معماری خیره کننده مرکز فرهنگی و هنری در تنگه فوجو چین

نوشته شده توسطمینو بهاری
پست قبل

استودیوی هلسینکی و شانگهای شرکت PES-Architects، پروژه هفتم خود را در چین به پایان رساندند: مرکز فرهنگ و هنر تنگه فوجو. فوجو پایتخت و یکی از بزرگترین شهرهای استان فوجیان است. این شهر یکی از سریعترین مناطق شهری در جهان است. در سال ۲۰۱۳، دولت فوجو یک رقابت و دعوت بین المللی برای مرکز فرهنگ و هنر تنگه برگزار کرد که هدف آن تقویت تصویر فرهنگی شهر و منطقه و توسعه شهر جدید Mawei است.

 


معماری : PES-Architects

مکان : فوجو(فوژو)، استان فوجیان، چین

معماران برجسته : Pekka Salminen (chief designer), Martin Lukasczyk (project architect), Samuel Hsuan-yu Shih (ceramic artist), Lai Linli (project manager)

مساحت : ۱۵۳۰۰۰ مترمربع

سال پروژه : ۲۰۱۸


 

 

معماران PES برای طراحی خود از گلبرگ یک شکوفه یاسمن(گل شهر فوجو) الهام گرفتند، این گل در زبان و چهره رسمی شهر به خوبی ظاهر می شود و رنگ و لعاب نمادینی از شکوفایی یک گلبرگ یاسمن بدست می آید.

 

 

در این طراحی پنج گلبرگ گل یاس به صورت نمادین متشکل از : خانه اپرا (۱۶۰۰ کرسی)، سالن کنسرت (۱۰۰۰ کرسی)، تئاتر چند منظوره، سالن نمایشگاه هنر و مرکز سینما هستند و به واسطه یک کانون فرهنگی و یک تراس سقفی بزرگ به یک دیگر پیوند داده شده اند.

 

 

Pekka Salminen، بنیانگذار PES-Architects طرح این پروژه را اینگونه شرح می دهد: “تقسیم مجتمع بزرگ به واحد های کوچکتر، این مرکز را به یک مقیاس انسانی تبدیل می کند و تجربه کاربران را برای حرکت در داخل و خارج از آن آسان می نماید. هر ساختمان دارای یک منطقه اصلی است و یک بخش نیمه عمومی است،گالری منحنی شکل نمای اصلی را نشان می دهد، این نکته است که فضای داخلی و عمومی را با چشم اندازهایی از باغ های یاسمن در اطراف ساختمان و مجتمع طبیعی جزیره در مقابل این مرکز ادغام می کند. ”

 

سرامیک به عنوان ماده اصلی در این پروژه به دلیل اهمیت و پیشینه آن در زمینه تاریخی تجارت جاده ابریشم بین چین و سایر نقاط جهان به کار می رود. سطوح داخلی سالن اپرا و سالن کنسرت با پانل های سرامیکی توپوگرافی پوشیده شده است. بر اساس مطالعات گسترده ای که برای رسیدن به بالاترین سطح آکوستیک انجام شد، هر دو نوع پانل های آکوستیک توسعه یافتند: پانل حک شده و کاشی های موزاییکی. هر دو پانل با سطوح توپوگرافی برای رسیدن به کیفیت صوتی بالا و همچنین زبان بصری طراحی که پروژه نیاز دارد، سازگار هستند.

ممکن است شما هم به این مطالب علاقمند باشید

معماری مجتمع تجاری، چشم و چراغ بازار، در مشهد / دفتر معماری آبار
معماری مجتمع تجاری، چشم ...

مشهد به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های مذهبی جهان به شمار...

بهترین پست اینستاگرام برای مشاور املاک
بهترین پست اینستاگرام برای ...

احتمالا تقریبا هر روز از این جمله را می شنوید: برای پیشرفت...

50 سال بعد از اولین فرود روی سطح ماه / 15 پروژه معماری برای زندگی در فضا
50 سال بعد از ...

آیا انسان ها روزی واقعا روی کره ماه زندگی خواهند نمود؟امروز از...

خریداران از چه راههایی مشاوران املاک را پیدا می کنند؟
خریداران از چه راههایی ...

خرید خانه یک خانه برای مردم عادی کار پیچیده ای است و...

در کار املاک، چگونه بیشتر از سایر رقبا دیده شویم
در کار املاک، چگونه ...

بهترین مشاوران املاک هم، هر روز خود را به پیشرفت اختصاص می...

شهرهایی با بیشترین هزینه زندگی در سال ۲۰۱۹
شهرهایی با بیشترین هزینه ...

در بیست و پنجمین رده بندی شهرها توسط مجموعه Mercer's(مرسر) بر مبنای...

ارسال دیدگاه شما

نام *
آدرس ایمیل *
وب سایت