آیا تاکسی های پرنده اوبر “Skyports” به محدوده شهرها میروند

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

شرکت اوبر “uber” تصاویری از آینده کسب و کار انقلابی خود در ضمینه تاکسی های پروازی به اشتراک گذاشت.پروژه “Uber Elevate” در سال ۲۰۲۳ در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

همانطور که توسط وبسایت  The Verge گزارش شده است، برای تحقق این چشم انداز در آینده نزدیک؛ اوبر از شرکت های معماری دعوت کرده است تا با ارائه طرح های خود برای پروژه  “Uber Air Skyports” در این رقایت جذاب شرکت نمایند. این طرح شامل یک فرودگاه و سیستم پرواز برای تاکسی های پرنده و پهباد هاست که از سراسر چشم انداز شهری دیده می شوند.

در دومین کنفرانس سالانه Elevate در لس آنجلس در ماه مه ۲۰۱۸، اوبر طرح های برنده از شش شرکت را نشان داد که قادر به حمل بیش از ۴۰۰۰ مسافر در ساعت بود.

 

طرح مجموعه Pickard Chilton and ARUP برای ساخت برج آسمان که قادر به تسهیل رفت و آمد ۱۰۰۰ پرواز ورودی و  ۱۰۰۰ پرواز خروجی در هر ساعت است و این عمل با در نظر گرفتن ۵ مسافر برای هر وسیله انجام می پذیرد.  براساس یک رویکرد “عملی و مبتنی بر تحقیق”، این طرح توسط یک سیستم مدولار تعریف شده است که می تواند به صورت افقی و عمودی رشد کند تا با هر وضعیت شهری سازگار باشد.

 

در همین حال، دیگر طرح برنده مربوط به شرکت BOKA Powell’s طرح اجازه می دهد تا برای معکوس کردن عملیات، وسیله نقلیه برای تعیین جهت باد،به صورت متمرکز بر دوازده بالشتک فرود و بالابر عمودی مستقر گردد. این طرح همچنین دارای میکرو توربین هایی است که در نمای داخلی قرارداده شده.

 

طرح برنده دیگر مربوط به مجموعه Humphreys & Partners است. در این طرح Skyport در مرکز شهر لوس آنجلس قرار داده شده است. بهره برداری از پتانسیل پارکینگ های موجود در این در یک مزیت بوده فضاهای قبلی را بسیار کاربردی می نماید و محل تاکسی های قدیمی را به آشیانه تاکسی های پروازی مدرن تبدیل مینماید.

در این طرح از بتن بیولوژکی و باکتری های خاص استفاده می شود که خاصیت خودترمیمی را به بتن میدهند و زمانی که ترکی در آن به وجود می آید با ترکیب با آب خود را ترمیم میکند.

 

همچنین با هدف ایجاد یکپارچگی با امکانات موجود برای پارکینگ این شبکه پروازی، طراحی Gannett Fleming’s برای یک هاب عظیم حمل و نقل به عنوای مجتمعی با تنظیمات تک، دو، سه گانه یا چهارگانه با مقیاس پذیر بودن برای پاسخگویی به تغییرات شهری، حمل و نقل و تنظیمات سیستمی ارائه شد.

این طرح همچنین به دستورالعمل پایداری، با گیرنده های فتوولتائیک، بتن شفاف، دیوارهای ضد صدا و سایت های شارژ برقی تاکسی  ها می باشد.

 

طرح بعدی مربوط به شرکت Beck Group’s submission  الهام گرفته شده از زیبایی فرم های شش ضلعی درکندوی زنبورها بود، ایجاد یک روایت از “زنبورها” و تشبیه آنها به تاکسی پرواز، همانند پرواز و برگشت یک “زنبور” به آشیانه خود.در این طرح؛ Skyport در یک چرخه بی پایان، با شکل انعطاف پذیر خود می تواند ۱۵۰ پرواز و فرود در ساعت را داشته باشد.

در همین حال شرکت Corgan طرح خود را بر اساس پرواز آزاد و به شکل یک ماژول واحد و سازگار با محیط های باز همانند پشت بام های آسمان خراش ها طراحی نمود. شما در نگاه اول یک سیستم انباشته و ایستگاه های مرکزی را میبینید و همچنین ارتباط فیزیکی بین ایستگاها با بافت شهری.

همچنین یک عرشه پرواز در پشت بام، که توسط یک پل متحرک قابل دسترسی است. مدیریت جریان مسافرین در زمان شلوغی در این سیستم باز بسیار آسان تر است.

شرکت اوبر قصد دارد تا طرح خود را همزمان در سه شهر برای “افتتاح” تاکسی های پروازی خود راه اندازی نماید. در حالی که شهر دالاس و لس آنجلس قبلا این وضعیت را تایید کرده اند و به این طرح پیوسته اند، اوبر همچنان به دنبال سومین شهر شریک بین المللی برای ارائه پروازهای تجاری UberAIR از سال ۲۰۲۳ است. دولت ها تا ۱ ژوئیه ۲۰۱۸ برای ابراز علاقه و مشارکت در این طرح زمان دارند.

 

منبع: archdaily

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
معماری باشگاه ورزشی دشت ...

شرح متن ارائه شده توسط : این ساختمان یکی از ساختمان های...

راهنمای جامع املاک و مستغلات
راهنمای جامع املاک و ...

املاک و مستغلات یک صنعت قدیمی در تمامی جوامع است و نیاز...

معماری مفهومی موزه هنرهای زیبا در نروژ
معماری مفهومی موزه هنرهای ...

با گذر از رودخانه راندسلوا، به پروژه موزه هنرهای زیبا می رسیم،...

نحوه آکوستیک کردن یک اتاق / انواع پوشش های عایق صدا
نحوه آکوستیک کردن یک ...

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید پس برایتان پیش آمده که...

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت