آیا تاکسی های پرنده اوبر “Skyports” به محدوده شهرها میروند

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

شرکت اوبر “uber” تصاویری از آینده کسب و کار انقلابی خود در ضمینه تاکسی های پروازی به اشتراک گذاشت.پروژه “Uber Elevate” در سال ۲۰۲۳ در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

همانطور که توسط وبسایت  The Verge گزارش شده است، برای تحقق این چشم انداز در آینده نزدیک؛ اوبر از شرکت های معماری دعوت کرده است تا با ارائه طرح های خود برای پروژه  “Uber Air Skyports” در این رقایت جذاب شرکت نمایند. این طرح شامل یک فرودگاه و سیستم پرواز برای تاکسی های پرنده و پهباد هاست که از سراسر چشم انداز شهری دیده می شوند.

در دومین کنفرانس سالانه Elevate در لس آنجلس در ماه مه ۲۰۱۸، اوبر طرح های برنده از شش شرکت را نشان داد که قادر به حمل بیش از ۴۰۰۰ مسافر در ساعت بود.

 

طرح مجموعه Pickard Chilton and ARUP برای ساخت برج آسمان که قادر به تسهیل رفت و آمد ۱۰۰۰ پرواز ورودی و  ۱۰۰۰ پرواز خروجی در هر ساعت است و این عمل با در نظر گرفتن ۵ مسافر برای هر وسیله انجام می پذیرد.  براساس یک رویکرد “عملی و مبتنی بر تحقیق”، این طرح توسط یک سیستم مدولار تعریف شده است که می تواند به صورت افقی و عمودی رشد کند تا با هر وضعیت شهری سازگار باشد.

 

در همین حال، دیگر طرح برنده مربوط به شرکت BOKA Powell’s طرح اجازه می دهد تا برای معکوس کردن عملیات، وسیله نقلیه برای تعیین جهت باد،به صورت متمرکز بر دوازده بالشتک فرود و بالابر عمودی مستقر گردد. این طرح همچنین دارای میکرو توربین هایی است که در نمای داخلی قرارداده شده.

 

طرح برنده دیگر مربوط به مجموعه Humphreys & Partners است. در این طرح Skyport در مرکز شهر لوس آنجلس قرار داده شده است. بهره برداری از پتانسیل پارکینگ های موجود در این در یک مزیت بوده فضاهای قبلی را بسیار کاربردی می نماید و محل تاکسی های قدیمی را به آشیانه تاکسی های پروازی مدرن تبدیل مینماید.

در این طرح از بتن بیولوژکی و باکتری های خاص استفاده می شود که خاصیت خودترمیمی را به بتن میدهند و زمانی که ترکی در آن به وجود می آید با ترکیب با آب خود را ترمیم میکند.

 

همچنین با هدف ایجاد یکپارچگی با امکانات موجود برای پارکینگ این شبکه پروازی، طراحی Gannett Fleming’s برای یک هاب عظیم حمل و نقل به عنوای مجتمعی با تنظیمات تک، دو، سه گانه یا چهارگانه با مقیاس پذیر بودن برای پاسخگویی به تغییرات شهری، حمل و نقل و تنظیمات سیستمی ارائه شد.

این طرح همچنین به دستورالعمل پایداری، با گیرنده های فتوولتائیک، بتن شفاف، دیوارهای ضد صدا و سایت های شارژ برقی تاکسی  ها می باشد.

 

طرح بعدی مربوط به شرکت Beck Group’s submission  الهام گرفته شده از زیبایی فرم های شش ضلعی درکندوی زنبورها بود، ایجاد یک روایت از “زنبورها” و تشبیه آنها به تاکسی پرواز، همانند پرواز و برگشت یک “زنبور” به آشیانه خود.در این طرح؛ Skyport در یک چرخه بی پایان، با شکل انعطاف پذیر خود می تواند ۱۵۰ پرواز و فرود در ساعت را داشته باشد.

در همین حال شرکت Corgan طرح خود را بر اساس پرواز آزاد و به شکل یک ماژول واحد و سازگار با محیط های باز همانند پشت بام های آسمان خراش ها طراحی نمود. شما در نگاه اول یک سیستم انباشته و ایستگاه های مرکزی را میبینید و همچنین ارتباط فیزیکی بین ایستگاها با بافت شهری.

همچنین یک عرشه پرواز در پشت بام، که توسط یک پل متحرک قابل دسترسی است. مدیریت جریان مسافرین در زمان شلوغی در این سیستم باز بسیار آسان تر است.

شرکت اوبر قصد دارد تا طرح خود را همزمان در سه شهر برای “افتتاح” تاکسی های پروازی خود راه اندازی نماید. در حالی که شهر دالاس و لس آنجلس قبلا این وضعیت را تایید کرده اند و به این طرح پیوسته اند، اوبر همچنان به دنبال سومین شهر شریک بین المللی برای ارائه پروازهای تجاری UberAIR از سال ۲۰۲۳ است. دولت ها تا ۱ ژوئیه ۲۰۱۸ برای ابراز علاقه و مشارکت در این طرح زمان دارند.

 

منبع: archdaily

 

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

جایزه بین المللی پایان نامه معماری / ATA2020
جایزه بین المللی پایان ...

Archistart چهارمین دوره مسابقات جایزه پایان نامه معماری برگزار می کند.این مجموعه،...

6 نکته برای ساخت سازه های چوبی مقاوم تر و ایمن تر
6 نکته برای ساخت ...

چوب ماده ای بسیار کاربردی و راحت برای سازندگان آماتور و حرفه...

طراحی و معماری ساختمان مسکونی شماره صفر / شرکت طرح و ساخت طَرا
طراحی و معماری ساختمان ...

ساختمان شماره صفر با هدف ایجاد یک بنای مسکونی ایجاد شد.طراحی مراحل...

راهنما و نکات مهم خرید زمین
راهنما و نکات مهم ...

اگر به دنبال خرید یک زمین در تهران، شمال و یا هر...

مهمترین نکات در طراحی و بازسازی دکوراسیون داخلی چیست؟
مهمترین نکات در طراحی ...

در این مطلب از ملک بانک همراه ما باشید، تا نظرات و...

چگونه یک دیوار آجری پیچیده را با واقعیت افزوده می سازند؟
چگونه یک دیوار آجری ...

با ترکیب واقعیت افزوده (augmented reality) با فضا و محیط داخلی؛ Fologram...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت