معماران شرکت MAD شروع به ساخت یک مجموعه ورزشی همانند کوهها و تپه های طبیعی کرده اند

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

معماران شرکت MAD رسما ساخت و ساز برای محوطه ورزشی Quzhou در چین را آغاز نمودند. تیمی از این کمپانی به رهبری Ma Yansong  محوطه دانشگاه را به عنوان چشم اندازی برای آینده با کوه ها و دریاچه داخل آن به عنوان یک باغ غرق شده طراحی نمودند. طراحی همچون شهری تاریخی در بردارنده یک چشم انداز سورئال، اترئال و آرام  است. محوطه دانشگاهی ۷۰۰،۰۰۰ مترمربع شامل فعالیت هایی مانند یک پارک ورزشی با اشکال طبیعی و ارگانیک است که هزاران سال از تاریخ و فرهنگ در ژجیانگ را شامل می شود.

 

فاز اول و دوم محوطه ورزشی دارای مساحتی حدود ۳۴۰،۰۰۰ مترمربع است که شامل یک استادیوم ۳۰،۰۰۰ صندلی، سالن ورزش در فضای باز، سالن بدنسازی، مجتمع ورزشی ملی، موزه علم و فناوری، محل اقامت در هتل، مرکز جوانان و خرده فروشی ها خواهد بود. بازدیدکنندگان از این مکان نیز تشویق می شوند که از طریق پارک و بالا رفتن و عبور از زمین میان آن، حرکت کنند.زمین هایی برای تپه نوردی از سمت شمال شرقی تشکیل شده است که در آن محلی برای  ژیمناستیک و مرکز آموزشی قرار دارد و از بالای آن فضای عمومی و مناظر طبیعی قابل روئیت می باشد.در قلب این پروژه یک استادیوم  به شکل یک دهانه قرار دارد . این یک “هاله شفاف و شیشه ای” است که در زیر زمین قرار دارد و به عنوان یک استعاره که از مردم دعوت می کند تا در گفتگوی بین زمین و آسمان شرکت کنند.

مرکز ورزشی Quzhou حالت همیشگی ساخت و ساز مدرن شهری رها می کند، و به جای آن تمرکز را بر چشم انداز طبیعی قرار داده است که به عنوان نقطه شروع برای طراحی فضای شهری تعریف می شود.  این ساختمان به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا در طبیعت غوطه ور شوند و چشم اندازهای مسیر پیاده روی نیز در عین حالی که کوهای ایجاد شده همچون آسمان خراش ها در برابر بازدیدکنندگان است این امکان را فراهم می نماید تا یه خوبی از نور در کوهپایه آنها بهره مند شوند.هدف این طرح حفاظت از انرژی سبز و اولویت دادن به مقیاس انسانی در معماری است.

معماران کمپانی MAD بر این باورند که این محوطه ورزشی باید آینده توسعه شهری و گشایش یک دوره جدید را به تصویر بکشد و بر رابطه هماهنگ بین انسان و طبیعت تمرکز نماید.

Ma Yansong بعنوان رهبر این تیم طراحی و معماری گفت :ما نه تنها به این مجموعه به عنوان یک فضای شهری برای ورزش و نزدیکی به محیط زیست نگاه می کنیم بلکه آرزو داریم آن را به یک پارک هنری منحصر به فرد برای ایجاد رابطه ای قوی میان میراث شهری و تاریخی و فرهنگ شناسی تبدیل نماییم.

این دانشگاه یک طرح منحصر به فرد را در پروژه های شهری ارائه می دهد و از آینده ای حمایت می کند که طبیعت می تواند در آن مرکز توجه قرار گیرد.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری آپارتمان فرایبورگ / دفتر معماری، طراحی و تحقیقات میان “MIAN”
معماری آپارتمان فرایبورگ / ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است. آپارتمان مسکونی فرایبورگ در...

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

فراخوان جالب وب سایت آرک دیلی برای ساخت شهرهایی بهتر
فراخوان جالب وب سایت ...

معروف ترین وب سایت معماری جهان یعنی آرک دیلی در سال های...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت