تجدید نظر درباره معماری شهرها در مقابل تغییرات اقلیمی و مهاجرت

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

مهاجرت به عنوان یکی از نتایج تغییرات آب و هوایی به صورت روزافزونی آغاز شده است. و در عین حال این امر برای دولت ها بسیار مهم است؛ به خصوص در یک لحظه جهانی، که به نظر مهاجرین بی توجه است، در عین حال نگرانی نابودی میراث کشورها به دلیل مهاجرت را نیز ناگزیر خواهد بود. در مناطقی مانند اسکاتلند، افزایش سطح دریا، سایت های باستانی را در خطر قرار داده است. همان مورد در کشورهای جزیره ای در اقیانوس آرام نیز وجود دارد. خطرهای زیست محیطی روز به روز بیشتر می شود و  شهرها نیز در سراسر جهان به اشکال انعطاف پذیر بیشتری در معماری و برنامه ریزی شهری فکر می کنند تا بتوانند از شوک های کوتاه مدت و فشارهای بلندمدت به عنوان وسیله ای برای اطمینان از آینده خود استفاده کنند.

اثرات تغییرات آب و هوایی جهانی در تمام جنبه های زندگی انسانی فراگیر و مهاجم است. تحقیقات نشان می دهد که سلامت انسان، حیاتی اقتصادی، کشاورزی و تولید مواد غذایی، مسکن و زیرساخت ها و ثبات سیاسی همه تحت تأثیر تغییرات اقلیمی خواهند بود. با این حال، شدت اثرات تغییرات آب و هوایی از لحاظ جغرافیایی تعیین شده است و به صورت غیرمستقیم در مناطق توسعه یافته در مقابل کشورهای توسعه یافته احساس می شود.

 

برخی از مناطق آسیب پذیر جهان در برابر تغییرات آب و هوایی عبارتند از: جزایر کوچک، مناطقی با عرض جغرافیایی بالایی یا نزدیک به آبهای بزرگ مانند مناطق اطراف رودخانه های گنگ، یانگ تسه و رود نیل، جوامع مبتنی بر کشاورزی، اقلیم، مناطق گسترده و شهرک های ساحلی. بسیاری از شهرهای بزرگ در سراسر جهان در امتداد ساحل یا آبهای بزرگ قرار دارند، و بسیاری از جمعیت شهری با تراکم جمعیت بسیار ضعیف از نیروهای تغییرات آب و هوایی را نشان می دهند.

 

با این وجود، تفاوت بسیار بزرگی میان شهرها و ملل وجود دارد که باید برای پیامدهای ناشی از تغییرات آب و هوایی هزبنه آن را بپردازند. مهاجرت و اسکان مجدد، یکی از تهدیدات مهیج و محسوس برای جمعیت های آسیب پذیر است که به دلیل تغییرات آب و هوایی و گرمایش جهانی، به عنوان “پناهندگان آب و هوایی” آواره می شوند، که بسیاری از آنها از جنوب جهان می آیند. نیمکره جنوبی نیز اکثریت جمعیت شهری فعلی و آینده جهان و همچنین بعضی از نمونه های بزرگ از فقر، نابرابری و تفاوت های اقتصادی و اجتماعی را در اختیار دارد.

به عنوان یک نتیجه از تفاوت سیستماتیک و تاریخی ریشه در حیات اقتصادی و تسلط سیاسی در مناطق توسعه یافته در مناطق کمتر توسعه یافته و در حال توسعه جهان، راه حل های جهانی برای تهدیدات مختلف از تغییرات اقلیمی – و جمعیت بیشتر در معرض خطر بیشتر از هر موضوع مربوطه – به میزان قابل توجهی در نرخ پاسخ و اثربخشی درازمدت تغییر یافته است.

 

بسیاری از معماران، برنامه ریزان و طراحان از تغییرات اقلیمی به عنوان یک فرصت برای تغییر شکل های سرسختانه و انعطاف پذیر استفاده می کنند و از سیاست ها و شیوه های در حال ظهور در مقیاس جهانی، ملی و محلی که برای مبارزه با فشارهای تغییرات اقلیمی در جهت کاهش آنها بهره می برند.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری آپارتمان فرایبورگ / دفتر معماری، طراحی و تحقیقات میان “MIAN”
معماری آپارتمان فرایبورگ / ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است. آپارتمان مسکونی فرایبورگ در...

دلیل ترک خوردن سازه های بتنی چیست؟
دلیل ترک خوردن سازه ...

ترک درسازه های بتنی می توانند با توجه به ضخامت آنها به...

معماری ویلای شماره 12 / استودیو نوآر
معماری ویلای شماره 12 ...

توضیحات متن توسط معماران پروژه ارائه شده است؛ ویلا شماره 12 یکی...

لیست ثروتمندترین مشاوران املاک جهان از نگاه مجله فوربز
لیست ثروتمندترین مشاوران املاک ...

فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای املاک و مستغلات در جهان به باور عموم آمریکایی...

فراخوان جالب وب سایت آرک دیلی برای ساخت شهرهایی بهتر
فراخوان جالب وب سایت ...

معروف ترین وب سایت معماری جهان یعنی آرک دیلی در سال های...

بهترین هشتگ های اینستاگرام برای املاک و مستغلات چیست؟
بهترین هشتگ های اینستاگرام ...

در این مقاله می خوانید: +هشتگ املاک چیست؟ +چه تعداد هشتگ باید...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت