سعادت آباد محله ای لوکس و مناسب برای زندگی آرام/قیمت روز اجاره و خرید خانه

نوشته شده توسطتحریریه
پست قبل

موقعیت جغرافیایی و بافت محله سعادت آباد
سعادت آباد محله ای لوکس و اعیان نشین در شمال غرب شهر تهران است که در نزدیکی کوهپایه های جنوبی رشته کوه البرز و در منطقه 2 شهرداری تهران واقع شده است.محله مرفه وخوش منظره و پرطرفدار سعادت آباد، از سمت شمال به کوی فراز، از سوی جنوب به شهرک غرب و از شرق به بزرگراه چمران منتهی و از شمال شرق به اوین، از سمت شمال غربی به فرحزاد می رسد.خیابان های اصلی سعادت آباد نیز شامل:خیابان ۲۴ متری،علامه،سرو و همچنین بلوار پاکنژاد و بلوار شهرداری وبلوار فرحزادی است.قسمت اعظم محله سعادت آباد نوساز بوده و به داشتن آپارتمان های مسکونی و مراکز اداری تجاری لوکس معروف است.

دلیل نامگذاری سعادت آباد

سید ضیاءالدین طباطبایی در سال ۱۳۲۷ خورشیدی ده مخروبه و بدون سکنه‌ای که زمین‌های آن ریگزار بوده و اربابی داشته‌است را خریداری می‌کند. در شروع کار با استخدام آشنایان یزدی و کشاورزان که همه سید بودند این ده را سادات آباد نام‌گذاری می‌کند که گندم کاری، یونجه کاری و پرورش خرگوش از نوع آنغوره انجام می‌دادند. او از طریق فروش گوشت خرگوش به مغازه‌های چهارراه استانبول و فروش پوست خرگوش و پشم آن برای تولید کلاه و پالتو به بازرگانان و به دست آوردن پول از این راه هرچه خرابه بوده را آباد می‌کند و به آب می‌رساند.

همراهی نمودن کارگران و رهبری سید ضیاءالدین طباطبایی به منطقه آبادانی بخشید و با اضافه شدن کارگران غیر سید و تلفظ آسانتر سادات به سعادت تبدیل شد. گندم مزارع سید ضیاءالدین طباطبایی تأمین‌کنندهٔ غلهٔ بسیاری از مناطق تهران شد. انواع میوه‌های مرغوب آن زمان از باغ‌های سید ضیاءالدین طباطبایی (در سعادت آباد) تأمین می‌شد. او به پیشنهاد سر ریدر بولارد سفیر انگلستان در آن زمان به پرورش نوعی خاص از خرگوش پرداخت و در طول ۱۰ سال به‌طور مداوم ۱۵ هزار خرگوش در مزارع سعادت آباد پرورش داد.

 

بزرگراه ها و مسیرهای ارتباطی اصلی سعادت آباد

بزرگراه یادگار امام از شمال و بلوار فرحزادی از غرب سعادت‌آباد می‌گذرند. مناطق کوی فراز و شهرک مخابرات (بهرود) نیز در شمال سعادت‌آباد و در دامنهٔ کوه واقع هستند.همچنین بلوار اصلی سعادت آباد، از جنوب به بلوار دریا و از شمال به بزرگراه یادگار امام (اوین) متصل شده است. میدان کاج نیز به عنوان قدیمی‌ترین و مهم ترین میدان سعادت آباد در میانهٔ این بلوار واقع شده است.
بلوار اصلی سعادت آباد نیز در امتداد شمال به جنوب بوده و خیابان های 24 متری سعادت آباد و علامه درقسمت شرقی بلوار اصلی سعادت آباد و در موازات آن و بلوار فرحزادی و پاکنژاد قرار گرفته است.نکته جالب در مورد خیابان 24 متری این است که برخلاف سایر بخش های سعادت آباد، به طور کامل مسکونی بوده و فاقد هر نوع مرکز تجاری است و به دلیل آرامش آن منطقه محبوبی برای سکونت به حساب می آید.

خیابان اصلی شرقی – غربی سعادت آباد نیز بلوار سرو است که بلوار دریا نیزدر ضلع جنوبی سعادت آباد و در موازات آن قرار گرفته است و در واقع مرزی بین سعادت آباد و شهرک غرب به حساب می آید.ادامه خیابان ۲۴ متری به سمت جنوب، پس از عبور از میدان فرهنگ، بلوار فرهنگ نام دارد که شرکت‌های تجاری بزرگ و معتبری در ابتدای آن قرار دارند. ضمناً باید اضافه نمود در این محله تعداد بسیاری کافه و رستوران وجود دارد که این محله را تا پاسی از شی همراه با تردد خودروهای لوکس در منطقه بیدار نگاه می‌دارد.

میدان فرهنگ را که به سمت غرب برویم به بلوار سرو شرقی می رسیم و در اواسط آن علامه قرار گرفته که از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است.قبل از احداث بزرگراه نیایش در اواخر دهه هفتاد شمسی، تمام خیابانهای سعادت آباد در شمال و جنوب مستقیماً به هم متصل بودند اما اکنون خیابان علامه در سمت شمال و جنوب بزرگراه نیایش به هم متصل نیستند. با احداث روگذر در سال ۹۴، شمال و جنوب بلوار شهرداری به یکدیگر متصل شده‌اند.

خیابان علامه شمالی شامل مجتمع‌های متعدد تجاری-مسکونی بوده و از پاساژها و مجتمع‌های تجاری شیک و متنوعی از جمله مجتمع‌های تجاری علامه و توس و مجتمع تازه احداث دیدار و مجتمع رویال سعادت آباد در تقاطع بلوار ایران زمین و جنوب بلوار سعادت آباد واقع شده. این محله از رستورانهای ایتالیایی لوتوس و رومانا برخوردار است. همچنین این محله میزبان رستوران‌های خوب ایرانی همچون نارنجستان و نایب وجود داشته و رستوران‌های فست فود معروف مانند پرپروک و برگرلند و باماهاس و هایدا و باروژ و باگت و … وجود دارد.

خیابان علامه جنوبی پس از بزرگراه نیایش آغاز می‌شود. این خیابان از جنوب به بلوار دریا (مرز شهرک غرب و سعادت آباد) و از شرق به بلوار فرهنگ مرتبط است. البته پاساژهای دیگری بمانند رویال سعادت آباد، مجتمع تجاری دیدار و همچنین پاساژ پرواز در محدوده این منطقه پراکنده هستند. همچنین نمایشگاه‌های خودرویی بزرگ در بلوار فرحزادی، بلوار۲۴ًمتری، چهارراه سرو (میدان سرو)، کوی فراز و علامه وجود دارد.

در سمت غربی بلوار اصلی سعادت آباد، بلوارهای شهرداری، پاکنژاد و فرحزادی قرار گرفته اند. شرقی‌ترین این بلوارها شهرداری است و غربی‌ترین آن‌ها فرحزادی است هر کدام از آن‌ها به ترتیب منتهی به بلوار جوریکی با همان ذبیحی و میدان بهرود و فرحزاد راه دارند.
هر کدام از این بلوارها چشم‌انداز خاص خود را دارند بلوار شهرداری چشم‌انداز برج‌های انتهایی کوی فراز را داشته و نمای زیباتری نسبت به دو بلوار دیگر دارد در ادامه بلوار پاکنژاد نمای مجتمع‌های مسکونی ماهان را دارد و در لاین به سمت جنوب آن نمایندگی رنو و تویوتا موجود است و در ضلع جنوبی میدان شهرداری نمایندگی ب. ام؛ و واقع شده.

در شمال سعادت آباد و در دامنهٔ کوه با توجه به آب و هوای خوب، مناطق تفریحی و توریستی متعددی وجود دارد یا در دست احداث است. منطقه تفریحی و توریستی درکه (اوین درکه) یکی از مناطق تفریحی سابقه دار و قدیمی تهران است که در شمال شرقی سعادت آباد (اما نه متصل به آن) واقع شده‌است. در شمال غربی سعادت آباد هم منطقه تفریحی فرحزاد قرار دارد که از مناطق تفریحی قدیمی تهران است. همچنین در شمال سعادت آباد و در منتهی‌الیه شمال شهرک مخابرات، پارک بوستان کوهستان که شامل جاذبه‌های متعدد گردشگری و تفریحی خواهد بود، در حال احداث است.هتل اسپیناس پالاس، بزرگترین و مدرن‌ترین هتل پنج ستاره ایران در شمال سعادت آباد و در ضلع شمال غربی میدان بهرود واقع شده‌است. این محله محل سکونت بسیاری از هنرمندان و ورزشکارها و سیاستمدار مهم ایرانی است.

وضعیت مترو و ایستگاههای تاکسی و بی آرتی در سعادت آباد

سعادت آباد دارای ایستگاه مترو و بی آر تی نیست اما نبش پارک سنگی پایین‌تر از میدان کاج هم تاکسی‌های آزادی، ونک، انقلاب و میدان صنعت مستقر هستند. از میدان صنعت هم به تمامی نقاط تهران دسترسی خوبی خواهید داشت. البته خط 7 مترو تهران نیز در دست ساخت است و در آینده به سعادت آباد خواهد رسید.

خیابان های مهم سعادت آباد

خیابان سعادت‌آباد (بلوار اصلی شمالی – جنوبی)، خیابان سرو (بلوار اصلی شرقی – غربی)، خیابان فرهنگ، خیابان بیست و چهار متری، خیابان شهرداری، خیابان آسمان‌ها، خیابان صرافها، خیابان دشت بهشت، خیابان علّامه، خیابان پاک‌نژاد، خیابان ریاضی بخشایش، خیابان ارغوان، خیابان درختی، خیابان پامچال، خیابان مروارید، خیابان صدف، خیابان شکوفه، خیابان لادن (کوی فراز)، خیابان فراز (کوی فراز)، خیابان پویش (بهرود)، خیابان پرورش (مخابرات)، خیابان بهزاد، کوی فراز، شهرک بوعلی با ۶ فاز، ۱٬۲٬۳٬۴٬۵٬۶.

بلوارهای مهم سعادت آباد

بلوار شهرداری، بلوار بهزاد، بلوار ۲۴ متری، بلوار دریا، بلوار پاک نژاد، بلوار جوریکی (ذبیحی)، بلوار پیام، بلوار شهید فرحزادی، بلوار درختی، بلوار شهید حافظی، بلوار امام زاده، بلوار بهرود، بلوار پژوهش، بلوار پرواز، بلوار آتش‌نشانی، بلوار مطهری، بلوار پرورش.

میدان‌های مهم سعادت آباد

میدان کتاب (بوستان سابق)، میدان شهید تهرانی مقدم (کاج سابق)، میدان قیصر امین‌پور (شهرداری سابق)، میدان سرو (این میدان اکنون به یک چهارراه تبدیل شده‌است، ولی کماکان میدان خوانده می‌شود)، میدان فرهنگ، میدان بهرود.

مساجد و مراکز مذهبی سعادت آباد

مسجد المهدی (عج)میدان بهرود، مسجد الرسول(ص)میدان شهید تهرانی مقدم (کاج سابق)، مسجد قدس(بلوار دریا و در مرز بین سعادت آباد و شهرک غرب)، مسجد صاحب الزمان(نرسیده به میدان کتاب، نبش آسمان نهم شرقی)

ادارات و مراکز مهم سعادت آباد
شهرداری منطقه ۲
زندان اوین
سفارت نیکاراگوئه

 

بوستان ها و پارک های سعادت آباد

بوستان سعادت آباد، مدیریت، سعادت، دلاوران، آبشار، شکوفه، سنگی، ستایش، علامه، شب بو، دریا، آسمانها، ارغوان، پارک پرواز، کوهسار، مولانا و تعداد زیادی از پارک ها در جای جای سعادت آباد.خوشبختانه سعادت آباد دارای پارک ها و فضای سبز بسیار زیادی است و همین مورد یکی از نقاط قوت این محله برای سکونت در آن به حساب می آید.

 

مراکز خرید، تفریحی ورزشی سعادت آباد

سینما اریکه ایرانیان، پارک ژوراسیک، باشگاه کوش، کلوپ ورزشی صبا، باشگاه ورزشی مهروماه، باشگاه مدرن رویال سعادت آباد و ….

 

هتل ها و رستوران های سعادت آباد

هتل پارسیان آزادی، هتل اسپیناس پالاس، هتل پارسیان اوین
و اما برخی از بهترین رستوران های سعادت آباد: رستوران نارنجستان، رستوران نایب، سفره خانه شب های سرو، رستوران شیلا، باگت، پیتزا رم، فست فود فرید، سوخاری برگر، پیتزا پنجره، اسپرلوس، غذای الیتالیایی هیچ، فست فود روان، ایتالیایی مورانو و دهها رستوران دیگر….

 

دانشگاه‌ها ، مدارس و مراکز آموزشی سعادت آباد

دانشگاه آزاد غرب ساختمان گروه فنی مهندسی، دانشگاه آزاد غرب ساختمان انسانی، دانشگاه آموزش عالی غیرحضوری پیام نور، دانشگاه طب آموزی سنتی ساختمان جدید طبیبان، دانشکده فنی حرفه ای تهران، دانشگاه صنایع غذایی و علوم تغزیه، دانشگاه علمی کاربردی ساختمان گروه فنی مهندسی، دانشگاه امام صادق، دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی. ابتدایی دخترانه آتیه (غیردولتی)، ابتدایی پسرانه سعادت آباد، ابتدایی پسرانه باغ دانایی(غیردولتی)، ابتدایی پسرانه مهر هشتم، متوسط دوره اول پسرانه آینده سازان (غیر دولتی)، موسسات زبان آفرینش، ایران‌مهر، ایران‌اروپا، سفیر و مجتمع فنی تهران،

 

مراکز درمانی و بیمارستان‌های سعادت آباد

بیمارستان شهید مدرس، بیمارستان پارسیان، بیمارستان عرفان، بیمارستان آتیه، بیمارستان بهمن، کلینیک سعادت آباد، کلینیک متین، درمانگاه شبانه روزی سورن، داروخانه دکتر عظیم زاده مقدم، درمانگاه شبانه روزی ماهان، مرکز پزشکی بهرود….


خرید و فروش خانه و آپارتمان در سعادت آباد

براساس آخرین آمار معاملات خرید و فروش خانه و آپارتمان در سعادت آباد یک واحد 17 سال ساخت با متراژی در حدود 94 متر به قیمت 1.830.000.000 میلیون تومان معامله گردیده است یعنی پیزی در حدود قیمت متری 19.468.000تومان و یک خانه یک سال ساخت و نوساز نیز در محله سعادت آباد با متراژی در حدود 97 متر به قیمت 1.860.000.000 میلیون تومان معامله گردید یعنی قیمتی در حدود متری 19.176.000 تومان .همچنین یک خانه قدیمی 20 سال ساخت نیز با متراژ 145 متر با قیمت 1.500.000.000 میلیون تومان معامله شد که قیمت متری آن چیزی در حدود 10.344.000 تومان می باشد.با توجه به آمار کلی و مقایسه ای سعادت آباد از فروردین ماه 98 تا اواسط تیرماه، معاملات خرید و فروش خانه و آپارتمان مسکونی در این محله محبوب اکثرا در کانال قیمتی بین 9 میلیون تا 20 میلیون تومان در جریان است.


رهن و اجاره خانه و آپارتمان در سعادت آباد

رهن و اجاره خانه و آپارتمان در محله سعادت آباد بر اساس آخرین آمار معاملات مسکن به این شرح است که در خرداد ماه 98 یک واحد آپارتمان 92 متری 8 سال ساخت با قیمت ودیعه 233.000.000 تومانی و اجاره ماهیانه 3.000.000 تومانی به قرارداد رسیده است و در همین محله یک واحد 16 سال ساخت 136 متری با ودیعه 100.000.000 میلیونی و اجاره ماهیانه 6.700.000 تومانی معامله گردیده است.وضعیت اجاره نوسازها نیز به این شکل بوده است که یک واحد آپارتمان نوساز 3 سال ساخت 85 متری با ودیعه 260.000.000 میلیونی و اجاره ماهیانه 2.000.000 تومانی معامله شده است .در کل و با توجه به کلیه معاملات ار فروردین ماه 98 تا 15 تیر ماه و ابتدای تابستان 98 معاملات رهن و اجاره خانه و آپارتمان در سعادت آباد در مبالغی با ودیعه 50 تا 400 میلیونی و اجاره ماهیانه 2.000.000 تا 10.000.000 تومانی در جریان است.


مشاهده نسخه pdf مقاله : سعادت آباد محله ای لوکس و مناسب برای زندگی آرام/قیمت روز اجاره و خرید خانه


ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

محوطه سازی برای حیاط خانه و ویلا
محوطه سازی برای حیاط ...

آیا می خواهید یک محوطه و باغ زیبا برای ویلای خود داشته...

راهنما و آموزش نگارش حرفه ای آگهی املاک
راهنما و آموزش نگارش ...

برای نوشتن یگ آگهی املاک جذاب باید بدانید مشتریان به دنبال چه...

دهکده ساحلی الیت یک شهرک ویلایی لوکس / اجرا :B.P. BUILDERS CANADA INC
دهکده ساحلی الیت یک ...

دهکده ساحلی الیت یک شهرک ویلایی کاملا لوکس، در پنج تیپ متفاوت...

چرا تعمیر و نگهداری ساختمان مهم است؟
چرا تعمیر و نگهداری ...

تعمیر و نگهداری ساختمان مخصوصا برای شرکت ها و اجاره دهنده هایی...

آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مشاوران املاک
آموزش بازاریابی شبکه های ...

آینده بازاریابی املاک و مستغلات در اینترنت و محیط وب است و...

نوسازی منحصربه فرد یک آپارتمان در تهران / دفتر معماری رویداد
نوسازی منحصربه فرد یک ...

این آپارتمان یکی از آپارتمان های موجود در تهران است که توسط...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت