مصالح جدیدی که معماران باید درباره آن بدانند (مواد با انرژی پایدار)

نوشته شده توسطسمیه آقایی نژاد
پست قبل

مصالح جدیدی که دارای انرژی پایدار بوده و بیشترین همگامی با محیط زیست دارند.جدیدترین عایق ها و بهترین جذب کننده های انرژی چیزی که صنعت ساختمان سازی هر روزه بیشتر و بیشتر به دنبال آن خواهد بود.

مصالح جدید و این سوال که آیا معماران در حال تلاش برای برآوردن چالش معماری ۲۰۳۰ و یا دنبال کردن مأموریت خود برای صرفه جویی در انرژی هستند، در هر صورت آنها این فرصت را دارند تا ساختمان هایی را طراحی کنند که می توانند انتشار کربن را محدود و در تغییر شرایط آب و هوایی مقاوم باشند.

در طی این تحقیقات جدید معماران که برای رسیدن به اهدافشان انجام میشود، یک موج جدید شیمی و علوم مواد، مواد ابتکاری و ساخت سیستم جدید و نوآورانه به بازار ساخت و ساز آورده است. در ساخت این متریال های جدید به موضوع پرگشت پذیری آنها به طبیعت نیز دقت زیادی شده است.

به عنوان مثال: عایق فوم پیشرفته به روکش چند لایه، که نسل بعدی از مواد با کارایی بالا هستند، باعث تسریع در طراحی انرژی می شود.

حالا بیاید کمی بیشتر درباره برخی از این نوآوری های جدید بدانیم؛

۱ – سیستم های دقیق قدرتمند با فناوری نانو

محققان دانشگاه پرینستون پیش بینی می کنند که پنجره های هوشمند آینده می توانند در هزینه های انرژی تا ۴۰ درصد صرفه جویی کنند. محققان یک نوع جدید از پنجره هوشمند ایجاد کرده اند که میزان نور و گرما را که وارد ساختمان می شود کنترل می کند و خود سلول های خورشیدی شفاف را در خود پنجره فعال می کند.

این تکنولوژی بر روی یک شیشه به عنوان یک فیلم نازک ذخیره می شود و محققان در تلاشند تا یک نسخه انعطاف پذیر را که می توان به راحتی بر روی پنجره های موجود اعمال کرد، گسترش دهند. در نهایت، صاحب خانه ها و مدیران ساختمان می توانند از یک برنامه بر روی تلفن خود استفاده کنند تا مقدار نور خورشید را از طریق یک پنجره در طول روز تنظیم کنند تا به صرفه جویی در هزینه های گرمایش و سرمایش کمک کنند.

 

مصالح جدیدی که معماران باید درباره آن بدانند (مواد با انرژی پایدار)

۲ – محصولات چوبی مهندسی

پانل های تخته چند لایه (CLT) یک ماده نسبتا جدید برای معماران است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به اهداف طراحی کمک کند. CLT مزایای خاصی از لحاظ بهره وری انرژی در مقایسه با چوب ارائه می دهد. CLT همچنین می تواند در ابعاد تا ۱۰ فوت عرض، ۴۰ فوت طول و بیش از یک پا ضخامت ساخته شود. با محصولات چوبی مهندسی، الیاف چوب را تقویت می کنند و به طور بالقوه قوی تراز پلاستیک بوده و کاملا قابل بازیافت میباشد.

 

مصالح جدیدی که معماران باید درباره آن بدانند (مواد با انرژی پایدار)

۳ – پانل های عایق (SIPs)

اجزای اصلی SIPs ، فوم و رشته های (OSB)است،که باعث هدر رفت انرژی کمتر و استفاده کمتر از مواد خام را برای تولید بیشتر از دیگر سیستم های ساختمان است. بسیاری از حرفه ای های صنعت ساختمان در جهان در حال حاضر برای بهره وری انرژی به پانل های SIP تکیه میکنند و پیشرفت های جدید در ابن نوع پانل و عایق ها مبحث صرفه جویی انرژی در ساختمان سازی را تقویت خواهد کرد. SIP ها همچنین می توانند معماران را در دستیابی به گواهینامه LEED Platinum و استانداردهای Passive House کمک کنند.

 

مصالح جدیدی که معماران باید درباره آن بدانند (مواد با انرژی پایدار)

۴ – پانل عایق خلاء (VIP) مزیتی برای خانه های کوچک

روند ساخت و ساز نشان می دهد که خانه ها روز به روز کوچکتر می شوند و VIP ها می توانند یک راه حل موثر و صرفه جویی در فضا برای عایق ارائه دهند. اجزای VIP شامل یک ماده هسته متخلخل است که در یک پاکت هوادهی محصور شده اند. هوایی که در این لایه ها به دام افتاده تخلیه می شود و پس از آن پوشش بسته بندی می شود. شورای تحقیقات ملی کانادا (NRC) این پنل های عایق بندی بام را برای مدت پنج سال در تاسیسات NRC نظارت و آنالیز کرده است و دریافت که برخی از VIP ها پیش بینی میشود که بیش از ۸۰ درصد از عملکرد حرارتی آنها پس از ۳۰ سال حفظ شود.

 

مصالح جدیدی که معماران باید درباره آن بدانند (مواد با انرژی پایدار)

۵ – نور روز باعث افزایش کارایی می شود

روکش دیوار بخش مهمی از تاثیر بصری ساختمان است و همچنین پل ارتباطی حرارتی و محیطی آن و یکی از دلایل اصلی از دست رفتن انرژی در یک ساختمان است. برای دستیابی به نیازهای روزانه و کارایی انرژی، به عنوان مثال، ورق های پلی کربنات پر از ژل نانو می توانند در دیوار و سقف شفاف در یک سیستم چند منظوره جدید استفاده شوند . ورق های پلی کربنات نیز با دوام ۲۵۰ برابر مقاومت بیشتری نسبت به شیشه ای و عملا ناپیوسته هستند. آنها برای تحمل از -۴۰ تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد (-۴۰ تا ۲۴۰ F) آزمایش می شوند و می توانند به شدت، در مقابل شرایط بد جوی و آب و هوایی مقاومت کنند.

نانو لوله های عایق که برای پر کردن ورقه های پلی کربنات استفاده می شوند، شامل پلیمرهای مصنوعی یا پلیمرهای biopolymers هستند که از لحاظ شیمیایی یا فیزیکی با یکدیگر در ارتباط هستند تا بتوانند به کارآیی انرژی کمک کنند.

 

۶ – پانل های دیواری نسل بعدی انرژی را ذخیره می کنند

ساخت خانه های جدید نیاز به بسیاری از مواد دارند، بسیاری از آنها به طور کامل استفاده نمی شود، و نیاز به دفع زباله است. نسل جدیدی از پانل ها برای خانه ها، یک نمونه از یک راه حل کارآمد تر انرژی را ارائه می دهد. این گزینه از پانل ها ممکن است نیاز به ۴۰ درصد چوب کمتر داشته باشد و به طور بالقوه ۹۸ درصد از ضایعات تولید شود.

این نوع جدید از دیواره های پانل شده جایگزین پوشش بیرونی سنتی با ترکیبی از polyisocyanurate (پلی ایزو) عایق پیوسته در فوم پلی یورتان (SPF) بیرونی و اسپری در حفره دیوار است که هر دوی آنها در یک تابلوی فلزی نصب می شوند. عایق پیوسته با مفاصل نواری است، همچنین به عنوان مانع مقاوم در برابر آب و هوا عمل می کند.

 

۷ – سیستم های پوشش دهنده گیاهی (همچنین به عنوان “سقف های سبز” شناخته می شود)

بسیاری از معماران متوجه هستند که سیستم های روکشی مدرن می توانند از نفوذ آب به ساختمان جلوگیری کنند و همچنین باعث کاهش جریان آب باران، کاهش فشار بر سیستم های فاضلاب شهری و کاهش آلودگی مرتبط با آبراها شوند. شاید چیزی که کمتر شناخته شده است این است که چگونه سیستم های خاص می توانند طول عمر سقف را افزایش دهند و به نوبه خود سالانه پس از سال ها افزایش بهره وری انرژی را افزایش دهند؟ غشاء ضد آب که در سیستم های بام سبز استفاده می شود، این پوشش های سبز از اثرات اشعه ماوراء بنفش و شدت دما جلوگیری می کند.

بر طبق آمارهای جهانی، بسیاری از این سقف های سبز در حال حاضر بیش از ۳۰ سال است که بدون مشکل به کار خود ادامه میدهند.این نوع سقف ها همچنین میتوانند در صورت تعبیه زیرساخت مناسب آب باران را به خوبی ذخیر و سپس آب باران گرفته شده می تواند برای آبیاری کردن گیاهان مورد استفاده قرار گیرد و نیازهای آبیاری را تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

۸ – چاپ ۳D نوآورانه عملکرد حرارتی را بهبود می بخشد

یک روز به زودی، عناصر بیرون ساختمان را می توان با چاپگرهای سه بعدی سه بعدی چاپ کرد تا بهره وری آنها بسیار بیشتر شود. پژوهشگران هلند اخیرا این ایده را آزمایش کرده اند؛ با استفاده از یک سیستم نمایش سه بعدی چاپ شده برای بهینه سازی عملکرد حرارتی ساختمان تحقیقات موثری انجام داده اند. این سیستم به عنوان Spong3D شناخته شده است، و یسیار سبک است.

محققان معتقدند که مواد جدید یکپارچه چندین توابع برای بهینه سازی عملکرد حرارتی با توجه به شرایط آب و هوایی مختلف در طول سال را دارا هستند. آن را با ادغام حفره های هوا برای عایق حرارتی و کانال در سطوح بیرونی که جرم حرارتی متحرک را ذخیره می کند طراحی کرده اند. Spong3D در مرحله اثبات مفهوم است و تحقیقات بسیار امیدوار کننده است.

امیدواریم مطلب بالا به نقل از Todd Sims مدیر توسعه زنجیره ارزش در شورای شیمی آمریکا(ACC)؛ برای شما جالب و مفید بوده باشد .

نظرات خود را در باره مصالح و مواد آینده در صنعت ساختمان در انتهای همین مطلب درج نمایید .

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

چگونه یک دیوار آجری پیچیده را با واقعیت افزوده می سازند؟
چگونه یک دیوار آجری ...

با ترکیب واقعیت افزوده (augmented reality) با فضا و محیط داخلی؛ Fologram...

تفاوت یک مشاور املاک با کارگزار املاک چیست؟
تفاوت یک مشاور املاک ...

آیا میدانید تفاوت مشاوران و کارگزاران املاک چیست؟نماینده یا مشاور املاک شخصی...

معماری آپارتمان فرایبورگ / دفتر معماری، طراحی و تحقیقات میان “MIAN”
معماری آپارتمان فرایبورگ / ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است. آپارتمان مسکونی فرایبورگ در...

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت