی متفاوتی پخش می شود و هیچ گاه در ۱۰٫۰۰۰ سال یکسان نخواهد بود.

 

منبع :   article link 

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معرفی نوع جدیدی از خانه های مدولار در دانمارک
معرفی نوع جدیدی از ...

شرکت دانمارکی Njordrum در حال ارائه مفاهیم نوآورانه ای برای مسکن های...

ترک خوردن سازه های بتنی چه دلایلی دارد و هر کدام نشانه چیست
ترک خوردن سازه های ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری اولین شهر فضایی توسط بنیاد گالاکتیکا
معماری اولین شهر فضایی ...

گروه معماری Asymptote طراحی جدید خود را برای یک مرکز فضایی جهت...

مشاوران املاک تهران برای افزایش معاملات چه راهکارهایی دارند
مشاوران املاک تهران برای ...

مشاوران املاک شهر تهران این روزها بیش از سایر شهرها با نوسانات...

فواید طراحی بیوفیلیک در معماری و فضاهای داخلی
فواید طراحی بیوفیلیک در ...

اگر شخصی بخواهد خود را در یک محیط با آرامش کامل تجسم...

نکات کلیدی در برخورد با مشتریان حضوری مشاوران املاک
نکات کلیدی در برخورد ...

گاهی اوقات یک مشتری به مشاور املاکی مراجعه می نماید و درخواست...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت