حداقل بودجه و نیروی مورد نیاز برای اجرای کمپین بازاریابی اینترنتی املاک

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

اگر به فکر شروع بازاریابی اینترنتی برای وب سایت و کسب و کار خودتون هستید حتما برآورد هزینه و نیروی کار مورد نیاز این کار، اصلی ترین و اولین قدم در برنامه ریزی اجرا به حساب می آید.حالا چیزی که پس از ورود به تعداد زیادی از وب سایت های خدمات دهنده در این زمینه مشاهده می کنید شاید برای شما نا امید کننده باشد زیرا خبر از اعداد و ارقام بالا و زمان های بسیار طولانی و …. دارد، اما واقعیت چیز دیگری است و زمانی آن را متوجه می شوید که خودتان وارد آن شوید و با تمام جزئیات و راهکارهای کلیدی آن آشنا شوید.
ما در این مطلب سعی داریم تا شما را با بخش کوچکی از بهینه سازی نیروی کار و مدیریت هزینه ها در اجرای کمپین های بازاریابی برای املاک و مستغلات آشنا نماییم.

اول به مبحث تعداد نیروی کار برای اجرای یک کمپین بازاریابی املاک می پردازیم.شما در نگاه اول به نیروهایی برای اجرای بخش های مختلف کار مانند ارسال املاک، طراحی آگهی ها، سئو وب سایت املاک، کار و مدیریت پروفایل های املاک در وبسایت های خدمات دهنده املاک، مدیریت شبکه های اجتماعی، مدیریت تبلیغات متنی، بنری و محتوایی و رپورتاژها در وبسایت های هدف و مدیریت وبلاگ ها و تولید کننده محتوا نیاز دارید.این چیزیست که کاملا منطقی به نظر می رسد و معمولا در مشاوره ها و مقالات به همین شکل نتیجه گیری می شود و در کل اشتباه نیست اما نه اینکه شما برای هر بخش به یک نیروی کار جدا احتیاج داشته باشید! حداقل در شروع کار مطمئنا به این نیروها نیازی نیست.

شما باید ابتدا بخش های مشترک کار را که نیاز به تخصصی مشابه دارند مشخص نمایید و سپس در قدم دوم نیروی متخصص مناسب آن را در موقعیت کاری درست قرار دهید.به عنوان مثال: کار مدیریت تبلیغات متنی، بنری، محتوایی، رپورتاژ آگهی ها همگی توسط یک نفر قابل اجراست مخصوصا در ماههای ابتدایی کار که می تواند براحتی تا 10 الی 18 ماه نیز با همین یک نیرو ادامه یابد زیرا تعداد این تبلیغات در ماه های مختلف سال محدود و بودجه بندی شده است.

تولید محتوای وب سایت یک کار سنگین است و پیشنهاد می کنیم مسئولیت آن به فردی سپرده شود که در زمینه سئو و بهینه سازی نیز اطلاعات خوبی دارد.البته اگر کسب و کار شما یک وب سایت محتوا محور باشد عملا این کار ممکن نیست و به اجبار به دلیل تعداد محتوای زیاد روزانه باید نیروهای تولید محتوا و سئو را جدا نمود، اما از آنجا که در شروع کار معمولا هم محتوا و کم است و به صورت گام به گام زیاد می شود پس با یک نیروی متخصص قابل اجرا است.

مدیریت تمام شبکه های اجتماعی نیز به سادگی می تواند به عهده یک نفر باشد زیرا برای ارسال پست مشترک به صورت همزمان در تمامی شبکه های اجتماعی که اپلیکیشن ها و سرویس های بسیاری وجود دارد که این موضوع مشکل تعدد شبکه های اجتماعی را برای یک کسب و کار به سادگی حل می نماید پس یک نیر وبه سادگی می تواند آن را به انجام برساند و در کنار آن یک مسئولیت جانبی نیز بپذیرد.

در پایان طراحی تمام آگهی های املاک(منظور متنون آگهی است) و همچنین مدیریت پروفایل ها و صفحات کاربری وبسایت های خدمات دهنده به مشاوران املاک(پراپ تک ها) نیز به عهده یک نفر است .با یک حساب سر انگشتی باید بگوییم شما برای اجرای یک کمپین بازاریابی حرفه ای در ماههای اولیه کسب و کار خود نهایتا به 4 نیرو نیاز خواهید داشت اما با کمی مدیریت و هماهنگی این تعداد با 3 نیروی کار مجرب و حرفه ای به سادگی قابل اجراست. پس در شروع بازاریابی املاک و مستغلات در یک آژانس املاک موفق نیازی به تعداد بالایی نیروی کار و صرف هزینه های بسیار بالا نخواهد بود.

اما مبحث مهم بعدی یعنی میزان هزینه ای که برای یک کمپین بازاریابی املاک و مستغلات نیاز است.اگر به سراغ بخش آموزش رفته و روی خودتان سرمایه گذاری کرده باشید حتما به هزینه های درست این کار رسیده اید، اما اگر سراغ مجموعه های دیگر رفته اید حتما الان ماهیانه میلیون ها تومان صرف سئو و بهینه سازی وب سایت خود می نمایید و این تنها یک روی سکه است و هزینه های بسیار دیگری نیز در راه است.

حالا اگر بجای هزینه های ماهیانه خودتان یک دوره سئو و بهینه سازی وب سایت را گذرانده باشید اوضاع چگونه خواهد بود.بله در حالتی که به سایر مجموعه های خدمات دهنده سئو سفارش کار دهید یعنی برای بهینه سازی وب سایت و هر کلمه کلیدی علاوه بر هزینه اولیه هزینه ماهیانه بسیار زیادی نیز تا مدت ها خواهید پرداخت و تازه زمانی که آن کلمه کلیدی به صفحه اول نتایج جستجو(SERP) برسد شروع هزنیه های شما خواهد بود.

آن مجموعه ها نیز قصد و نیت بدی ندارند و کار خودشان را انجام می دهند و کار خلافی هم نمی کنند اما موضوع اینجاست که اگر خود شما یا یکی از پرسنل ثابت شما این مهارت را فراگیرد هزینه های شما به بسیار کمتر از نصف کاهش پیدا می کند.برای درک بهتر کاهش هزینه باید این موضوع را بدانید که اغلب کلمات کلیدی دو تا سه کلمه بدون حتی یک ریال تبلیغات و تنها با سئو و بهینه سازی به صفحه اول نتایج جستجو گوگل خواهند رسید و این یعنی در بخش سئو نیازی به تبلیغات کلیکی و متنی و رپورتاژ نخواهید داشت و ماهیانه چند میلیون تومان صرفه جویی می نمایید.

در این حالت شما تمام بودجه خود را صرف برندینگ خود می نمایید و تبلیغات بنری و محتوایی خود را در سایر وبسایت ها روی گسترش نام تجاری خود برنامه ریزی می کنید.حالا در این زمینه نیز راهکار مناسبی خواهید داشت اگر هنگام وب سایت مورد نظر برای ارسال تبلیغ بجای رنکینگ بالاتر به دو نکته دیگر توجه نمایید.یعنی ممکن است شما وبسایتی را برای تبلیغات انتخاب نمایید که دارای رنک 3 رقمی است اما کیفیت بالایی ندارد و پس از تبلیغ متوجه ورودی پایین آن خواهید شد.

نکته ها:
ابتدا به بانس ریت(Bounce Rate) وب سایت مورد نظر در الکسا دقت نمایید.این شاخص یعنی بانس ریت نشان دهنده نرخ پرش است یعنی وقتی یک کاربر وارد یک وبسایت می شود و بدون هیچ تعاملی از سایت خارج می شود بانس ریت وبسایت شما افزایش میاید و این برای شما خوب نیست.
در توضیح دقیق تر یعنی آنکه کاربری وارد سایتی شود روی منوی محصولات کلیک نماید و بدون اینکه محصولی را بازدید کند یا به منوی دیگری رود بلافاصله از سایت خارج شود.در نرخ پرش یا بانس ریت هرچه این عدد در سایت شما کمتر باشد کیفیت سایت شما و مطالب آن بالاتر است و کاربران بیشتر در آن وقت می گذارنند.پس وقتی به سایتی تبلیغ می دهید و بانس ریتی بالای 50 دارد حتما در انتخاب خود تجدید نظر نمایید. البته همیشه مقایسه باید بین وب سایت های رقیب صورت پذیرد و نه روی یک عدد.یعنی بین دو سایت معروف شما می توانید وب سایتی که بانس ریت پایین تری دارد را انتخاب نمایید.
در قدم بعدی به دامین اتوریتی (Domain Authority) و پیج اتوریتی (page authority) یک وب سایت دقت نمایید.این مولفه ها را می توانید از طریق وب سایت معتبری مانند moz.com بررسی نمایید.این دو مولفه به زبان ساده به شما می گویند یک وب سایت چقدر در موتورهای جستجو موفق است و سئو آن چقدر بهینه است.حالا موارد زیادی مانند کیفیت لینک ها، مطالب، تعداد بک لینک ها و لینک های داخلی و ….. سنجیده می شود تا این امتیازها داده شوند.پس نکته نهایی این است که هرچه اعداد این مولفه ها بالاتر باشد یعنی قدرت وب سایت مورد نظر بالاتر است.البته این یکی از موارد است و اینها در کنار کاربرد و کارکرد نهایی سایت معنا می دهد.یعنی نباید قضاوت خود را تنها به این موارد معطوف نمایید و اینها بخشی از مراحل انتخاب هستند.

قدم سوم و نهایی که از همه مهمتر است همسو بودن وب سایت مورد نظر با کار شماست، یعنی وقتی شما در کار املاک و مستغلات هستید و به دنبال تبلیغات موثر هستید برای شما کارآمد ترین کار تبلیغ در وب سایتی است که خدمات مستقیمی در زمینه املاک و مستغلات ارائه می دهد و این موضوع سال هاست که توسط پلتفرم های بسیار بزرگی مانند گوگل نیز تایید شده است.به عنوان مثال وقتی تبلیغاتی در سایتی انجام می دهید و در آن لینک وب سایت خود را قرار می هید ربات های خزنده گوگل به سراغ آن می روند و بررسی خود را انجام می دهند و زمانی که شما در ارتباط موضوعی با یک سایت با کیفیت قرار گیرید امتیاز خوبی به شما تعلق خواهد گرفت.
حالا اگر بخواهیم برای مجموعه ای بوجه ای به غیر از هزینه های پرسنلی و هزینه سرور وب سایت تعیین نماییم باید بگوییم به راحتی برای رسیدن به رنک 3000 و تعداد لینک های داخلی و خارجی مورد نیاز و رقابتی طی 4 الی 8 ماه در صورتی که سئو وب سایت را فراگرفته باشید و به مجموعه های غیر نسپارید با بودجه ای معادل 900 تا 1.800.000 تومان در ماه که صرف تبلیغات متنی و …. می شود به موفقیت می رسید و در این مسیر مهمترین کار ارسال آگهی روزانه املاک در یک پراپ تک و وب سایت شما و همچنین تولید یک تا دو عدد محتوای اختصاصی در بهترین حالت است زیرا یک سایت املاک یک مجله نیست که محتوای روزانه زیادی بخواهد اما تعداد آگهی های املاک شما هرچه بیشتر باشد به نفع شماست اما دقت داشته باشید نمی توانید تعداد آگهی های روزانه خود را به صورت سینوسی تغییر دهید و یا با کاهش بسیار زیاد مواجه نمایید زیرا در این حالت با الگوریتم های تنبیهی گوگل دست و پنجه نرم خواهید نمود.وقتی که شما خوراک وب سایت خود را افزایش می دهید ربات های خزنده گوگل یا همان کراولر یا اسپایدر های گوگل بعد از مدتی به آنها عادت می کنند و در همان زمان های مقرر به سایت یا صفحات شما سرکشی می کنند و قتی چندین بار با کاهش فعالیت شما مواجه شوند شما با افت اعتبار مواجه خواهید شد.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
معماری باشگاه ورزشی دشت ...

شرح متن ارائه شده توسط : این ساختمان یکی از ساختمان های...

راهنمای جامع املاک و مستغلات
راهنمای جامع املاک و ...

املاک و مستغلات یک صنعت قدیمی در تمامی جوامع است و نیاز...

معماری مفهومی موزه هنرهای زیبا در نروژ
معماری مفهومی موزه هنرهای ...

با گذر از رودخانه راندسلوا، به پروژه موزه هنرهای زیبا می رسیم،...

نحوه آکوستیک کردن یک اتاق / انواع پوشش های عایق صدا
نحوه آکوستیک کردن یک ...

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید پس برایتان پیش آمده که...

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت